چربی ترانس درهنگام ترکیبات روغن بطور اتفاقی توسط فرایند هیدروژنه (تبدیل چربی مایع به جامد) شکل می‌گیرند. این چربی ها ترکیبات طبیعی نیستند و برای سلامتی مضر هستند. در طی فرایند تبدیل شدن به هیدروژن از یک جهت ترکیبی از هیدروژن به ساختار مولکولی چربی اضافه می‌شود. این امر منجر به تشکیل مولکول های چربی ترانس می‌شود. با توجه به ساختار مولکول های چربی ترانس، مولکول های آن از همدیگر فاصله دارند و مولکول های دیگر نمی‌توانند به آنها متصل شوند. بر اساس این ساختار عملکرد مولکول های آن باهم فرق می‌کنند. تحقیقاتی که از اواخر دهه پنجاه شروع شده نشان دهنده این است که اجزای مولکولی چربی ترانس باعث آسیب رساندن به سلامت انسان است. در سالهای اخیر بسیاری از قوانین به تصویب رسیده‌اند که در مورد اثرات مضر چربی ترانس به مصرف کنندگان هشدار میدهد. در سال 2006 سازمان دارو و غذا برچسب میزان چربی ترانس موجود در هر بسته غذایی را اجباری اعلام کرد.

خطرات ناشی از چربی ترانس

با خوردن چربی ترانس مشکلات بسیاری بوجود میاید. کلسترول عامل اصلی مشکلات قلبی است. چربی ترانس به مقدار پروتئین های چربی که کم است را بیشتر می‌کند و باعث انسداد شریان می‌شود. همچنین میزان پروتئین چربی مفید در بدن را کاهش می‌دهد. با توجه به مصرف بیش از حد چربی ترانس، اعتقاد بر این است که بطور متوسط حدود 30000 هزار نفر در سال مرگ زود رس دارند. هنگامی که این چربی خورده می‌شود آنها با غشای سلول ادغام می‌شود و چربی طبیعی متابولیسم بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

بسیاری از عملکردهای بدن ما به هورمون های پروستا گلاندین prosta glandin ( یکی از مهمترین واسطه‌های شیمیایی در داخل بدن هستند ) بستگی دارد که از چربیهایی که ما مصرف میکنیم بوجود می‌ایند. پروستا گلاندین ها ( 3 نوع هستند ) را با اصطلاح PG1 و PG2 و PG3 می‌نامند که PG2 برای بدن مضر است که عامل بسیاری از بیماری های مزمن شناخته شده است. PG2  فشار خون، کلسترول، واکنش التهابی و خیلی بیماری های دیگر را در بدن تشدید میکند. آنها همچنین  تعداد سلول های طبیعی که سرطان را از بین میبرد را کاهش میدهند. گوشت قرمز، صدف ماهی، محصولات لبنی و چربی ترانس، PG2 را در بدن افزایش می‌دهد. چربی ترانس باعث چاقی، بیماری های قلبی، دیابت و بسیاری از بیماری های دیگر میشود که بنا به شرایط زندگی که ما داریم  این بیماریها خودشان عاملی هستند که بدن انسان با هضم چربی های ترانسی که مصرف میکند سازگاری نداشته باشد. هرچه مقدار چربی ترانس در بدن افزایش پیدا می‌کند، دیواره سلولی سخت تر و حرکت و جریان راحت چربی ها کندتر می‌شود که باعث تخریب بافت می‌شود. به همین طریق گیرنده های انسولین در بدن آسیب می‌بینند بنابراین به سلول هایی که به گلوکز ( یک نوع قند موجود در خون است که توسط یاخته‌های بدن مصرف شده و تولید انرژی می‌کند ) نیاز دارند، آسیب می‌رساند.

اهمیت چربی ها

برخی از چربی ها برای بدن ضروری هستند. لازم به ذکر است که اسیدهای چرب در بدن ما تولید نمی‌شوند. انواع بسیاری از اسیدهای چرب وجود دارند که بدن ما به آنها نیاز دارد که در مبارزه با بیماری ها نتایج امیدوار کننده ای را در بر داشته است. این اسیدهای چرب در دو نوع اُمِگا 3 و اُمِگا 6 وجود دارند. اُمِگا 6 در روغن های گیاهی وجود دارند در حالیکه اُمِگا 3 در ماهی سرد، غلات، حبوبات و مواد دیگر یافت می‌شوند.

چربی ها کاربردهای بسیاری دارند؛ آنها مانند ماده ای هستند که به مغز، غشای سلولی، هورمون و همچنین به  کنترل دمای بدن کمک می‌کنند. اُمِگا 3  برای اعمال ادراکی و حس های مغز بسیار ضروری و حیاتی است. اسیدهای چرب اشباع شده و کلسترول در غشای سلولی استفاده می‌شود که اندازه و شکل سالم آنرا حفظ میکند. چربی های غیر اشباع نیز در غشای سلولی استفاده می‌شوند که برای قسمتهای انعطاف پذیر و منفذ دار استفاده می‌شود.

با توجه به مشکل افزایش چاقی در مردم، استفاده از چربی را باید به شدت کاهش داد و از آن اجتناب کرد، در عوض از اُمِگا 3 به میزانی که مورد نیاز است، استفاده کرد. اعتدال، کلید یک زندگی سالم است و چربی ها به عنوان یک ماده مغذی مورد نیاز است در صورتیکه در حداقل میزان مورد استفاده قرار گیرند.
 
نام فرستنده
 
دسته بندی
درباره تغذیه » دانستنی‌های تغذیه
 

پرسش و پاسخ های مربوط

وبلاگ های مربوط

  • نکات تغذیه
    غذا مقدار مواد خامی است که برای سلول ها و ارگانیسم ها فراهم ساخته می...

وبلاگ های دیگر
دهان و دندان

 
Top