مواد غذایی وجود دارند که برای فواید زیادی دارند و باید تا حد امکان از آن ها مصرف کرد. مواد غذایی را باید نه با نگاه کردن به برچسب آن ها بلکه با دانستن مقدار کالری و مواد مغذی آن ها انتخاب کرد. معمولا یک ماده غذایی بیشتر از یک ماده مغذی دارد و این برای بدن مفید است چون با خوردن فقط یک ماده غذایی بیشتر از یک ماده مغذی به بدن می رسد. شیر و تخم مرغ غذاهای کاملی هستند و از نظر انتخاب براساس تعداد مواد مغذی بهترین گزینه ها هستند. وقتی تعدا واحدهای کالری را در نظر می گیریم شیر و تخم مرغ دارای چربی هستند بنابراین ممکن است کالری اضافی به بدن برسانند.

بهترین گزینه هنگام انتخاب مواد غذایی، مواد غذایی طبیعی است. تمام مواد غذایی طبیعی خوب هستند و در صورت استفاده به مقدار متعادل برای بدن و سلامت آن مفید هستند. دومین گزینه انتخاب میوه ها و سبزیجات فصلی است؛ گیاهان براساس چرخه طبیعت رشد می کنند و گیاهان مختلف در فصل های مختلف رشد پیدا می کنند بنابراین وقتی فردی این استراتژی را دنبال می کند تمام مواد مغذی به بدن او می رسند.

یک شیوه دیگر انتخاب مواد غذایی دارای مقدار زیادی ترکیبات مفید و مصرف منظم آن ها است. اسفناج، گوجه فرنگی، ماست و غیره دارای مهم ترین مواد مغذی هستند و بنابراین برای بدن مفید می باشند و ممکن است در فواصل زمانی منظم مصرف شوند. محققان متوجه شده اند که ورزش نقش مهمی در سلامت افراد دارد. ورزش و تغذیه باید همراه هم باشند. اگر طی روز فرصت کمتری برای ورزش دارید رژیم غذائیتان را کنترل کنید. این کار برای سلامتی شما خوب است.

محصولات و غذاهای تهیه شده از غلات کامل خوب هستند و باید مصرف شده و بخش عمده منبع غذایی در رژیم شما باشند. عادت کنید در آماده ساختن غذاها از روغن های گیاهی استفاده کنید. بعد از غلات، باید به مقدار زیادی سبزیجات مصرف کرد و دو یا سه واحد میوه برای داشتن رژیم غذایی سالم لازم است. آجیل و بنشن بهترین مواد غذایی بعدی هستند و باید حداقل دوبار در روز خورده شوند. ماهی، تخم مرغ و گوشت باید یک یا دوبار در روز مصرف شوند. گوشت مصرفی باید گوشت لخم یا گوشت ماکیان باشد. محصولات لبنی یا ترجیحا شیر باید یک بار در روز خورده شوند.
 
نام فرستنده
 
دسته بندی
درباره تغذیه » سلامتی و تغذیه سالم
 

وبلاگ های دیگر
دهان و دندان

 
Top