مکمل های رزیمی چیزی بیش از آنچه که ما در طول روز می خوریم و می نوشیم نیستند. با توجه به قانون مکمل های رژیمی در قانون بهداشت و آموزش ایالات متحده، این مکمل ها می تواند بصورت انواع ویتامین ها، گیاهان، مواد معدنی، اسیدهای آمینه، و مواد مشایه در اشکالی همانند قرص، شربت و یا کپسول ارائه شوند. طبق قانون، برچسب ظرف مکمل های رژیمی باید به درستی  نشان دهنده مواد درون و معرف آن به عنوان یک مکمل رژیمی باشد. با این حال، مکمل های رژیمی هرگز نباید به عنوان جایگزینی برای مواد غذایی  در نظرگرفته شوند.

تاریخچه مکمل  ها

منشاء مکمل های رژیمی به قبل از زمان فراعنه باز می گردد. شواهد زیادی در دست است که در تمدن های باستانی عصاره های گیاهی خاص را برای افزایش سلامت روحی و جسمی استفاده می کردند. در حال حاضر، علاوه بر عصاره های گیاهی ، مکمل های رژیمی مصنوعی نیز تولید شده است.

استفاده از مکمل های طبیعی

تعدادی از تحقیقات علمی انجام شده در طول دو دهه گذشته نشان می دهد که برخی از مکمل های رژیمی در جلوگیری از بیماری های موثرند. به عنوان مثال، محققان دریافتند که انواع خاصی از ویتامین ها (از قبیل اسید فولیک)  در پیشگیری از نقایص مادرزادی و برخی از انواع دیگر ویتامین ها و روی می تواند در جلوگیری از توسعه انواع خاصی از بیماری های چشم وابسته به سن موثر باشند. تاثیر ویتامین D و کلسیم ،  درجلوگیری از از کاهش توده استخوان و پوکی استخوان یکی از دیگر نمونه هایی است که میزان تاثیرمکمل های رژیمی را نشان میدهد.

 اگر از یک شیوه زندگی مناسب با سطح متوسط فعالیت ، حداقل 8-9 ساعت خواب و مصرف غذاهای متعادل و سالم، پیروی می کنید ممکن است نیاز به مصرف مکمل ها به عنوان یک رویه نداشته باشید.  و در غیر این صورت  یعنی داشتن یک سبک زندگی پر مشغله و آرامش کمتر، ممکن است مصرف این مواد برای شما ضرورت داشته باشد.
مکمل های رژیمی برای سرعت بخشیدن به روند بهبود بیماران نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرند. روند بهبودی معمولا به میزان زیادی ازریز مغذی ها در بدن نیاز دارد. دسترسی بدن به مواد غنی از ویتامین ها، مواد معدنی و اسیدهای آمینه مفید برای بازگشت به زندگی عادی در بیماران بسیار موثر است.

بدن معمولا بطورروزانه خود را از صدمات ناشی از محیط و فرسودگی ترمیم می کند. بنابراین، بدن ما نیاز به هزاران ماده شیمیایی و عناصر ریز مغذی برای  موثر بودن  این فرایند دارد. معمولا این مواد از طریق غذایی که می خوریم برای بدن فراهم می شوند. در صورتی که عادات غذایی از شرایط  ایده آل و یا منظم،  فاصله دارد خوب است که برای حمایت از بدن به طور منظم از مکمل های رژیمی استفده کنید.

مقدار مورد نیاز مکمل های رژیمی بطور ایده آل

مقدار مکمل غذایی مورد نیاز بستگی به نوع شیوه زندگی افراد دارد. اگر عادات غذایی شما تقریبا سالم، اما نامنظم می باشد، ممکن است تنها مقدار کمی از مکمل های رژیمی را نیاز داشته باشید. اما اگر یک زندگی پر مشغله دارید که منجر شده  زمان کافی برای مراقبت از بدن خود را نداشته باشید، یکی از بهترین راه حل ها مصرف مکمل های رژیمی برای کمک به بدن برای سالم ماندن و جلوگیری از بیماری است.

مقدار مکمل غذایی مورد نیاز نیز بسته به سن فرد متغیر است. معمولا افراد مسن مقادیر بالاتری نسبت به افراد جوان تر نیاز دارند. بیماری یکی دیگر از پارامترهای موثر در تعیین مقدار مکمل های رژیمی مورد نیاز می باشد، به عنوان مثل افرادی که دوره نقاهت بعد از بیماری  را می گذرانند بیش از یک فرد عادی و بطور به طور منظم به مکمل نیاز دارند.

مکمل های رژیمی و ایمنی

باید گفت که همه مکمل های رژیمی بی خطر نیستند. بعضی مکمل ها ممکن است برای شما تاثیر نداشته یا حتی عوارض جانبی به همراه داشته باشند. بنابراین،  قبل ازخرید هر نوع مکملی بیاید تحقیق لازم انجام گیرد. همچنین، می توانید به دکتر و یا متخصص تغذیه خود مشورت کنید. علاوه بر آن، همیشه در زمان درمان هر نوع بیماری با دکتر خود در مورد مکمل رژیمی که در آنزمان مصرف می کنید مشورت کنید.
 
نام فرستنده
 
مجموعه
رژیم غذایی » مکمل‌های رژیم‌های غذایی
Top