چرا دستور غذای سالم برای خانواده انتخاب می کنیم؟

زمانی‌که برای خانواده خود وعده غذائی تهیه می کنید، پیشنهاد می شود که به دستورالعمل های سالم رجوع کنید اینکار این اطمینان را خواهد داد که هر فردی از اعضاء خانواده شما مواد غذائی صحیح و مورد نیاز را دریافت می کند. یک وعده غذائی سالم همیشه باید شامل مخلوطی از انواع گوناگون سبزیجات باشد. میوه ها نیز یک بخش مهم از رژیم غذائی سالم را تشکیل می دهند. وعده های غذائی بستگی به شما و خانواده دارد که گیاه خوار باشید یا خیر. می‌توانید همزمان از پیش غذا تا غذای اصلی و دسر کلیه ترکیبات سالم را در آشپزی بگنجانید تا برای خانواده یک غذای سالم تهیه نمائید. متعاقب مصرف کلیه غذاهای سالم، خود و خانواده  وضعیت جسمی مناسبی پیدا می‌کنید و خطر بیماریها که ناشی از مواد غذائی ناسالم می باشد کمتر می‌شود.

چگونه یک دستور العمل سالم را انتخاب کنیم

هنگام برنامه ریزی غذائی، باید به سمت اجرای دستورالعمل مصرف چربی پائین، شکر و نمک کم سوق پیدا کرد و به همین صورت از کربوهیدراتهای نامناسب امتناع و دستورالعمل های مصرف کربوهیدرات مفید را برگزید. بهر حال، باید به خاطر داشته باشید که در فرایند خودداری از این ترکیبات ناسالم، شما در انتهای یک آشپزی بی مزه و کسالت بارنیستید. باید به سمت دستورالعمل های سالم و در عین حال جالب رفت. انواع گوناگون میوه جات و سبزیجات ریشه دار و فیبری و مغذی را امتحان کنید. از آب میوه مخلوط و نوشابه هائی مثل دوغ استفاده کنید. از منظر پخت وپز و سرخ کردن، بمقدار زیادی بستگی به روغن زیتون سالم دارد. بدنبال اجرای دستورالعمل هائی برای تهیه سالادها، وعده های غذائی پخت شده و آب پز که برای سلامتی بهتر ومفید تر است بروید. این دستورالعمل نه تنها شما و خانواده را در وضعیت جسمی مناسبی قرار می دهد بلکه شما را از محدوده خطر بیماری های آسیب زا و نا خوشی ها دور و ایمن می سازد.

یک دستور العمل سریع و سالم

تقریبا همه ما از طرفداران سرسخت پیتزای لذیذ و لطیف ایتالیائی هستیم. اما با این حال اگر همین غذا سرشار از محتویات ناسالم باشد دیگر نمی تواند بعنوان یک برنامه رژیم غذائی سالم در لیست قابل قبول غذائی جای گیرد. اما دوستداران غذا همیشه راهی برای سالم ماندن بدون مصرف افراطی و سازش با شرایط  پیدا می کنند و اکنون دستورالعمل یک پیتزای سالم برای کلیه افرادی که شیفته این غدای ایتالیائی هستند.

دستورالعمل پیتزای سبز

محتویات
نان پیتزای گندمی کامل
بروکلی خرد شده  
آب 4/1 فنجان
اسفناج 6فنجان
کمی نمک
فلفل زمینی تازه
پستو 2/1 فنجان
پنیر مازورلا نیمه چرب خرد شده 1 فنجان

روش پخت

داخل فر یک قفسه در پایین ترین قسمت قرار داده و فر را تا 450 درجه فارنهایت گرم کنید. از یک اسپری آشپزی که یک بخش وسیع پخت را پوشش می‌دهد استفاده کنید. خمیر پیتزا را به آرامی در روی سطح صفحه ورز دهید. خمیر را داخل فر بمدت ده دقیقه تا ور آمدن واز انتها ترد گشتن قرار دهید. در همین حال  کلم بروکلی و اسفناج را بمدت3تا5 دقیقه و بشکل ترد داخل یک دیگ کوچک و با شعله متوسط حرارت دهید. پس از چاشنی دار کردن کلم بروکلی و اسفناج با نمک و فلفل  نان پیتزا را از فر خارج کنید. اکنون پستو را بطور یکنواخت روی سطح پیتزا بپاشید و قسمت بالای آن را پنیرخرد شده بپاشید. کلیه مواد را برای 8 تا 10 دقیقه تا زمانیکه پنیر ذوب و نان برنگ طلائی و ترد در بیاید بپزید.

حقایق این نوع تغذیه
  1. برای بیماران قندی مفید است.
  2. دارای سطوح پاینی از کلسترول است.
  3. غنی از ویتامین A ،C و کلسیم و با کالری های کم می باشد.
 
نام فرستنده
 
مجموعه
رژیم غذایی و سلامتی » عادات پخت و پز سالم

وبلاگ های مربوط

Top