درمان هایی برای خروپف وجود دارند. روش مورد استفاده به این بستگی دارد که می خواهید چه چیزی را درمان کنید. درمان خروپف برای همسر مردی که خروپف می کند استفاده از گوشی است! چند درمان دارویی برای خروپف وجود دارد، هرچند مطمئن نیستیم این درمان ها چقدر موفق هستند. براساس بریتیش مدیکال ژورنال (مجله پزشکی بریتانیا) حتی فلوت زدن می تواند درمان خروپف باشد! درمان های مختلف زیادی برای جلوگیری از خروپف وجود دارند  اما فقط بعضی درمان ها روی بعضی افراد تاثیر دارند.
بعضی افراد گفته اند درمان طبیعی خروپف و درمان های گیاهی در کاهش خروپف موفق هستند. چند درمان خانگی نیز برای خروپف وجود دارند که می توانید آن ها را انجام بدهید، مثل ورزش کام دهان.

درمان های جایگزین، مثل هیپنوتیزم و حتی درمان های خانگی نیز برای خروپف وجود دارند. درمان های خانگی ساده رایگانی برای جلوگیری از خروپف وجود دارند که یکی از آن ها خوابیدن به پهلو به جای خوابیدن به پشت است چون خوابیدن به پشت می تواند باعث خروپف بشود. درمان های خانگی دیگر خروپف عبارتند از استفاده از بالش سفت، زود خوابیدن و ورزش کام دهان. توصیه می شود برای کسب اطلاعات در مورد ورزش های کام در اینترنت جستجو کنید.

از جمله درمان های نسبتا جدید خروپف نوارهایی است که برای باز نگه داشتن مجاری هوا روی بینی می گذارید. در هر صورت چون خروپف کردن دلایل مختلف زیادی دارد درمان های مختلف زیادی نیز برای آن وجود دارند. اگر به خاطر سوء مصرف مواد یا الکل خروپف می کنید باید قبل از این که به دنبال درمان دیگری برای خروپف باشید این علت را رفع کنید.

اگر نتوانستید جلوی خروپف کردن را بگیرید باید از یکی از درمان هایی که در بازار وجود دارد استفاده کنید؛ سعی کنید مارک شناخته شده ای را بخرید یا نظر پزشکتان را بخواهید. درمان های زیادی برای جلوگیری از خروپف وجود دارند اما این روش ها برای همه موثر نیستند و مهم است که وقتی یک روش را امتحان کردید و روی شما تاثیری نداشت دلسرد نشوید. باید به امتحان کردن تمام روش های جلوگیری از خروپف ادامه بدهید تا به روشی برسید که مناسب شما است.
 
نام فرستنده
 
دسته بندی
روانی و رفتاری » اختلالات خواب
 

وبلاگ های دیگر
فیتنس

 
Top