علائم بیماری اوتیسم از مرحله‌ی اول زندگی ایجاد خواهد شد. حتی اگر اوتیسم کلاسیک نسبتاً نادر باشد، اختلالی که تحت طیف بیماری اوتیسم ایجاد می شود، می تواند در 6 تا از هزاران کودک رخ دهد. بهتر است که علائم بیماری اوتیسم در مراحل اولیه تولد شناخته شود، چون مغز برای درمان در این مرحله سازگاری بیشتری خواهد داشت. ایجاد و تنظیم شیوه‌های زندگی برای پی‌آمد بهتر آسان خواهد بود. آزمون دقیق رفتاری برای تمایز ویژگی‌های مشخص بیماری اوتیسم با سایر اختلالاتی که خصائل تقریباً مشابهی را با آن به اشتراک دارند، مورد نیاز است. تغییر در رفتار کودک بعد از 2 روز از تولد کلید تشخیصی اولیه است.
کودک دچار خارش و استرس خواهد شد که نشان می دهد مشکلی برای وی وجود دارد. بعد از چند روز والدین می بایست برای تایید این علائم با پزشک مشاوره کنند. این اختلال در دوره ی متوسط 6-4 سال حتی اگر نشانه های بیماری زودتر ظاهر شوند، تشخیص داده خواهد شد. مشخصات زیر می بایست توسط والدین قبل از شک به اوتیزم ذکر شود:

 1. وجود لبخند اجتماعی
 2. اینکه آیا کودک ارتباط چشم با چشم برقرار می‌کند.
 3. توانایی پاسخ به صدا و سایر محرک‌های ناشی از محیط های اطراف
 4. فقدان مهارت های ارتباطی و فردی
 5. درخواست  مشارکت در فعالیت های گروهی
 6. درخواست بازی با کودکان هم سن آن‌ها
 7. وجود اکلالیا (تکرار کلمات و عبارات یکسان در موقعیت‌های یکسان) و مقاومت به تغییرات خفیف
 8. اینکه آیا در کارهای اجباری و تشریفاتی شرکت می‌کند.
 9. مشکلات در ادامه‌ی مکالمه و فقدان دایره‌ی لغات
 10. کاهش  شدید در IQ (ضریب هوش) در مقایسه با کودک طبیعی
 11. نشان دادن علاقه به اشیای بی جان

کودکان سالم نموی با سرعت طبیعی را بعد از تولد بدست خواهند آورد. در مراحل مختلف، آن‌ها پیشرفتی را نشان خواهند داد که ممکن است توسط والدین ذکر شود. ولی در مورد کودکان مبتلا به اوتیسم، تاخیر در سرعت در طی 18 ماه رخ می دهد. به وجود آمدن مرحله مهم زندگی کودک را می توان توسط توصیه‌های پیشنهادی انجمن بین المللی سلامت و نمو کودک ارزیابی کرد. اگر کودک این موارد را در طی مدت زمانی بدست نیاورد، می بایست مراقب بود و می بایست از تیم پزشکی مشاوره گرفت. اندیکاسیون های آن عبارتند از:
 1. نبود اصوات گویا همانند تولید صداهای بیهوده یا صداسازی در 1 سالگی
 2. اشاره کردن بدون نیاز به دست یا ژست در سن 1 سالگی
 3. عدم توانایی در تلفظ یک لغت در 16 ماهگی
 4. عدم توانایی در بیان عبارت دو جمله ای در سن 2 سالگی
 5. از دست دادن مهارت‌های ارتباطی و اجتماعی در هر سنی، که به صورت زودرس ظاهر شده باشند
می بایست این مطلب را در ذهن داشت که نشان دادن هر یک از این علائم تائید‌کننده اوتیسم نمی‌باشد. والدین یا سرپرستان می‌بایست برای دیگر علائم بیماری از جمله بسیاری از سایر انواع ناتوانی‌های ذهنی که علائم مشابهی را نشان می دهند و ممکن است موجب تشخیص اشتباه شوند، منتظر باشند. تیم پزشکی می‌بایست تست‌های تشخیصی بیشتری قبل از تائید اوتیسم انجام دهد.
 
نام فرستنده
 
دسته بندی
روانی و رفتاری » اوتیسم
 

پرسش و پاسخ های مربوط

وبلاگ های دیگر
فیتنس

 
Top