مهم نیست که لذت بردن از آفتاب گرم تابستان چقدر هیجان دارد، آفتاب تابستان پیامدهای منفی بسیاری دارد که بروی پوست شما اثر میگذارد. بنابراین با توضیحاتی که دراین مقاله داده میشود متوجه میشوید که ارزش ندارد ساعتها و ساعتها  در برابر آفتاب باشید، حتی اگر از اینکار احساس خوبی داشته باشید!

چطور میتوانید از نور خورشید در امان باشید

اگر شما به یک پیک نیک و یا هر گردش دیگری میروید که ساعات طولانی باید در زیر نور آفتاب باشید، وسایل بسیاری وجود که میتوانید همراه داشته باشید تا از خودتان در برابر نورخورشید محافظت کنید.

اولین و مهمترین اولویت کلاهی است که لبه گرد و بزرگی دارد، که صورت شما را بطور وسیعی پوشش میدهد و از صورت شما در برابر نور خورشید محافظت میکند. متاسفانه کلاه تنها انتخاب موجود است، هنگامیکه آنرا روی سر میگذارید صورت شما از نور خورشید در امان میماند. اگر چه کلاه با لبه کوتاه  به اندازه کلاه با لبه بلند موثر نیست، اما این بهتر است که یکی از آنها را روی سرتان بگذارید تا اینکه بدون کلاه بیرون بروید.

عینک آفتابی بهترین انتخاب بعدی است که یکی از آیتمهای محافظت کننده از پوست صورت در مقابل نور خورشید است. تا آنجا که امکان دارد از یک عینک بزرگ استفاده کنید، به همراه داشتن عینکهای پهن و بزرگ فوق العاده است که از چشمان شما و پوست اطراف چشمان شما بخوبی محافظت میکند. پس این عینک های آفتابی را فراموش نکنید.
چتر یک وسیله قدیمی است که هم در زمانی که اشعه خورشید با شدت میتابد و هم زمانی که باران میاید همیشه باید همراه شما باشد. بنابراین اگر امکان دارد هر گاه که بیرون میروید با خودتان چتر ببرید.
و در نهایت، دست کم با استفاده از یک ضد آفتاب مرطوب کننده میتوانید بدون هیچ زحمتی و بدون هیچگونه مشکلی بدن خودتان را از اشعه های خورشید در امان نگه دارید.

استفاده از ضد آفتاب


برای استفاده از ضد آفتاب به هیچ مدرکی احتیاج نیست. برای زیاد یا کم مصرف کردن آن هم راه و رسمی وجود ندارد. تا زمانیکه از ضد آفتاب استفاده میکنید به میزان کافی از آن استفاده کنید تا تمام قسمت های بدن شما که در معرض نور خورشید است را پوشش دهد، تا شما از اشعه UV ( اشعه ماوراء بنفش خورشید ) در امان باشید.

انواع اشعه UV

انواع اشعه UV تحت عنوان UV-A  و  UV-Bو UV-C  طبقه بندی شده اند. UV-A  دارای اشعه های بلندی است که اگر طولانی مدت در زیر نور خورشید قرار بگیرید باعث آسیب دیدگی عمیق در پوست میشود. UV-B  همراه با UV-A به عنوان عوامل اصلی سرطان پوست شناخته شده اند.  UV-C  نسبت به سه نوع شناخته شده آخرین اشعه مضر است. بنابراین هنگامی که افراد در سالن ها و در چشمه های آب معدنی، خود را در معرض اشعه UV قرار میدهند، در واقع از اشعه UV-C  استفاده میشود.

مواد تشکیل دهنده کرم ضد آفتاب

اساساً مواد تشکیل دهنده کرم ضد آفتاب باید حاوی عناصری باشد که از پوست شما در برابر اشعه های UV-A  و  UV-B محافظت کند. با این حال باید که هنگام انتخاب کرم ضد آفتاب دقت کنید زیرا اکثر کرم های ضد آفتاب در مقابل اشعه  UV-B از پوست شما محافظت میکند و در برابر اشعه UV-A  هیچ حفاظتی ندارند و یا حفاظت کمی دارند.
به این دلیل که UV-A  از همه مضرتر است باید مطمئن شوید که مواد تشکیل دهنده کرم ضد آفتاب برای محافظت پوست شما در برابر این اشعه مناسب هستند. با خواندن برچست روی کرم که مواد تشکیل دهنده آن نوشته شده است، مشخص میشود که آیا این کرم برای محافظت از پوست شما استاندارد است یا خیر.

کرم های ضد آفتاب و ویتامین D

در حین محافظت از پوست، بسیاری از محصولات ضد آفتاب با آسان کردن روند ایجاد ویتامین D، پوست شما را تغذیه میکنند. ویتامین D برای بدن و پوست ما در طی فعالیت های روزانه بسیار ضروری است. بنابراین، یک محصول ضد آفتاب که روند فرایند ویتامین D را در پوست تسهیل میکند میتواند وسیله ایده آلی برای محافظت پوست در برابر اشعه های مضر خورشید باشد در حالیکه پوست را هم تغذیه میکند. بنابراین بار بعدی که برای خرید ضد آفتاب میروید از رطوبت رسانی آن  و تسهیل عملکرد فرایند ویتامین D این محصول بر روی پوست خود مطمئن شوید.
 
نام فرستنده
 
مجموعه
زیبایی » مراقبت از پوست
Top