از آنجا که مو یک بخش ضروری و جدایی ناپذیر بدن است، به مراقبت کامل نیاز دارد. بنابراین ، زود به زود شامپو کردن موهایتان کارخوب و مطلوبی است. شامپو به پاکیزگی مو کمک میکند. با این حال مراحلی برای تمیز کردن موهایتان وجود دارد. با انجام این مراحل ساده موهای خود را تمیز و درخشان کنید.

مرحله اول فقط در مورد شستن موهای شما نیست. بلکه در مورد تمیز نگه داشتن پوست سر و از بین بردن ترشح بیش از حد روغن در پوست سر است. در ابتدا به میزان مورد نیاز شامپو را کف دست خود بریزید و با کف دست خود موهای خود را مالش دهید و از انگشتان خود برای مالش دادن تمامی قسمت پوست سر و لابلای موهایتان استفاده کنید. ماساژ دادن موهایتان بیش از 30 ثانیه طول نکشد.

برای اولین بار که موهای خودتان را شامپو میکنید شامپو خیلی روی موهای شما کف نمیکند. نوع شامپویی که شما مصرف میکنید میزان کفی که بوجود میاورد را مشخص میکند. اگر یک شامپو حرفه ای میخواهید باید کمتر کف کند اما شامپویی که از داروخانه خریداری میکنید به علت اینکه حاوی عوامل امولسیونی ( مواد کف کننده ) است قطعاً بیشتر کف میکند.

بعد از اینکه موهای خود را بخوبی با آب شستید باید دوباره مرحله شامپو کردن موهایتان را تکرار کنید. هنگامیکه میخواهید برای بار دوم موهای خودتان را بشویید باید مقدار شامپویی که استفاده میکنید بیشتر از بار اول باشد. ابتدا، با شستن پوست سرتان شروع کنید.

بعد بقیه موهایتان را بشویید. اگر از یک شامپو حرفه ای استفاده میکنید مقدار کمتری ولی اگر از شامپوهای متنوعی که از داروخانه خریداری کرده اید باید مقدار بیشتری شامپو روی موهایتان بریزید، چون این نوع شامپوها خیلی رقیق و آبکی هستند. شستن موها را در بار دوم هم به مدت 30 ثانیه ادامه دهید و سپس با آب خیلی خوب آبکشی کنید.

در صورتی که موهای شما بیش ازحد چرب است مقدار شامپویی که مصرف میکنید باید دوبرابر حالت معمولی باشد. به یاد داشته باشید که شامپوی مناسب به شما کمک خواهد کرد که کیفیت موهای شما مدت بیشتری حفظ شود.

انواع گوناگون شامپوها برای موهای مختلف


برای موهای خشک- اگر موهایتان خشک است به شامپویی احتیاج دارید که به موهای شما بیشترین رطوبت را بدهد و موهایتان را کاملاً سلامت و درخشان نگه  دارد. وقتی پوست سرتان بیش از حد خشک میشود سرتان شوره میزند. و باید هفته ای یکبار از شامپوهای ضد شوره استفاده کنید. برای موهای خشک بطور منظم ماساژ دادن با روغن موثر است.

برای موها چرب
- شامپویی که برای موهای چرب استفاده میکنید باید مواد شوینده قوی داشته باشد و نرم کننده کمتری داشته باشد. بعد از شامپو کردن هیچوقت از نرم کننده استفاده نکنید به این علت که درموهای چرب پوست سر خودش روغن تولید میکند که یک نرم کننده طبیعی است.

برای موهای طبیعی
- اگر موهای طبیعی دارید از شامپوهای ارگانیک یا شامپو برای موهای طبیعی استفاده کنید. این شامپوها بسیار ملایم هستند و موهای شما را بدون هیچ آسیبی بطور فوق العاده میشوید. برای موهای طبیعی دو عصاره بابونه و روغن اسطوخودوس ضروری میباشد. بابونه و روغن اسطوخودوس هم موهای شما را تمیز نگه میدارد و هم تغذیه میکنند.

موهای مجعد- شامپویی که برای موهای مجعد استفاده میکنید باید حاوی مواد مرطوب کننده، ویتامین های مخصوص و دوباره احیا کننده و آنتی اکسیدان ها باشد. شامپویی که حاوی تمام این مواد باشد کاملاً از موهای شما محافظت میکند.

امروزه، بسیاری از شامپوها در بازار موجود است، اما شما باید یک نوع مناسب را انتخاب کنید. اما دقت کنید که انتخاب اشتباه شامپو و استفاده از آن امکان دارد برای همیشه به موهای شما آسیب بزند.
 
نام فرستنده
 
دسته بندی
زیبایی مو » مراقبت ازمو
 

وبلاگ های دیگر
بهداشت روان

 
Top