مردان می بایست نسبت به علائم و نشانه های سرطان بیضه آگاه باشند. علائمی مثل به وجود آمدن توده ای با اندازه نخود در روی بیضه، درد خفیف در ناحیه شکمی یا کشاله ی ران، احساس سنگینی، وجود خون در مایع منی، و غیره اگر دیده شود، آن گاه می بایست بیماران آگاه باشند که ممکن است زمان آن باشد که مشاوره ی پزشکی لازم ضروری باشد.

مردانی که شرح حال خانوادگی سرطان بیضه دارند، نمی بایست از نظر زمان درخواست مشاوره پزشکی برای سرطان تعلل کنند. هر مردی که پدر یا برادر وی مبتلا به سرطان بیضه باشد، در خطر ابتلا به این سرطان قرار دارد. در طی معاینات بالینی، پزشک می بایست شرح حال خانوادگی کاملی را از بیمار اخذ کنند. همچنین هر مردی که بیضه نزول نکرده یا ناهنجاری بیضه داشته در خطر بالاتری از نظر ابتلا به سرطان بیضه قرار دارد و می بایست مشاوره ی پزشکی صحیح و مناسبی را دریافت کند.

مردانی که مادران آن ها قبل از بارداریDES ( دی اتیل بسترون) گرفته اند، در خطر ابتلا به سرطان بیضه قرار دارند. این خطر کم است ولی با این حال برای اطمینان از اینکه بیماری وحشتناکی ایجاد نمی شود، می بایست مشاوره ی پزشکی اتخاذ شود.

مردانی که مبتلا به سرطان بیضه هستند، می بایست با پزشک مطلعی در مورد مشاوره ی پزشکی در تست های نیاز به انجام صحبت کنند. همچنین مشاوره با پزشک دیگری و دریافت نظر دیگر هم کار خوبی است و می توان مشاوره های دو پزشک را با هم مقایسه کرد. هنگامی که درمان شروع می شود، برای بررسی عوارض جانبی درمان، می بایست مشاوره ی پزشکی انجام شود. درمان سرطان بیضه اگر شامل شیمی درمانی باشد، گاهاً ممکن است عوارض جانبی داشته باشد و مشاوره ی پزشکی نادرست و غلط ممکن است مشکل ساز باشد.

همچنین فردی که با سرطان بیضه مواجه می شود، دچار دوره های افسردگی می شود و نیازمند حمایت بیشتر و مشاوره ی بیشتری می باشد. این فرد می بایست تمام رفتارهای نامناسب خود را ترک کند، از جمله استعمال دخانیات، نوشیدن مشروبات و غیره و می بایست زندگی سالمی را شروع کند. مشاوره ی پزشکی می بایست توسط پزشک انجام شود تا طرح هایی برای مراحل درمانی پایه ریزی شود.

با داشتن اطلاعات مناسب در مورد سرطان بیضه، بیمار مطمئن می شود و به ادامه ی زندگی خود امیدوار می شود. پزشک باید کاملاً اصلح باشد و با تجربه باشد و از هر نوع مانعی در طرح ریزی روند درمانی در پزشکی دوری می کند و این امر بسیار مهم است. هنگامی که پزشک به بیمار کمک می کند، بیمار می خواهد کارهای مشابهی انجام دهد، در واقع با داشتن اطلاعات کافی، پس پزشک می تواند مشاوره ی پزشکی خوبی ارائه دهد. اگر هرگونه زمینه و سابقه ی خانوادگی برای سرطان بیضه مطرح باشد، پزشک می بایست از آن مطلع باشد. همچنین وقتی آزمون ها انجام شدند، آلرژی های گوناگون می بایست مشخص شوند و این موارد می تواند موجب مشکلات عدیده ای شوند.

هنگامی که بیمار از این وضعیت آگاه باشد، می بایست با مرکز معتبری برای درمان و مشاوره ی فوری پزشکی مشورت کند.
 
نام فرستنده
 
مجموعه
سرطان » سرطان بیضه
Top