فواید استفاده از همراهان ورزشی

بسیاری از مردم از اینکه کاری را به تنهایی انجام دهند خسته میشوند. به هر حال، میتوانید همراه ورزشی خودتان را در محلی که ورزش میکنید، پیدا کنید. پیدا کردن همراه هنگامیکه با وسایل مختلف ورزشی مشغول هستید، ایده بسیار خوبی است. ایمنی همیشه یک اولویت است و اینکه یک نفر هنگام بلند کردن وزنه و یا استفاده از دیگر وسایل ورزشی در کنار شما باشد، ایده خوبی است.

انگیزه داشتن یک عامل بسیار بزرگ در انجام تمرینات ورزشی است. یک همراه میتواند وقتی که روی نیمکت ورزشی نشسته اید و نمیخواهید یک حرکت ورزشی را انجام دهید، شما را از روی نیمکت بلند کند و شما را تشویق کند تا آن حرکت را انجام دهید. میتوانیم اغلب بهانه بیاوریم که خودمان متعهد هستیم، اما وقتی باید به شخص دیگری پاسخگو باشیم همه چیز تغییر میکند.

وقت گذراندن با کسی که باعث شادی و خوشی شما میشود، باعث میشود که کمتر از حد معمول ورزش کنید. به عنوان مثال اگر میخواهید پیاده روی کنید آن زمان را میتوانید هر چقدر میخواهید حرف بزنید. با همراهتان به عنوان یک تیم میتوانید برنامه تمرینات ورزشی را بیشتر کنید بطوریکه هر دوی شما از آن لذت ببرید.

معایب همراهان ورزشی

گاهی اوقات داشتن همراهان ورزشی به نفع شما نیست، بنابراین باید مراقب باشید. به عنوان مثال، اگر شما فقط یک ساعت وقت برای ورزش کردن دارید و همراه شما تاخیر داشته باشد، باعث میشود تمام مدتی که شما باید در تحرک باشید، مجبور شوید که ورزش خود را قطع کنید.

اگر همراه شما در یک سطحی از ورزش است که با سطح شما فرق دارد، برای اینکه با هم ورزش کنید دچارمشکل میشوید. اگر همراهتان در سطح پیشرفته ای باشد، امکان دارد نسبت به توانایی خودتان احساس منفی پیدا کنید که این میتواند برای شما ایجاد دلهره کند. به هر حال، اگر شما در سطح پیشرفته تری باشید باعث میشود که خیلی برای انجام حرکات ورزشی تلاش نکنید.

برخی از همراهان ورزشی بیشتر از هر چیزی میخواهند یک تعامل اجتماعی ( برقراری رابطه اجتماعی ) داشته باشند. امکان دارد که تلاش کنند تا شما را متقاعد کنند که بجای ورزش کردن کار دیگری را انجام دهید. امکان دارد بخواهند به خرید بروند، یا برای خوردن چیزی به جایی بروند یا کار دیگری داشته باشند که بخواهند انجام دهند، به آنها بگویید که شاید بعد از اتمام جلسه ورزش بتوانید با آنها بروید. روی تمرینات ورزشی خودتان تمرکز کنید، بنابراین آنها نمیتوانند مانع ورزش کردن شما بشوند.

پیدا کردن یک همراه

اگر شما واقعاً میخواهید یک همراه ورزشی پیدا کنید باید در انتخاب همراه بسیار دقیق باشید. حتی ممکن است که بخواهید ورزش را با همراهتان شروع کنید. احتمالاً با این کار بیشتر از ورزش کردن بهره مند شوید. میتوانید یک وقت و موقعی از روز را که هردو میتوانید ورزش کنید را تعیین کنید. در نتیجه میتوانید ساعات بسیار پر کیفتی را با هم داشته باشید.

احتمال اینکه شما یک دوست، همسایه یا یک همکاری داشته باشید که بخواهد ورزش کند، بسیار زیاد است. با کسی که میشناسید خیلی راحتتر از یک غریبه میتوانید ورزش کنید. اگر برنامه شما هماهنگ باشد برای شما کارآیی بیشتری دارد. بسیاری از همکاران در طول ساعات ناهار با هم هماهنگ میشوند که در آن ساعات باهم ورزش کنند.

اگر فکر میکنید که ورزش کردن با همراهان ورزشی برای شما کارآیی ندارد، احساس نکنید که موظف هستید که باید با یک همراه ورزش کنید. در عوض، با یک نفر صحبت کنید و به آنها اطلاع دهید که میخواهید به تنهایی ورزش کنید. اگر تمایل داشتید برای آنها دلیل کارتان را بگویید. هدف این است که شما طوری ورزش کنید که باعث پیشرفت شما بشود.
 
نام فرستنده
 
دسته بندی
فیتنس » بدن‌سازی
 

وبلاگ های دیگر
فرزندپروری

 • يوگا براي سلامتي
  يوگا علمي است که روشي جامع براي رشد بدن- ذهن ارائه مي‌کند. در اين...
 • مدیتیشن ویپاسانا
  دیدن چیزهای متفاوت و طرح و نقشه های بیش از حد مدرنی که در آن، همه در...
 • معیار سلامت
  معیارهای (مانیتورهای) سلامت ابزاری به منظور سنجش سطح سلامت فرد هستند....
 • آنوسارا یوگا
  آنوسارا یوگا براساس مفهوم تانترایی هوشیاری شیوا – شاکتی است. آنوسارا...
 • استرس و اندام های بدن
  استرس بر تمام اندام های بدن تاثیر می گذارد و باعث بیماری می شود. بدن...
 
Top