تمرین ویژه ورزش مسابقه ای چیست؟

خوب بودن در انجام یک ورزش چیزی تصادفی نیست. افرادی که ورزش را دوست دارند برای انجام آن وقت می گذارند. آن ها قواعد بازی را می دانند و برای برنده شدن بازی می کنند. در هر صورت، آن ها می دانند به بدنی قوی نیاز دارند. به این دلیل است که تحت پوشش قرار دادن حوزه های مختلف در تمرین ویژه ورزش لازم و ضروری است.

مردان و زنان زیادی هستند که عاشق ورزش کردن هستند. آن ها این کار را برای سالم ماندن، شرکت در مسابقات محلی، یا عضویت در تیم های حرفه ای انجام می دهند. رقابت های زیادی در همه جا برگزار می شوند بنابراین تمرین هدف گیری باعث مزیت یافتن شما نسبت به دیگران می شود. منافع حاصل از این تمرین ها به برنامه شما و پیچیدگی حرکاتی که انجام می دهید بستگی دارد.

تمرین ویژه ورزش باید هسته اصلی هر نوع ورزشی باشد که دوست دارید در آن شرکت داشته باشید. با متمرکز ساختن توجه خود بر حوزه هایی که خارج از آن ورزش دارای مقررات است، شاهد پیشرفت های عظیمی در توانایی بازی خود خواهید بود. تدوین سفارشی یک برنامه ورزشی برای ورزش های ویژه خودتان نیز اهمیت دارد.

سرعت

پیدا کردن سرعت بیشتر در هر ورزشی اهمیت دارد، خواه در سطح فردی یا در زمانی که فرد در تیم بازی می کند. فقط سریع ترین افراد در بازی قرار می گیرند و این مهم است. این که بتوانید نشان بدهید دارای سرعت و استقامت برای داشتن سهم کمکی مهم در بازی هستید اهمیت دارد.

دوی سرعت که در آن فاصله کوتاهی را با حداکثر سرعت ممکن می دوید تمرین بسیار خوبی برای سرعت است. دوی سرعت کالری زیادی می سوزاند و به چیزی به غیر از کرونومتر برای انجام آن نیاز ندارید. چندین بار در هفته به تعداد زیاد انجام دادن دوی سرعت به شما کمک می کند شاهد بهبود در سرعت کلی خود باشید.

چالاکی

سریع بودن به تنهایی کافی نیست. به این دلیل است که تمرین چالاکی بخشی از برنامه های تمرین ویژه ورزش نیز هست. باید بتوانید بدن خود را در جهت صحیح حرکت بدهید تا توپ را بگیرید، از اینکه جلویتان مسدود شود جلوگیری کنید، و از روی زمین بالا بپرید. هر چه چالاک تر باشید بیشتر می توانید طی هر ورزشی از سرعتتان به سود خود استفاده کنید.

فعالیت های ایروبیک و ladders شیوه های بسیر خوبی برای بهبود چالاکی هستند. ممکن است در ابتدا برای انجام این تمرین ها احساس حماقت و ناهماهنگی کنید اما به همین دلیل است که باید در این حوزه بهبود پیدا کنید. با کمی وقت گذاشتن و تمرین منظم در این حوزه خواهید دید که می توانید در کسری از ثانیه حرکات و جهت خود را تغییر بدهید.

توان

اغلب اوقات توان همان سرعت در نظر گرفته می شود اما در واقع اینطور نیست. توان مقدار مزیت مرکزی است که پشت آن سرعت دارید. وقتی برای توسعه بخش مرکزی بدن خود – ستون فقرات، شانه ها، پشت بدن – کار می کنید متوجه می شوید که احساس می کنید قوی تر هستید.

می توانید در فعالیت های ورزشی که دوست دارید شرکت کنید و کاری کنید که به نظر دیگران برسد که شما بدون سختی کار می کنید. در این صورت بنیه لازم برای از شروع تا چایان انجام دادن فعالیت ورزشی را خواهید داشت. تمرین با وزنه شیوه بسیار خوبی برای افزایش توان است. همچنین می خواهید تمرین های مختلفی را برای بخش مرکزی بدن انجام بدهید.

قدرت

به طور کلی قوی تر شدن بخش بزرگی از تمرین ویژه ورزش است. تمرین های شما باید متمرکز بر ماهیچه های خاص بازو، پاها و نواحی شکمی باشند. در این نوع تمرین تمرکز بر مقدار وزنه ای که می توان بلند کرد نیست بلکه تمرکز بر تعداد دفعاتی است که می توانید حرکات با وزنه را انجام بدهید. تمرین های مقاومتی به شما کمک می کنند قوی تر بشوید.
 
نام فرستنده
 
دسته بندی
فیتنس » دانستنی های فیتنس
 

وبلاگ های دیگر
بارداری

 
Top