ورزش کردن سیستم ایمنی بدن را افزایش میدهد

یکی از مزایای ورزش کردن داشتتن یک سیستم ایمنی سالم در بدن است. از آنجا که سیستم ایمنی بدن میتواند مانع از مبتلا شدن شما به بیماری شود، بنابراین سالم بودن بسیار مهم است. همه ما میدانیم که بسیاری از ویروسهایی که مشترک هستند، به اطراف منتقل میشوند. با داشتن یک سیستم ایمنی سالم در بدنتان احتمال اینکه در نهایت به یکی از این ویروسها مبتلا شوید، بسیار کم است.

بیمار که میشوید، سیستم ایمنی بدنتان باید باعث شود که شما زودتر بهبودی پیدا کنید. بیماری های جدی مانند سرطان که احتمال دارد هر شخصی در طول زندگی به آن مبتلا شود. بنابراین، داشتن یک سیستم ایمنی سالم  در بدن ضروری است که در جنگ با بیماری مبارزه کند و پیروز شود.

با انجام  تمرینات ورزشی، سلولها مسئول میشوند که یک سیستم ایمنی سالم را در سراسر بدن  بوجود بیاورند. در حقیقت استرس در بدن کاهش پیدا میکند و به فرد کمک میکند که از سلامتی سیستم ایمنی بدن اطمینان پیدا کند.

سیستم ایمنی بدن میتواند انواع خاصی از مواد شیمیایی را بوجود بیاورد که برای بدن خوب نیست. در این صورت، زمانی که ورزش میکنید این مواد شیمیایی از بدن خارج میشوند. به این ترتیب شما میتوانید از این پیوند ضعیفی که در این بخش از سیستم ایمنی بدن شما است، خلاص شوید. باید بدانید که وقتی به سیستم ایمنی بدن نیاز دارید، میتوانید روی خودتان به عنوان اولین دفاع کننده حساب کنید.

کاهش استرس و تنش با ورزش

ورزش میتواند استرس و تنش را هم ازنظر جسمی و هم ذهنی در فرد پایین بیاورد. استرس بیش از حد میتواند باعث بوجود آمدن درد در انسان شود. این درد معمولاً در ناحیه اطراف گردن، پشت و نواحی شانه ها بوجود میاید. استرس میتواند یک فرد را بیش از حد تحریک پذیر کند و روی خلق و خوی او تاثیر زیادی بگذارد. ورزش میتواند به از بین بردن چنین عوامل استرس زایی کمک کند تا اینکه فرد احساس خوبی داشته باشد. ورزش میتواند روی تصمیم گیری افراد در طول روز تاثیر بگذارد.

برای کسانی که از اضطراب رنج میبرند، ورزش برای آنها بیش از حد مفید است. با ورزشهای مختلف درجه حرارت بدن افزایش پیدا میکند. در نتیجه، ورزش به ایجاد احساس آرامش در سراسر بدن کمک میکند. ورزش کردن پیش از رفتن به سر کار و انجام کار های روزانه این امکان را برای شما فراهم میکند که اعصاب خود را در یک سطح آرام و ملایم نگه دارید.

به اندازه کافی ورزش کردن عملکرد مغز بهتر میکند

وقتی شما هر روز ورزش کنید، قطعاً خواب شما بهتر میشود. با ورزش هر روزه شما احساس خوبی در بدنتان پیدا خواهید کرد، استرس کاهش پیدا میکند و خستگی از بدنتان خارج میشود. وقتی شاداب از خواب بیدار میشوید، عملکرد مغزتان بهتر است. هوشیار بودن به عکس العمل های شما در هنگام رانندگی کمک میکند.

متوجه میشوید که در طول روز بهتر میتوانید تمرکز کنید. هنگامی که به اندازه کافی ورزش میکنید، میتوانید کارهایی که باید انجام دهید و همچنین نام مردم را به یاد بیاورید، درمورد کارهای تجاری راحتترمیتوانید تصمیم گیری کنید. افرادی که با علائم اولیه بیماری آلزایمر روبرو میشوند، به داشتن یک برنامه ورزشی روزانه تشویق میشوند.

ورزش کردن عوارض افسردگی را کاهش میدهد

در حالیکه ورزش میکنید اندروفین ( هورمونهای ضد درد که در شخص احساس خوشی و سلامتی ایجاد میکند ) از مغز به درون بدن آزاد مییشود. اندروفین حالت بهتری به شخص میدهد. به همین دلیل است که ورزش برای کاهش افسردگی بسیار مهم است. همینطور که بدن شما اندروفین ها را تجربه میکند شما احساس بهتری پیدا خواهید کرد. در واقع شما  به ورزش کردن متمایل میشوید چرا که کمک قابل توجهی به کاهش افسردگی میکند.

هیچکس نمیخواهد برای افسردگی دارو مصرف کند. با یک برنامه عالی ورزشی امکان دارد دیگر احتیاجی به دارو نباشد. بعضی از این داروها بسیار گران قیمت هستند و مصرف آنها عوارض جانبی بسیاری دارند. اگر افسردگی در شما تشخیص داده شده است باید با دکتر خودتان از نزدیک در ارتباط باشید. منافعی که شما از ورزش کردن بدست میاورید بسیار مهم هستند اما ممکن است برای آنهایی که برای سلامتی روان خودشان نگران هستند کافی نباشد.
 
نام فرستنده
 
دسته بندی
فیتنس » درباره فیتنس
 

وبلاگ های مربوط

وبلاگ های دیگر
بارداری

 
Top