کیفوپلاستی در موارد انحراف ستون فقرات ناشی از فیشرهای توده ی دچار استئوروز-پوکی استخوان

بیماران اگر درد غیرقابل تحملی را داشته باشند، ممکن است نیازمند کیفوپلاستی باشند، که این درد می تواند علامتی از شکستگی متراکم باشد. فیشر سختی که به صورت مکرر رخ می دهد، با استئوپروز (پوکی استخوان) ارتباط دارد. این حالت هنگامی رخ می دهد که فشاری بر ریشه های مهره ای وارد شود تا آن را پاره کند و یا  به دو نیم کند. علاوه بر اینکه تراکم فیشر درد آور است، از طرفی می تواند منبعی برای خمیدگی ستون فقرات به صورت نامنظم باشد، این حالت در ادامه باعث تسکین بیشتر مشکلات می شود.

برای اینکه بتوانیم نتیجه بگیریم که ورتبروپلاستی روش ترمیمی کاملی برای بیمار است یا که خیر، جراح از اشعه های ایکس برای ستون فقرات فرد مبتلا استفاده می کند و از تصویربرداری های بیشتری برای چک کردن محل بهره می برد از جمله تصویربرداری  مغناطیسی بازتابی- magnetic reverberation imaging و یا  نوار اسکن. این تحلیل ها و بررسی ها موجب می شود که نتیجه بگیریم، کجا فیشرها شکل می گیرند و چگونه اخیراً  ایجاد شده اند.

نه اینکه تمام افراد دچار  شکستگی متراکم کاندیدای بهتری برای این فرآیند هستند، و نه بالعکس این حالت صادق است. شاید ورتبروپلاستی روش موثر و اصلی برای شکستگی زیر 6 ماه قبل باشد، به علاوه جراح  با نگرانی از فیشرها آن را انجام می دهد.

گذشته از این، افرادی که استخوان های اسفنجی و یا نفوذ پذیر دارند، در خطر خرد شدن استخوان ها در اثر اشعه قرار دارند، همانند نتیجه ی ورتبروپلاستی، چون این روند مستلزم اینست که بیمار برای یک ساعت یا بیشتر در حالت سجده وار قرار بگیرد.

بخش نورورادیولوژی (تصویر برداری عصبی)، فعالیت های مداخله ای عصبی را در سر و ستون فقرات انجام می دهد. این فعالیت های مداخله ای شامل کیفوپلاستی می باشد. متعاقب بحث و تبادل نظر با پزشک مرجع تصمیمی گیری می شود که آیا بیمار کاندید این روش می باشد یا که خیر، در موارد حساس ورتبروپلاستی و یا کیفوپلاستی انجام می شود و با شکستگی های فشرده  ظریف همراه است.

امبولی خارج مغزی در محدوده ی رشد عروق کاروتید محیطی بوسیله ی اجزای PVC یا  آبشار انعقادی ایجاد می شود. این کار  همزمان با آنژیوگرافی در حال بررسی انجام می شود. امبولیزاسیون مجاری ماگزیلاری داخلی  برای موارد مقاوم به درمان انجام می شود.

امبولیزاسیون داخل جمجمه ای در عروق منحرف شده  پر پیچ و خم آنوریسم های داخل مغزی همراه با  نفوذ های بیشتر در جمجمه هم وجود دارد. در حالی که بسیاری از افراد آزمایشات سختی را بر روی بخش های گردنی و پشت انجام می دهند، ولی همه ی افرادی که این آزمایشات را انجام می دهند، نیازمند جراحی کمر نیستند.

این موارد  شامل فقدان حس،  درد و انگشتان دست و پای معیوب،  افرادی که تمرینات کششی گردن و کمر را انجام می دهند، افراد  دچار  فلج   و موارد با درد شدید کمر یا گردن می باشد. بعلاوه، افرادی که  دوره ی زخم ستون فقرات  را می گذرانند از جمله هرنی دیسک، اسکولیوز و یا سرطان های ستون فقرات، سطح متفاوتی از آسیب پشت و موارد بسیاری از لزوم جراحی های ضروری ستون فقرات را تجربه می کنند.

بر اساس موارد گذشته، افرادی که  درد کمری یا مشکل دیگری همراه با  کشش ستون فقرات دارند، اساساً تحمل آن را دارند. بالعکس، با به روز رسانی و نو شدن ماشین ها، برخی ویژگی های ظاهری رهایی از درد را می توان با انتخاب جراحی و دیگر موارد نشان داد. معمولاً، بر اساس  ویژگی  ظاهری  زخم یا  درگیری بیشتر ستون فقرات، فیوژن (ادغام مهره ای)، موارد تعدیل یا جایگزینی دو طرفه با استفاده از درمان نرمال ستون فقرات و یا جراحی، چندین گزینه فرعی و جایگزین در دسترس برای  زخم وجود دارد.

بخش ظریف و حساس درمان جراحی ستون فقرات،  به راحتی پایدار است.  این جراحی های ساده و زیرکانه شامل انتخاب هایی است که فشار را از روی مسیر ستون فقرات بر می دارد، طناب نخاعی  و مهره را ادغام می کند، تغییر اسکولیوزیس می دهد و حتی  به شکستگی مهره ای کمک می کند. هنگامی که فیشر مهره،  در مهره  و یا در استخوان های پشت متلاشی می شود، به صورت طبیعی  غیر قابل جراحی است، این نوع زخم ستون فقرات موردی است که  با فشار سرمایی و یا گرمایی به سادگی قابل مراقبت است. بعلاوه، بیمارانی که  درگیر مراقبت های انکولوژیست ( متخصص خون و سرطان شناسی) و یا متخصصین ریه هستند و یا برای استئوپروز ( پومی استخوان) بررسی می شوند و دارای کمر درد شدید هستند، هم ممکن است این وضعیت را داشته باشند.
 
نام فرستنده
 
دسته بندی
گردن-کمر درد » کیفوپلاستی
 

پرسش و پاسخ های مربوط

وبلاگ های دیگر
غذا و تغذیه

 
Top