براساس آمار CDC هر روز 3,600 جوان برای اولین بار سیگار می کشند. بیش از 10 میلیون نوجوان مشروبات الکلی می خورند. بنابراین انجام کارهای زیر مهم است:
  • الگوی رفتار خوب برای آن ها باشید: سیگار نکشید، مشروبات الکلی نخورید و مواد مخدر مصرف نکنید. اگر در حال حاضر این کار را می کنید، ترک کنید. چه انگیزه ای بهتر از سلامت فرزندتان می توانید داشته باشید؟
  • از سن کم شروع کنید. در بچه های کوچکتر از 7 یا 8 سال از "لحظات قابل آموزش -مثل وقتی که یک شخصیت در برنامه های تلویزیونی یا سینمایی یا عکسی در بیلبورد یا در مجله سیگار می کشد یا بیش از حد مشروب می خورد- برای صحبت کردن در مورد پیامدهای این رفتارها برای سلامتی فرد بهره ببرید. قبل از این که کودک شروع به سیگار کشیدن، مشروب خوردن یا مصرف مواد مخدر کند شانس بیشتری برای تاثیرگذاری بر رفتار او دارید.
  • وقتی فرزندتان بزرگتر شد از او بپرسید در مورد مشروب خوردن، سیگار کشیدن یا مواد مخدر چه نظری دارد. سوالات استدلالی و خلاقانه و غیرقضاوتی بپرسید. می توانید برای مطرح کردن موضوع از رویدادهایی که در اخبار مطرح می شوند استفاده کنید –مثل مصرف استروئیدها توسط ورزشکاران حرفه ای.
  • خطوط ارتباطی را باز نگه دارید. برنامه ریزی کنید که زمانی را با فرزندتان با هم بگذرانید و با پرسیدن سوال به او نشان بدهید واقعا به چیزی که می گوید گوش می دهید.
  • بچه هایی که در حدود سیزده سالگی هستند می خواهند احساس بزرگسالی داشته باشند، و مصرف مواد به آن ها کمک می کند چنین احساسی پیدا کنند. به فرزندتان فرصت بدهید احساس کند در حال بزرگ شدن است: با مسئولیت دادن به آن ها در خانواده، مثل مسئولیت مراقبت از حیوانات خانگی، کمک به برنامه ریزی برای گذراندن تعطیلات، یا کمک به برگزاری میهمانی.
  • بچه های دبیرستانی احتمالا افرادی را می شناسند که سیگار می کشند، مشروب می خورند یا مواد مخدر مصرف می کنند. قواعد و قوانین صریحی تعیین کنید: برای مثال سوار نشدن به ماشینی که راننده آن تحت تاثیر مواد یا الکل است. بچه ها باید بدانند هرگز نباید قبول کنند سوار ماشینی بشوند که راننده آن هشیار نیست.
 
نام فرستنده
 
مجموعه
درباره فرزندپروری » درباره فرزندپروری
Top