با وقت گذراندن با هم می توانیم چیزهای زیادی را در رابطه مان با فرزندانمان بهبود ببخشیم. از صحبت کردن درباره موضوعات سختی مثل نوشیدن مشروبات الکلی تا اختلافات خانوادگی و عملکرد تحصیلی. اما وقتی شما و فرزندتان خیلی پرمشغله هستید و وقتتان را با چیزهایی مثل کار، مدرسه، ورزش و فعالیت های داوطلبانه پر کرده اید چطور می توانید این کار را بکنید؟
  • یک تقویم خانوادگی تهیه کنید که همه چیز، از تمرین فوتبال تا میهمانی های جشن تولد تا رویدادهای کاری روی آن نوشته شود. این تقویم به شما کمک می کند زمانتان را سازماندهی کنید و بفهمید چه زمانی را می توانید با هم بگذرانید و حتی وقتی نتوانید با هم وقت بگذرانید فقط اینکه کودک بداند شما کجا هستید به او کمک می کند احساس کند با شما در رابطه است.
  • وقتی کودکتان در حال انجام کار خوبی است مچ او را بگیرید. ما زمان زیادی را صرف سرزنش کردن کودکمان به خاطر شلوغ و در هم ریخته بودن اتاقش، دیر کردن، و چیزهای منفی دیگر می کنیم. پنج دقیقه زمانی که صرف می کنید تا به فرزندتان بگوئید کار بسیار خوبی کرده است که اتاق را مرتب کرده است یا به برادر کوچکش در لباس پوشیدن کمک کرده است تاثر بسیار زیادی دارد.
  • از زمان "روتینی" که با هم می گذرانید بهره ببرید، مثل وقتی که فرزندتان را به مدرسه یا برای تمرین فوتبال می برید. فقط در این زمان به چیزهای دیگر فکر نکنید. از کودکتان در مورد فیلمی که تازه دیده است یا کتابی که برای مدرسه می خواند سوال کنید. در مورد مشکلی که در محل کارتان داشته اید و این که چطور آن را حل کرده اید صحبت کنید و این راه خوبی برای شروع بحث در مورد مهارت های حل مسئله است. با نظرخواهی از فرزندتان در مورد یک موضوع یا تیتر خبری او را درگیر مسئله کنید.
  • به با هم انجام دادن فعالت های جدید سرگرم کننده و خلاقانه فکر کنید. بخش اجتماعی روزنامه محلی خود را بررسی کنید و ببینید چه رویدادهایی در جریان هستند: نمایشی در سالن تئاتر، بازی بیسبال، نمایشگاه جدیدی در یک موزه هنری و غیره.
 درست همانطور که برای یک جلسه رسمی برنامه ریزی می کنید برای با هم بودن برنامه ریزی کنید. ممکن است نوشتن توپ بازی با پسرتان در تقویم عجیب به نظر برسد اما اگر همیشه خیلی پرمشغله هستید این کار تنها راه اطمینان پیدا کردن از این موضوع است که چیزی برنامه هایتان را به هم نمی زند.
 
نام فرستنده
 
مجموعه
درباره فرزندپروری » درباره فرزندپروری
Top