بیماری‌های مختلفی در میان مردم رواج دارد که هزینه‌ درمان آن بسیار قابل توجه است. راه‌های گوناگون برای مداوا وجود دارد که مردم سعی می‌کنند خود برای درمان اقدام نمایند. عادات غذایی یکی از عوامل اصلی بیماران است. مدت زمان زیادی است که ما از غذاهای آماده که دارای ترکیبات ناسالم تهیه می‌شوند، استفاده می‌کنیم که همین امر موجب گسترش تبلیغات شده است. همچنین نسل فعلی بدلیل مشغله کاری به چاقی و بیماری‌های مختلف دچار شوند. یکی از اقدامات ضروری جهت سالم ماندن خانواده‌‌ها، نگهداری و پخت غذاهای سالم است. خانواده‌ها می‌بایستی عادت کنند مصرف غذای سالم را جایگزین غذا های ناسالم نمایند.

آیا پخت غذای سالم کاری درست است؟ در حقیقت خیر
یکی از مشکل‌ترین کارها که در فروشگاه‌های سبزیجات با آن روبرو خواهیم شد شناخت مواد اولیه جهت پخت است. زمانی که برای خرید می‌روید، به دستورالعمل غذا و مواد تشکیل دهنده‌ی طبیعی آن توجه ‌کنید. بعضی از مردم به طور قطع از پخت غذاهای سالم دست می‌کشند. سعی کنید حدالامکان مصرف تنقلات را کاهش دهید.

چه چیزی بخریم

وقتی شما به فروشگاه می‌روید، متوجه مواد اولیه جهت پخت غذاهای سالم می‌شوید. لازم به ذکر است که در انتخاب و نگهداری مواد غذایی سالم دقت کنید. از تازه بودن مواد اولیه جهت پخت غذای سالم و انتخاب گوشت مطمئن باشید حدالامکان سعی کنید گوشتی را انتخاب کنید که بدون پوست و کم چرب باشد. از خرید سبزیجات و ماهی‌هایی که دارای پروتئین زیادی هستند غافل نشوید. همچنین می‌توانید از شربت‌‌های ساده جهت نوشیدنی استفاده کنید. هیچ تضمینی وجود ندارد که با انتخاب، خرید و مصرف مواد اولیه سالم شما سلامت باقی خواهید ماند با مصرف غذاهای سالم و تازه مطمئناً شما احساس شادابی خواهید داشت.

روش پخت غذای سالم

جهت پخت غذای سالم لازم نیست شما آشپز ماهری باشید و یا مواد اولیه‌ی گران قیمت بخرید، تنها با دانشی که دارید از همان مواد اولیه‌ای که در خانه دارید می‌توانید صدها وعده‌ی غذایی سالم آماده کنید. البته مردم فکر می‌کنند روند مهیا کردن غذای سالم پیچیده است ولی در حقیقت با دستورالعملهای ساده این کار قابل اجرا می باشد.

روش‌های بسیاری جهت پخت غذای سالم همراه با کاهش مواد افزودنی وجود دارد. به عنوان مثال روش آب پز کردن را جایگزین سرخ کردن مواد کنید.
در هنگام پخت غذای سالم اضافه کردن کمی نمک ضروری است. زیرا نمک یکی از مواد ضروری بدن است. البته مصرف زیاد نمک سلامتی انسان مخصوصاً گردش خون بدن را به خطر می اندازد. پس بهتر است نمک به صورت کم یا متعادل مصرف شود.

فواید

وقتی اضافه وزن دارید کالری وعده‌‌های غذایی که مصرف می‌کنید اهمیت دارد. در نتیجه هرچه کالری بیشتری مصرف کنید، کالری بیشتری هم دریافت خواهید کرد و اضافه وزن خواهید داشت.

چندین هدف جهت پخت غذای سالم

جلوگیری ازدریافت کالری زیاد، چربی و اضافه وزن. این روش نسبت به اینکه هر روز تنقلات مصرف کنید ایده آل نیست؟
 
نام فرستنده
 
مجموعه
رژیم غذایی و سلامتی » عادات پخت و پز سالم
Top