وبلاگ های مربوط

بچه من چه وقت تمام شب می خوابد؟

معمولا نوزادان تا 16 ساعت در روز می خوابند اما طول هربار خوابیدن آن ها تا زمان بیدار شدنشان بسیار کوتاه تر از افراد بزرگسال است. پیدا کردن یک الگوی خواب شبانه پایدار طول می کشد چون برای برقراری این الگو باید سیستم عصبی نوزاد به بلوغ برسد تا نوزاد در فواصل زمانی طولانی تری نیاز به شیر خوردن پیدا کند.

پرورش ملایم کودک چیست؟

پرورش ملایم، مثبت یا مسالمت آمیز کودک جابجایی آگاهانه از سبک مقتدرانه و بالا به پائین پرورش کودک به سبکی مبتنی بر ارتباط و احترام دوجانبه است. ال. آر. نوست این سبک تربیت را به زیبایی به صورت "هدایت و راهنمایی به جای کنترل کردن، ارتباط برقرار کردن به جای تنبیه کردن، تشویق کردن به جای ملزم کردن. گوش دادن، درک کردن، پاسخ دادن و ارتباط برقرار کردن" توصیف می کند.

چطور می توانم برای حضور و تاثیر داشتن در زندگی بچه هایم وقت پیدا کنم؟

درست همانطور که برای یک جلسه رسمی برنامه ریزی می کنید برای با هم بودن برنامه ریزی کنید. ممکن است نوشتن توپ بازی با پسرتان در تقویم عجیب به نظر برسد اما اگر همیشه خیلی پرمشغله هستید این کار تنها راه اطمینان پیدا کردن از این موضوع است که چیزی برنامه هایتان را به هم نمی زند.

چطور می توانم تغذیه سالم و عادت به ورزش کردن را به فرزندم یاد بدهم؟

بهترین راه برای جلوگیری از چاقی کودکان و مشکلات سلامتی مرتبط به آن که می توانند تا بزرگسالی ادامه پیدا کنند این است که شروع سالمی برای فرزند خود داشته باشید و این با عادات غذایی خوب و لذت بردن از ورزش ایجاد می شود که می توانند یک عمر باقی بمانند.

چطور می توانم مانع سیگار کشیدن، الکل نوشیدن توسط فرزندم بشوم؟

در بچه های کوچکتر از 7 یا 8 سال از "لحظات قابل آموزش مثل وقتی که یک شخصیت در برنامه های تلویزیونی یا سینمایی یا عکسی در بیلبورد یا در مجله سیگار می کشد یا بیش از حد مشروب می خورد، برای صحبت کردن در مورد پیامدهای این رفتارها برای سلامتی فرد بهره ببرید. قبل از این که کودک شروع به سیگار کشیدن، مشروب خوردن یا مصرف مواد مخدر کند شانس بیشتری برای تاثیرگذاری بر رفتار او دارید.

غذا دادن به کودک را چطور شروع کنیم؟

غذا دادن به کودک را با خوراک برنج شروع کنید چون معده های حساس آن را راحت هضم می کنند. خوراک برنج را با شیر مادر یا شیرخشک مخلوط کنید و آن را رقیق کنید تا تغییر غلظت غذا کمتر باعث تعجب کودک بشود. قبل از اضافه کردن غذاهای جدید حدود یک هفته صبر کنید تا کودک به غذایی که به او داده اید عادت کند. احتمالا به یک سرشیشه جدید که سوراخ بزرگتری داشته باشد نیاز خواهید داشت.

کودک چه زمانی باید شروع به نشستن،چهار دست و پا راه رفتن،حرف زدن بکند؟

مثل خوابیدن در تمام طول شب، نشستن،چهار دست و پا راه رفتن،حرف زدن و راه رفتن کودک در این موارد متفاوت است. بعضی بچه ها زود چهار دست و پا راه می روند و دیر حرف می زنند و برعکس.

 
Top