نکات تغذیه

غذا مقدار مواد خامی است که برای سلول ها و ارگانیسم ها فراهم ساخته می شود. می توان رژیم غذایی را به صورت مقدار کل غذای مصرف شده توسط فرد تعریف کرد.
 

تشخیص سرطان تخمدان

بر اساس تحقیقات انجام شده، ما می توانیم سرطان تخمدان را با دقت 95 درصد توسط آزمایش ساده ی خون شناسایی کنیم. در این آزمایش، 4 پروتئین اختصاصی در نمونه خون خانم ها اندازه‌گیری می شود.
 

پخت غذای سالم

پخت غذای سالم روشی است که برای عموم آسان است و بسیاری از خانواد‌ه ها سعی دارند از مصرف تنقلات خودداری کنند جهت پخت غذای سالم باید ازارزش ترکیبات اصلی آن آگاهی یابیم.
 

کشف ماده ی وراثتی مسبب بروز آنمی

پژوهشگران توانسته اند به وجود ماده ی موثر در بروز نوعی نادر از فقر آهن در بدن پی ببرند. بدین ترتیب شاید بتوان انواع نادر آنمی را درمان کرد. آن ها ژنی را شناسایی کرده اند که مسبب کم شدن ذخائر آهن در بدن انسان است و دربدن بعضی از افراد وجود دارد.
 

پیدا کردن عامل ژنتیکی برای کم خونی ارثی

به نظر می رسد که ژن هم در روند بروز کم خونی فقر آهن نقش داشته باشد. به نظر جهش در برخی ژن ها می تواند عامل مسبب در این زمینه باشد.
 

حقایق مربوط به بیماری هموفیلی

در بیماری هموفیلی، روند انعقاد خون بیماری به مشکل بر می خورد. هر یک از انواع بیماری هموفیلی یک نقص عامل انعقادی خاص دارند. دانشمندان نمی توانند درمانی را برای هموفیلی پیدا کنند. هم اکنون با درمان های انجام شده این اختلال خونی از بین نمی رود. در عوض، درمان باعث بهبود علائم می شود و ممکن است برای جلوگیری از دوره های خونریزی استفاده شود.
 

يوگا براي سلامتي

يوگا علمي است که روشي جامع براي رشد بدن- ذهن ارائه مي‌کند. در اين رشته افراد مي‌آموزند که همزمان با ذهن، بدن را نيز کنترل کنند. يوگا اثر اثبات شده‌اي روي سلامت بدني و ذهني داشته و براي افرادي که مايلند با بهبود سلامت، کيفيت زندگي خود را ارتقا دهند، توصيه مي‌شود.
 

علائم و نشانه های سرطان تخمدان

تحقیقات انجام شده بر روی سرطان تخمدان هنوز نمی تواند علت مشخصی را برای این سرطان پیدا کند. بسیاری از عوامل خطر مربوط به این سرطان شناسایی شده است و به زنانی که عوامل خطر گفته شده را دارند، توصیه می شود تا آزمون های دوره ای را برای پیشگیری از ابتلا به این سرطان انجام دهند.
 

مقابله با سرطان تخمدان

ابتلا به سرطان تخمدان می تواند در فرد بیمار موجب اضطراب و فشار روحی و روانی شود. اقوام و خویشاوندان فرد مبتلا می بایست از وی حمایت کنند تا این فرد بتواند بر اضطراب خود غلبه کند و روند درمان را به طور مطلوبی طی کند.
 

چگونه دندانپزشک مناسبی انتخاب کنیم؟

دندان پزشکی یکی از رشته های پزشکی است که فرد تخصص های لازمه را در دوران تحصیل بدست می آورد. باید در انتخاب دندانپزشک خود دقت کنیم، تا بهترین نتایج درمانی را بدست بیاوریم.
 

چطور می توانم برای حضور و تاثیر داشتن در زندگی بچه هایم وقت پیدا کنم؟

درست همانطور که برای یک جلسه رسمی برنامه ریزی می کنید برای با هم بودن برنامه ریزی کنید. ممکن است نوشتن توپ بازی با پسرتان در تقویم عجیب به نظر برسد اما اگر همیشه خیلی پرمشغله هستید این کار تنها راه اطمینان پیدا کردن از این موضوع است که چیزی برنامه هایتان را به هم نمی زند.
 

چطور می توانم مانع سیگار کشیدن، الکل نوشیدن توسط فرزندم بشوم؟

در بچه های کوچکتر از 7 یا 8 سال از "لحظات قابل آموزش مثل وقتی که یک شخصیت در برنامه های تلویزیونی یا سینمایی یا عکسی در بیلبورد یا در مجله سیگار می کشد یا بیش از حد مشروب می خورد، برای صحبت کردن در مورد پیامدهای این رفتارها برای سلامتی فرد بهره ببرید. قبل از این که کودک شروع به سیگار کشیدن، مشروب خوردن یا مصرف مواد مخدر کند شانس بیشتری برای تاثیرگذاری بر رفتار او دارید.
 

چطور می توانم تغذیه سالم و عادت به ورزش کردن را به فرزندم یاد بدهم؟

بهترین راه برای جلوگیری از چاقی کودکان و مشکلات سلامتی مرتبط به آن که می توانند تا بزرگسالی ادامه پیدا کنند این است که شروع سالمی برای فرزند خود داشته باشید و این با عادات غذایی خوب و لذت بردن از ورزش ایجاد می شود که می توانند یک عمر باقی بمانند.
 

بچه های من دائما با هم دعوا می کنند!چطور با رقابت فرزندانم برخورد کنم؟

در خانواده هایی که بیشتر از یک بچه دارند گاهی اوقات دعوا بین بچه ها پیش می آید. این مسئله طبیعی است. هر بچه شخصی منحصر به فرد است و این که فرزندان شما با هم نسبت دارند به این معنا نیست که آن ها همیشه با هم کنار می آیند. اما والدین می توانند کارهایی انجام بدهند تا رقابت و دعوای بین آن ها را به حداقل برسانند.
 

کودک چه زمانی باید شروع به نشستن،چهار دست و پا راه رفتن،حرف زدن بکند؟

مثل خوابیدن در تمام طول شب، نشستن،چهار دست و پا راه رفتن،حرف زدن و راه رفتن کودک در این موارد متفاوت است. بعضی بچه ها زود چهار دست و پا راه می روند و دیر حرف می زنند و برعکس.
 

غذا دادن به کودک را چطور شروع کنیم؟

غذا دادن به کودک را با خوراک برنج شروع کنید چون معده های حساس آن را راحت هضم می کنند. خوراک برنج را با شیر مادر یا شیرخشک مخلوط کنید و آن را رقیق کنید تا تغییر غلظت غذا کمتر باعث تعجب کودک بشود. قبل از اضافه کردن غذاهای جدید حدود یک هفته صبر کنید تا کودک به غذایی که به او داده اید عادت کند. احتمالا به یک سرشیشه جدید که سوراخ بزرگتری داشته باشد نیاز خواهید داشت.
 

بچه من چه وقت تمام شب می خوابد؟

معمولا نوزادان تا 16 ساعت در روز می خوابند اما طول هربار خوابیدن آن ها تا زمان بیدار شدنشان بسیار کوتاه تر از افراد بزرگسال است. پیدا کردن یک الگوی خواب شبانه پایدار طول می کشد چون برای برقراری این الگو باید سیستم عصبی نوزاد به بلوغ برسد تا نوزاد در فواصل زمانی طولانی تری نیاز به شیر خوردن پیدا کند.
 

پرورش ملایم کودک چیست؟

پرورش ملایم، مثبت یا مسالمت آمیز کودک جابجایی آگاهانه از سبک مقتدرانه و بالا به پائین پرورش کودک به سبکی مبتنی بر ارتباط و احترام دوجانبه است. ال. آر. نوست این سبک تربیت را به زیبایی به صورت "هدایت و راهنمایی به جای کنترل کردن، ارتباط برقرار کردن به جای تنبیه کردن، تشویق کردن به جای ملزم کردن. گوش دادن، درک کردن، پاسخ دادن و ارتباط برقرار کردن" توصیف می کند.
 

علائم تنفس بدبو و بوی بد دهان چیست؟

قبل از آن که شما متوجه شوید، سایرین ممکن است متوجه بوی بد دهان شما شوند و ممکن است در این مورد به شما تذکر دهند و یا این که از شما فاصله بیشتری بگیرند.
 

سلامت دهان و دندان- مسواک زدن به شیوه صحیح

سلامت دهان با دندان تمیز شروع می شود. تمیز نگه داشتن سطح تماس دندان و لثه مانع بیماری لثه و تمیز نگه داشتن سطح دندان باعث چلوگیری از کرم خوردگی دندان می شود.
 

کاندید مناسب برای جراحی کیفوپلاستی

کیفوپلاستی نمی تواند تغییر معمولی را در ستون فقرات ایجاد کند و اطمینان می یابیم که بیماران مبتلا به پوکی استخوان کاندید این جراحی نیستند. بیمارانی که اندیکاسیون های مربوط به درد و یا انحراف در ستون فقرات ناشی از فیشر های توده ای ناشی از پوکی استخوانی را دارند، شاید برای کیفوپلاستی کاندید باشند.
 

آیا شما برای انجام جراحی لامینکتومی کاندید هستید؟

علائمی که در همراهی با تنگی مرکزی دیده می شوند، معمولا عبارتند از: درد در اندام های تحتانی، مشکل در تعادل، و یا ناتوانی در کنترل روده و مثانه. علائم مرتبط با تنگی فورامینال عبارتند از: بی حسی، سوزن سوزن شدن، احساس سوختگی، و یا مشکل در ناحیه ی خاصی در بازو و یا پا.
 

در چه زمانی باید احتمال بروز سیاتیک را بررسی کنیم؟

در بیشتر موارد سیاتیک در مدت 6 هفته برطرف می شود و درد ادامه نخواهد یافت. هرچند گاهی اوقات درد افزایش می یابد و حاکی از بروز رادیکولوپاتی شدید است و نیاز به مراجعه به پزشک دارد.
 

پیش از تصمیم گیری برای انجام جراحی دیسِککتومی

دیسِککتومی یک عمل جراحی وسیع و مهم است که به مراقبت های مناسب بعد از عمل نیاز دارد. پس از انجام جراحی دیسکتومی بیمار با اختلالات و مشکلات پس از عمل روبه رو می شود. اگرچه برای برخی از بیماران عادی به نظر می رسد اما برای عده ای هم نگران کننده است.
 

کاندید برای انجام روش جراحی ورتبروپلاستی

بیمارانی که در زمان روش های تصویربرداری، درد کمر شدیدی را تجربه می کنند، علائمی از شکستگی فشارنده را نشان می دهند و ممکن است کاندید انجام جراحی ورتبروپلاستی باشند. برای تائید این حالت، که آیا بیمار به جراحی ورتبروپلاستی نیاز دارد یا که خیر، پزشک تصویربرداری با اشعه ایکس را برای بررسی ستون فقرات بیمار و همچنین روش های تصویربرداری مشابهی را مثل ام آر آی مطرح می کند.
 

کاندیدها برای انجام جراحی فیوژن ستون فقرات

به نظر می رسد که هیچ گایدلاین مشخصی که کاندیداهای جراحی فیوژن ستون فقرات را تعیین کند وجود ندارد، از طرفی وضعیت های خاصی در این مسیر که شبیه آن باشد هم وجود ندارد. در حالی که هر فردی می بایست با فرد معتبر و جراح ستون فقرات مشهور قبل از تصمیم نهایی مشورت کند.
 

تنگی کانال نخاعی- زمان مناسب برای مشورت با پزشک

تنگی کانال نخاعی یک بیماری پیشرونده است. اگر از این بیماری غفلت شود، می تواند اثرات بسیار خطرناکی داشته باشد. تشخیص کامل بیماری در زمان صحیح لازم و ضروری است. برای داشتن اطلاعات در مورد این مشکل می بایست در زمان مناسب با پزشک مشورت شود.
 

پله نوردی

پله نوردی فعالیتی بسیار خوب برای روی فرم آوردن بدن است. با شوه های مختلف بسیاری می توانید پله نوردی را انجام بدهید. اگر به دنبال ورزشی پر سرعت هستید پله نوردی چیزی است مه باید در نظر بگیرید.
 

فواید ورزش کردن

ورزش کردن بیشتر از آنچه که فکر میکنید فواید دارد. مطمئناً، به ما کمک میکند که هم عالی بنظر برسیم و هم وزن کم کنیم. یادگیری فوایدی که فراتر از یاد گرفتن آنها به شما این انگیزه را میدهد که هر روز ورزش کنید.
 

تمرین ویژه ورزش

وقتی صحبت از تمرین ویژه ورزش می شود، باید برنامه ای را تدوین کرد که در حوزه های بسیاری به فرد کمک می کند. این شامل سرعت، چالاکی، توان و قدرت می شود. کار کردن در این حوزه ها به شما کمک می کند حتی بهتر از قبل بازی کنید.
 

همراهان در تمرینات ورزشی

داشتن یک همراه هنگام ورزش کردن میتواند مفید باشد. ولی در عین حال این همراهان میتوانند از اینکه شما بطور کامل از پتانسیل خود استفاده کنید، جلوگیری کنند. بنابراین همراهی را انتخاب کنید که بتوانید بیشترین کارآیی را در جلسات ورزشی خود داشته باشید.
 

سؤال هایی که باید از پزشک خود در مورد سرطان سینه بپرسید

از پزشک باید در مورد مرحله ی سرطان سینه سؤال کنید و ماهیت سرطان باید ذکر شود. پزشک جزئیات مربوطه به مراحل را در مقیاس 0 تا IV شرح می دهد. هر چه شماره این ترتیب گذاری بیشتر باشد به این معنی است که سرطان پیچیده تر است.
 

صحبت با پزشک در رابطه با سرطان گردن رحم

اگر تشخیص سرطان گردن رحم برای شما مطرح شود، بسیاری از سوالات در ذهن شما ایجاد می شود. شما می بایست در مورد این سوالات مهم و اساسی با پزشک صحبت کنید و مطمئن شوید که اطلاعات کافی و کاملی از پاسخ های پزشک خود بدست می آورید.
 

چه زمانی به دنبال مشاوره ی پزشکی در سرطان تخمدان برویم؟

مشاوره ی پزشکی برای همه ی زنانی که شرح حال فردی یا خانوادگی سرطان تخمدان را دارند، لازم است. افرادی که وضعیت زمینه ساز خانوادگی را ندارند، می بایست با علائم و خطرات بیماری آشنا باشند.
 

زمان مناسب درخواست مشاوره پزشکی در سرطان پروستات

معمولا سرطان پروستات اغلب مردان بالای 45 سال را مبتلا می کند. بنابراین اگر بالای 45 سال سن دارید و برای سرطان پروستات اسکرین نشده اید، اکنون زمان مناسب مشاوره با پزشک است. احتمال درمان بیماری هنگام تشخیص در شرایط اولیه رشد بالاتر است.
 

در مورد سرطان بیضه، در چه زمانی به مشاوره ی پزشکی نیاز می شود؟

این مقاله به صورت اجمالی مواردی را شرح می دهد که بیمار می بایست به دنبال مشاوره ی فوری پزشکی برود. برای افرادی که در خطر ابتلا به سرطان بیضه قرار دارند، برای ارتباط منظم با پزشک، تمرین خوب و مناسبی می باشد.
 

شامپو کردن موها

برای انواع موها باید از شامپوی همان نوع مو استفاده کرد. در نهایت، این مقاله بر روی این حقیقت تاکید دارد که اگر از انواع گوناگون شامپو بدرستی استفاده نکنید، برای اینکه شرایط طبیعی موهایتان را حفظ کنید دچار مشکل خواهید شد.
 

خورشید و پوست شما

خورشید برای پوست مضر است و همه ما از ای موضوع اطلاع داریم. اما چگونه میتوانیم از پوست خود محافظت کنیم؟ راههای عملی محافظت از پوست چیست؟ برچسب های روی محصولات را بخوانید و پاسخ خود را دریافت کنید.
 

چه زمانی به دنبال توصیه های پزشکی برای شب ادراری باشیم؟

شب ادراری به این علت عارض می شود که فرد توانایی کنترل ادرار کردن را در مراحل دیرتری از زندگی به دست می آورد. کودکان تا 7 سالگی مستعد بروز این شرایط هستند و اگر شب ادراری تنها علامت آنها باشد نیازی به مداخلات پزشکی ندارند.
 

زمان مناسب برای مشورت پزشکی اوتیسم

بررسی دقیق رفتاری برای تمایز خصایل مشخصه اوتیسم با سایر اختلالاتی که تنها ویژگی‌های تقریباً مشابهی دارند، لازم است. اختلال را می توان با دوره ی متوسط 6-4 سال، حتی اگر به وجود آمدن نشانه ها زودتر رخ دهد، تشخیص داد. به وجود آمدن مرحله ی مهم زندگی کودک را می توان توسط توصیه های پیشنهادی انجمن بین المللی سلامت و نمو کودک ارزیابی کرد. می بایست این مطلب را در ذهن داشت که نشان دادن هر یک از این علائم، تائیدکننده بیماری اوتیسم نمی باشد.
 

درمان خروپف

درمان های زیادی برای جلوگیری از خروپف وجود دارند اما این روش ها برای همه موثر نیستند و مهم است که وقتی یک روش را امتحان کردید و روی شما تاثیری نداشت دلسرد نشوید. باید به امتحان کردن تمام روش های جلوگیری از خروپف ادامه بدهید تا به روشی برسید که مناسب شما است.
 

دستورالعمل برای خوراک سالم

این مقاله به خوانندگان اهمیت خورد و خوراک سالم را می آموزد و درباره چگونگی انتخاب یک دستورالعمل سالم جهت تهیه یک وعده غذائی برای خانواده و اعلام دستورالعمل های جایگزین برای آماده سازی یک پیتزای لذیذ می باشد.
 

مکمل های رژیمی چه هستند

مکمل های رژیمی تاثیر زیادی در سلامت افراد دارد. شناخت مکمل های رژیمی و مصرف چیزی که دقیقا مورد نیاز است یک ضرورت می باشد. همه ما در یک وهله از زندگی خود نیاز به مکمل های رژیمی پیدا می کنیم ، پس باید آنها را بیشتر بشناسیم.
 

فلوراید چیست؟

فلوراید یک ماده معدنی طبیعی موجود در پوسته زمین بوده و به طور گسترده در طبیعت پراکنده است . برخی از مواد غذایی و منابع آب حاوی فلوراید هستند.
 

رژیم غذایی و تغذیه

بدن سالم همیشه خوب به نظر می رسد، بدن سالم شکل خوبی دارد، چشم ها سرزنده هستند و صورت احساس هوشیاری دارد. عامل اصلی این احساس خوب یا بدن سالم رژیم غذایی است.
 

هفت عقیده غیر علمی در مورد تغذیه

در رابطه با رژیم غذایی چندین عقیده غیر علمی وجود دارد. اطلاعات کسب شده از طریق مقالات مختلف کامل نیست و اغلب اوقات به خطراتی برای سلامتی منجر می شود. نکات تغذیه ای بسیار زیادی که وجود دارند همیشه به عادات غذایی سالم و غذاهای بی خطری که می توان خورد اشاره دارند.
 

مواد غذایی که باید بخورید

مواد غذایی را باید نه با نگاه کردن به برچسب آن ها بلکه با دانستن مقدار کالری و مواد مغذی آن ها انتخاب کرد. بهترین گزینه هنگام انتخاب مواد غذایی، مواد غذایی طبیعی است.اسفناج، گوجه فرنگی، ماست و غیره دارای مهم ترین مواد مغذی هستند و بنابراین برای بدن مفید می باشند و ممکن است در فواصل زمانی منظم مصرف شوند.
 

چربی ترانس

چربی ترانس درهنگام ترکیبات روغن بطور اتفاقی توسط فرایند هیدروژنه ( تبدیل چربی مایع به جامد ) شکل میگیرند. این چربی ها ترکیبات طبیعی نیستند و برای سلامتی مضر هستند.
 

غذاهایی که در حالت ایده ال هرگز نباید مصرف شوند

برخی از مواد غذایی اثرات مضر بر بدن دارند.مواد غذایی که گیاه خواران حذف می کنند ممکن است با آنچه که غیر گیاه خواران احساس می کنند باید حذف شود متفاوت باشد.
 

چگونه براي عمل جراحيِ چاقي آماده شويم؟

آمادگي ذهني و روانيِ تمام و كمال قبل از جراحيِ چاقي، الزام و اجباري واقعي براي بيمار به شمار مي‌رود همانطور كه كيفيتِ زندگيِ بيمار پس از جراحيِ چاقي نيز نقش بسيار حياتي در موفقيت‌آميز بودنِ اين عمل دارد.
 

اصلاح شکل بدن

عمل جراحی اصلاح شکل بدن شامل ترکیبی از جراحی ها و تکنیک هاست که برای زیبا کردن شکل بدن و تناسب اندام به کار گرفته می شوند. از جراحی لیفت صورت گرفته تا لیفت ناحیه ی تحتانی بدن تکنولوژی های به کاررفته برای اصلاح شکل بدن بسیار موثرند.
 

دستور تهیه غذا های دیابتی

بیمار مبتلا به دیابت باید غذاهایی را مصرف کند که برای وی مناسب است و پزشک معالج مصرف آن ها را برای کنترل قند خون توصیه می کند. اما مصرف غذا های تکراری خسته کننده است. در این جا تعدادی دستور غذایی دیابتی کم چرب ارائه شده است که به آسانی تهیه می شود.
 

مدیتیشن ویپاسانا

دیدن چیزهای متفاوت و طرح و نقشه های بیش از حد مدرنی که در آن، همه در حال تلاش برای رسیدن به نوک هرم موفقیت هستند، در واقع کاردشواری است. امکان دارد این کار دشوار باشد، اما غیر ممکن نیست و مدیتیشن ویپاسانا به شما کمک میکند تا به آن موفقیت دست یابید.
 

معیار سلامت

معیارهای (مانیتورهای) سلامت ابزاری به منظور سنجش سطح سلامت فرد هستند. این ابزارها با تمرکز بر زمینه هایی که فرد در آنها دچار ضعف است به تشویق وی برای بهبود آنها می پردازد. این موضوع در یک برنامه بلند مدت می تواند به سلامت عام منتهی گردد.
 

آنوسارا یوگا

آنوسارا یوگا براساس مفهوم تانترایی هوشیاری شیوا – شاکتی است. آنوسارا یوگا نوعی تکنیک هات یوگا است و از اصل توازن جهانی پیروی می کند.
 

استرس و اندام های بدن

استرس بر تمام اندام های بدن تاثیر می گذارد و باعث بیماری می شود. بدن هر وقت که با محیط استرس زا مواجه می شود با واکنش جنگ یا گریز به آن واکنش نشان می دهد و این واکنش باعث استرس بیشتر می شود. در هر صورت، اغلب استرس هایی که ما تجربه می کنیم احساسی است و این استرس انرژی بدن را تحلیل می برد و بر عملکرد اندام های مختلف بدن تاثیر می گذارد.
 

سوالاتی که باید از پزشک در مورد ناباروری پرسید

انواع مختلف درمان ناباروری وجود دارند. این درمان ها بعد از تشخیص قطعی مشکل بیمار شروع می شوند. آزمایش های زیادی برای تشخیص مشکل ناباروری در یک زن یا مرد انجام می شوند.
 

مراقبت مادر- حزن و غمگینی بعد از زایمان

بعد از به دنیا آمدن کودک حدود ۵۰ درصد خانم ها دچار شرایطی از افسردگی و غمگینی می شوند. در این بازه ی زمانی مادر بدون هیچ دلیل خاصی دچار حالت افسردگی خفیف می شود این دوره چند ساعت وگاهی چند روز به طول می انجامد. مادر اکثر مواقع حساس بوده و به راحتی بدون هیچ دلیلی دچار ناراحتی می گردد.
 

انتخاب دستشویی مخصوص کودک

هنگامی که کودک شما علاقه یا آمادگیش را برای آموزش توالت نشان داد، وقت آن است که برایش یک دستشویی کودک مخصوص او بخرید و در فضای توالت خانه قرار دهید. فرزندتان را برای خرید قصری با خودتان ببرید و برایش توضیح دهید که از آن چه استفاده ای می شود و به او اجازه دهید خودش دستشویی مخصوصش را انتخاب کند.
 

چرا نوزادان گریه می کنند؟

نوزادان تازه متولد شده همیشه با گریه های شدید و مداوم شناخته می شوند. گاهی اوقات راضی نگه داشتن یک نوزاد بسیار سخت است و نمی توان به آسانی نیازهای او را درک کرد. مادر با تماشای دقیق رفتار کودک و گوش دادن به تون صدای گریه کودک، قادر خواهد بود نیاز فرزند خود را درک کند.
 

چه زمانی برای کودک بیمار از پرشک کمک بخواهیم

مراقبت از کودک یکی از وظایف اصلی هر پدر و مادری است. فهمیدن این که کودکی بیمار است کار بسیار مشکلی است. والدین باید به رفتار و خلقیات کودکان توجه داشته و با بیشترین توجه از کودک مراقبت کنند. هرگونه تغییر از شرایط نرمال کودک باید جدی گرفته شود.
 

مسائل و مشکلات متداول تغذیه با شیر مادر

هر چند مادران پس از اولین زایمان خود مشکلاتی دارند، مشکلات بسیاری در مادران دیگری که به بچه های دوم و سوم خود شیر می دهند وجود دارند. اغلب مشکلات مربوط به شیردهی قابل مدیریت هستند و توصیه های مشاوران شیردهی نیز به ادامه شیردهی حتی برای بچه های نارس نیز کمک می کنند.
 

چطور به شما گفته میشود که نوزاد شما به چه میزان شیر خشک نیازمند است؟

میزان شیر خشکی که برای یک کودک مورد نیاز است به سن، وزن کودک و اینکه آیا والدین کودک را فقط با شیر خشک تغذیه میکنند و یا اینکه نوزاد همراه با شیر خشک از شیر مادر هم تغذیه میکند یا اینکه همراه با شیر خشک از غذای جامدهم تغذیه میکند، بستگی دارد.
 

تشنج ناشی از تب – چه زمانی باید کمک های پزشکی درخواست کرد

کودک باید در اسرع وقت پس از اولین حمله تشنج ناشی از تب به بیمارستان انتقال داده شود. اگر کودک علائمی مانند تهوع، استفراغ، بثورات جلدی، لرزش، رشد غیر طبیعی، خواب آلودگی، اضطراب، گیجی، خواب آلودگی، مشکلات هماهنگی، و غیره را نشان می دهد و یا اگر تشنج ناشی از تب، طولانی و پیچیده شود، باید فورا تحت مراقبت های پزشکی قرار گیرد.
 

چه زمانی برای تب کودک با پزشک تماس بگیرید

قبل از اینکه برای تب کودک با پزشک تماس بگیرید، باید به نکاتی همچون میزان درجه حرارت، سن کودک و وجود هر گونه علائم همراه با تب، توجه کنید.
 

تنگی کانال نخاعی در ناحیه ی گردنی

تنگی کانال نخاعی وضعیتی است که در آن مجرای استخوانی ستون فقرات باریک می شود و کمی فشار بر روی طناب نخاعی و اعصاب گوناگون واقع در این ناحیه وارد می کند. این حالت نهایتا باعث ایجاد فشار زیادی بر روی اعصاب و طناب نخاعی واقع در بخش داخلی می شود.
 

علایم بیماریهای لثه

بیماریهای لثه اغلب خاموش هستند یعنی تنها در مراحل پیشرفته بیماری علایم آنها ظاهر می شوند. میلیون ها تن در سراسر جهان به احتمال از دست دادن دندان در صورت عدم درمان این عفونت حاد اگاهی ندارند.
 

مراقبت از دندان ها

امروزه به مدد مراقبت های بهداشتی در خانه و درمان های دندانپزشکی افراد بیشتری توانسته اند در طول زندگی دندان های خود را حفظ کنند. بعضی بیماریها و مشکلات سلامتی می تواند احتمال تخریب و فساد دندان را بیشتر کنند ولی اغلب افراد به کنترل بهداشت دهان و دندان و حفظ دندان ها تا سن پیری اهمیت می دهند.
 

سائیدن و فشردن دندان ها و یا دندان قروچه چیست؟

دندان قروچه موقع خواب می بایست زودتر شناخته شود، چون اگر علائمی مثل سردرد و اختلال فک بدهد، به مرحله ی پیشرفته رسیده است.
 

جرم دندان

جرم دندان یا پلاکی که به تدریج به ماده ای سخت تبدیل شده است منجر به پوسیدگی دندان ها و بروز بیماری های لثه می شود. جرم دندان چسبندگی سطح پلاک را بیشتر می کند و از آن جا که نفوذ پذیر است، به راحتی باکتری ها را روی دندان مستقر می سازد.
 

تزریق چربی

تزریق چربی مدت هاست که مورد استفاده ی جراحان پلاستیک قرار دارد و تغیرات قابل ملاحظه ای را ایجاد می کند. بنابراین، خطرها و عوارض ناشی از آن در مقایسه با نتیجه ی درازمدت حاصله ناچیز و کم اهمیت است.
 

افسانه تناسب اندام

افسانه های بسیاری برای تناسب اندام رواج دارد که شما باید از آن اطلاع داشته باشید. فقط به این دلیل که اطلاعاتی از یک دوست مورد اعتماد به شما داده شده است یا آن اطلاعات را آنلاین پیدا کرده باشید، نمیتوانید به آن اطمینان کنید. بنابراین، شما هم با تمرینات مکرر خودتان میتوانید از حقایقی در مورد ورزش وجود دارد، سر در بیاورید.
 

دانستنی‌های تناسب اندام

دانستنی‌های تناسب اندام برای همه مهم است. داشتن تناسب اندام به کاهش احتمال ابتلا به بیماری های مختلف کمک می کند، به بدن کمک می کند عملکرد مناسبی داشته باشد و به فرد کمک می کند احساس خوبی داشته باشد. یادگیری مبانی تناسب اندام به شما کمک می کند بهترین احساس را داشته باشید.
 

لیپوساکشن

لیپوساکشن روشی متداول برای مبارزه با چاقی است. لیپوساکشن از ترمیم صورت گرفته تا اصلاح شکل ران ها نقش مهمی را در متناسب کردن شکل بدن و زیبا سازی آن ایفا می کند.
 

هفت خطای رژیمی

اشتباهات زیادی در مورد رژیم غذایی وجود دارند که شما وارد ذهنتان می کنید. این اشتباهات می توانند خطاهای رژیمی باشند. باید خطاهای رژیمی را بررسی کنید و در صورتی که مرتکب این خطاها شده باشید باید رفتارتان را اصلاح کنید چون این خطاها هستند که شما را ناسالم، دچار اضافه وزن یا مستعد ابتلا به بیماری می کنند.
 

انواع مختلف رژیم غذایی

داشتن اضافه وزن شرایط خطناکی است و به توجه مناسب فرد دچار اضافه وزن برای مدیریت آن نیاز دارد. چند رژیم برای کنترل افزایش وزن و بعد از آن کاهش وزن طراحی شده اند.
 

رژیم 3 روزه - رژیم 7 روزه

می توان رژیم غذایی را برای رسیدن به هدف کاهش وزن مدیریت کرد. رژیم های سه روزه و هفت روزه از جمله رژیم هایی هستند که هر کسی برای رسیدن به هدفش می تواند از آن ها پیروی کند.
 

رژیم غذایی و ورزش

رژیم غذایی منبع انرژی بدن است. از این انرژی است که بدن ما تغذیه کرده و زنده می ماند. رژیم غذایی مواد غذایی را فراهم می کند که بدن برای تولید انرژی به آن ها نیاز دارد.
 

دستور غذایی برای بیماران قلبی

دستور غذایی برای بیماران قلبی باید با مقدار سدیم و چربی کم یا بدون چربی باشد. چربی در روغن، گوشت و آجیل وجود دارد؛ تمام این مواد خوراکی باید در رژیم غذایی به حداقل رسانده شوند.
 

دستورالعمل رژیم غذایی لاغری

مسئله اصلی این است که باید بهترین رژیم غذایی را داشته باشیم و آن را ادامه دهیم. دستورالعمل غذاهایی را که در طول روز مصرف می شوند و مقدار مصرف آنها را لیست بندی می کند.
 
 
Top