ادامه موضوع

چرا جراحی فیوژن ستون فقرات انجام می شود؟
مشکلاتی که همراه با جراحی فیوژن ستون فقرات دیده می شود، کدامند؟
انواع روش جراحی فیوژن ستون فقرات
رمز بازتوانی و ریکاوری پس از جراحی فیوژن ستون فقرات
در مورد جزئیات چشم انداز جراحی ستون فقرات
گزینه های جایگزین برای جراحی فیوژن ستون فقرات
خطرات جراحی فیوژن ستون فقرات
روش جراحی فیوژن ستون فقرات کمری
روش جراحی فیوژن ستون فقرات چگونه عمل می کنند؟
جراحی فیوژن ستون فقرات
جراحی فیوژن ستون فقرات گردنی
قبل از جراحی فیوژن ستون فقرات

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
پس از انجام جراحی فیوژن (الحاق) ستون فقرات (خشک کردن مهره ها) شما به استراحت نیاز دارید، شما به آرامش و همچنین درمان مناسب پس از جراحی احتیاج دارید. روند جراحی فیوژن ستون فقرات بسیار پر استرس و تنش زا است. به جز در حالتی که شما  خودتان آن را تجربه کنید و یا از کسی درباره ی این جراحی چیزی شنیده باشید،  دشوار است که به دیگران بگوئید چه اندازه  درد دارید و چه اندازه جراحی عذاب آور است. بنابراین وقتی شما می بینید کسی که به وی علاقه دارید، دچار این وضعیت شده، شما تصمیم می گیرید که در مورد جراحی بیشتر بدانید تا بتوانید برای درمان این فرد کمک بیشتری بدهید.

تلاش برای سهیم شدن در درد بیمار

پس از جراحی فیوژن ستون فقرات، شما می توانید تلاش کنید تا در مورد درد بیماران بیشتر بدانید. با نزدیکان خود که اخیراً تحت جراحی بودند صحبت کنید و بنابراین به راحتی شما می توانید خودتان درد را حس کنید. درد ناشی از این جراحی بسیار شدید است که معمولاً فرد  بیمار کاملاً افسرده می شود و کاملاً نیازمند کمک و یاری رساندن است، از طرفی این فرد  در معرض خطر قرار می گیرد. این زمانی است که شما می بایست در کنار فرد بیمار باشید و تلاش کنید که در درد آن ها سهیم شوید و به آن ها کمک کنید. اطمینان بخشی مجدد شما می تواند  مثل معجزه ای عمل کند و باعث تقویت اعتماد به نفس فرد بیمار شود. در زمانی که برای بهبود بیماری زمانی سپری می شود، دلگرمی و روحیه دادن شما بیشترین چیزی است که برای کمک به بیمار و حفظ تعادل زندگی وی نیاز می باشد.

تشویق بیمار از نظر ذهنی و روحی در این مرحله از زندگی بی نهایت ضروری است، همانند  درد که تمام انرژی بیمار را از بین می برد. عموماً سرپا شدن بیمار و برگشت وی به سیر طبیعی زندگی زمان بر است. وی می بایست دوباره شروع به راه رفتن کند و در زمان دویدن های طولانی مدت این فرد می تواند، در زمینه ی تلاش برای برگشت به زندگی نرمال و راه رفتن طبیعی، برای دیگران نمونه باشد. بنابراین تشویق  شما فوق العاده مورد نیاز است.

مراقبت از بیمار هنگامی که وی پس از جراحی بر می گردد:

هنگامی که پس از جراحی فیوژن ستون فقرات بیمار به خانه بر می گردد، این فرد نیاز دارد تا فوراً تحت مراقبت قرار بگیرد. وی نیازمند توجه مداوم است و در همان زمان برنامه رژیمی و برنامه ی روزانه وی می بایست به دقت و به طور مناسبی تحت بررسی و نظارت باشد. مدت طولانی وضعیت استراحت در بستر برای بیمار، فرد را از نظر فیزیکی (بدنی) و ذهنی بی تحرک می سازد و بنابراین برگشت وی به زندگی طبیعی لازم و حیاتی است. ویزیت متخصصین فیزیوتراپی (physiotherapist) برای وی بسیار لازم و ضروری است. این متخصص، مناسب ترین فرد برای تعیین وضعیت نشستن و برگشت به وضعیت  راه رفتن طبیعی خواهد بود. بنابر این، با انجام مراقبت و دقت کافی، بیمار می تواند یک قدم به سمت بازتوانی سریعتر حرکت کند.

پس از جراحی فیوژن ستون فقرات، چه مواردی می بایست پیگیری شود؟

در این مورد فرد بیمار می بایست با پزشک صحبت کامل و مفصلی انجام دهد. وی  می بایست تمامی دستورات و تذکرات پزشک را پیگیری کند و در همان زمان بخشی از شیوه ی زندگی را که پزشک دستور داده حفظ می کند. پزشک موارد مربوط به جرئیات برنامه نوتوانی را پس از جراحی خواهد گفت و در این مورد پزشک بیشتر می تواند موثر باشد و به بیمار کمک کند. در طول زمان شما می بایست با پزشک خود ملاقات داشته باشید تا پزشک بتواند چگونگی ریکاوری و سرعت بهبودی شما را تعیین کند.

برگشت کامل به وضع طبیعی پس از جراحی فیوژن ستون فقرات

پس از جراحی فیوژن ستون فقرات، با در نظر گرفتن بخشی از خطرات فیزیکی، از نظر ذهنی شما آشفته هستید. شما احساس خستگی می کنید و از نظر ذهنی و روحی بیمار هستید. شما می خواهید سریعاً بهبود پیدا کنید و بنابراین بهتر است که با افرادی صحبت کنید که تجربه ی مشابه شما را در طول زندگی خود داشته باشند. آن ها با شما در مورد  سیر ریکاوری و بازتوانی خود  صحبت خواهند کرد. بنابراین، شما اعتماد به نفس پیدا می کنید و می توانید به سوی بازتوانی طبیعی پیش بروید...
 
 
دسته بندی
گردن-کمر درد » جراحی فیوژن ستون فقرات
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

پرسش و پاسخ های مربوط

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

تقویت شانه با دستگاه سیم کش - نشسته

رساندن دست به پاشنه پا

روی یک تخت شیب دار

پرس کوبایی

حرکت با طناب

تمرین با دمبل سنگین

Top