ادامه موضوع

چرا جراحی فیوژن ستون فقرات انجام می شود؟
مشکلاتی که همراه با جراحی فیوژن ستون فقرات دیده می شود، کدامند؟
انواع روش جراحی فیوژن ستون فقرات
رمز بازتوانی و ریکاوری پس از جراحی فیوژن ستون فقرات
در مورد جزئیات چشم انداز جراحی ستون فقرات
گزینه های جایگزین برای جراحی فیوژن ستون فقرات
خطرات جراحی فیوژن ستون فقرات
روش جراحی فیوژن ستون فقرات کمری
روش جراحی فیوژن ستون فقرات چگونه عمل می کنند؟
جراحی فیوژن ستون فقرات
جراحی فیوژن ستون فقرات گردنی
بعد از جراحی فیوژن ستون فقرات

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
جراحی فیوژن  ستون فقرات (الحاق) یک روش کاملاً خطرناک و پیچیده است. در صورتی که این جراحی به علت عوارض مشخصی که بر روی سلامتی دارد، کاملاً لازم نباشد، این روش توصیه نمی شود. در نتیجه، برای بیماران نه تنها در طول جراحی بلکه در دوره ی قبل و بعد از جراحی هم می بایست مراقبت مضاعفی در نظر گرفته شود.

راه مناسب و صحیح برای رویکرد به جراحی فیوژن  ستون فقرات (spinal fusion surgery)

قبل از آن که فردی تحت جراحی فیوژن ستون فقرات (خشک کردن مهره ها) قرار بگیرد، می بایست با پزشک متخصص  در مورد جوانب مثبت و منفی این روش جراحی مشورت انجام شود. علاوه بر این، آن ها می بایست وضعیت سلامتی خود را ارتقا دهند که این کار بواسطه ی مصرف رژیم غذایی سالم میسر می شود. موارد تجویز شده ی دارویی توسط جراحان می بایست به دقت توسط پزشک، قبل از جراحی پیگیری شود.

دریافت داروها با جراحی فیوژن  ستون فقرات چگونه ارتباط دارد؟

بیماران می بایست هر نوع مصرف دارو و یا الکل را در دوره قبل از جراحی به پزشک خود اطلاع دهند و این مسئله بسیار مهم است. این موارد شامل  دارو های گیاهی (Over-the-counter (OTC (داروهای بدن نسخه) و داروهای تجویز نشده هم می باشد. پزشک داروهای مناسبی را که لازم است در روز جراحی مصرف شوند، پیشنهاد خواهد کرد.

هنگامی که پزشک و یا جراح در مورد داروهایی مثل آسپرین، ناپروکسن و یا ایبوپروفن که توسط بیمار مصرف شده اند، اطلاع داشته باشد، وی از آن ها می خواهد که برخی از این داروها را 2 هفته قبل از جراحی قطع کنند. چون این داروها مشکلاتی را در انعقاد خون بیمار ایجاد می کنند.

بیمارانی که به اختلالاتی همچون بیماری های قلبی، دیابت و یا سایر مشکلات مزمن تهدید کننده سلامتی مبتلا هستند، پزشک جراح از آن ها می خواهد که ویزیت منظم و دوره ای طبی داشته باشند تا مشکلات و ناراحتی های آن ها چک شود. در همان زمان، جراح  می بایست در مورد سایر مشکلات کم اهمیت تر از جمله انفلوآنزا، سرماخوردگی و سرفه و عفونت هرپس و تب و غیره هم در دوره ی قبل از جراحی مطلع باشد.

چرا می بایست قبل از جراحی فیوژن  ستون فقرات استعمال سیگار قطع شود؟

استعمال دخانیات (سیگار) یک عامل خطر مهم و اساسی برای بیمارانی است که تحت جراحی فیوژن  ستون فقرات قرار می گیرند. از طرفی، علل دیگری هم وجود دارند که می بایست از این عادات سوء پرهیز کرد. یکی از بدترین و مخرب ترین عوارض جانبی استعمال دخانیات این است که می تواند میزان موفقیت این روند درمانی جراحی را کاهش دهد. بیمارانی که سیگار مصرف می کنند، ممکن است کاهش میزان درد کمتری را تجربه کنند و بازتوانی عملکردی در دوره ی بعد از جراحی در آن ها بسیار ضعیف است.

برای آن که به بهترین نتایج جراحی برسیم، چه زمانی می بایست استعمال سیگار را متوقف کنیم؟

به صورت ایده آل، بهتر است که استعمال سیگار حداقل 1 ماه پیش از انجام جراحی فیوژن  ستون فقرات متوقف شود. همچنین می بایست بیمار تلاش بیشتری کند تا قبل از جراحی از تمام محصولاتی که در آن ها نیکوتین وجود دارد، همراه با سیگار پرهیز کند. این موارد  شامل  آدامس های نیکوتینی، برچسب های نیکوتینی و سیگار و پیپ و تنباکوی جویدنی می باشد.

تحقیقات متعدد انجام شده  اثبات کرده که بدون شک هر چه قدر یک فرد مدت طولانی تری استعمال سیگار را قبل از جراحی قطع کرده باشد، احتمال بهبودی و بازتوانی بهتری خواهد داشت. از سوی دیگر، هر چه قدر فردی تا حوالی زمان جراحی سیگار بکشد، قطع آن پس از جراحی دشوار تر خواهد بود. قطع مصرف سیگار بر روی ترمیم سریع تر زخم های جراحی اثرگذار خواهد بود.

چگونه قبل از جراحی فیوژن ستون فقرات از سیگار کشیدن خلاص شویم؟

بیمارانی که اعتیاد اجباری و وسواسی به نیکوتین دارند، با مشکلات جدی در رابطه با جراحی فیوژن  ستون فقرات مواجه هستند. اکثر جراحان  از انجام جراحی سر باز می زنند، مگر  آن که نیکوتینی در بدن بیمار نباشد و سیگار را ترک کرده باشد. در برخی موارد، به بیمار اجزای بدون نیکوتین داده می شود و تا حد ممکن در بهترین وضعیت ترمیمی قبل از جراحی قرار می گیرند. در مرحله ی نهایی، برای اثبات نبود نیکوتین در بدن آن ها، تست ادراری درخواست می شود.

موارد احتیاط در روز جراحی و در روز پس از جراحی

در روز انجام جراحی فیوژن  ستون فقرات، بیماران می بایست از دستورات پزشک پیروی کند و  آن ها را به دقت انجام دهند. آن ها می بایست در سر زمان به بیمارستان بروند و برای 6 تا 12 ساعت قبل از جراحی، از خوردن و آشامیدن هر نوع ماده غذایی پرهیز کنند. داروهای تجویز شده می بایست تا حد امکان با مقدار کمی آب مصرف شوند.

پس از جراحی، معمولاً بیماران در (intensive care unit (ICU (واحد مراقبت ویژه) بستری می شوند و داروهای کاهنده درد برای آن ها تجویز می شود. پزشکان آن ها برای کمک به حفظ حرکت در بیماران اقداماتی را انجام می دهند، در حالی که پمپ ضد درد به کنترل دریافت داروهای کاهنده درد کمک می کند.
 
 
دسته بندی
گردن-کمر درد » جراحی فیوژن ستون فقرات
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

پرسش و پاسخ های مربوط

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

پرس سر شانه با دمبل

پرس سینه با زنجیر

ایستاده با هالتر

پرس پشت بازو نشسته

پرس سینه با تخته

دراز و نشست سه چهارم

Top