ادامه موضوع

چرا جراحی فیوژن ستون فقرات انجام می شود؟
مشکلاتی که همراه با جراحی فیوژن ستون فقرات دیده می شود، کدامند؟
انواع روش جراحی فیوژن ستون فقرات
رمز بازتوانی و ریکاوری پس از جراحی فیوژن ستون فقرات
گزینه های جایگزین برای جراحی فیوژن ستون فقرات
خطرات جراحی فیوژن ستون فقرات
روش جراحی فیوژن ستون فقرات کمری
روش جراحی فیوژن ستون فقرات چگونه عمل می کنند؟
جراحی فیوژن ستون فقرات
جراحی فیوژن ستون فقرات گردنی
قبل از جراحی فیوژن ستون فقرات
بعد از جراحی فیوژن ستون فقرات

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
هنگامی که در مورد پیش آگهی روش جراحی فیوژن (الحاق) ستون فقرات (خشک کردن مهره ها) صحبت می شود، شما ممکن است به چندین علت و علائم در مورد این وضعیت اشاره کنید که می تواند به شما در انتخاب نوع درمانی که مناسب است و موانع سر راه آن کمک کند. این وضعیتی است که معمولاً به عنوان تنگی کانال نخاعی معرفی می شود. در این مورد، کانال نخاعی تنگ می شود و فشار زیادی را ایجاد می کند و در نتیجه اعصاب نخاعی از ستون فقرات خارج می شوند (جابجا می شوند). این یک وضعیت فیزیولوژیک شدیداً دردناک است که  شما نیاز دارید تا با تمام  قوا با درمان به جا با این وضعیت مقابله کنید. تنگی کانال نخاعی می تواند باعث اختلال در حرکات طبیعی در زندگی شما شود و بنابراین شما نیاز دارید تا هر چه سریع تر بر این مشکل غلبه کنید.

پیش آگهی روش جراحی فیوژن ستون فقرات در مورد علل ناراحتی و بیماری مزمن چه مطالب و اطلاعاتی را ارائه می دهد؟

تنگی کانال نخاعی معمولاً زمانی رخ می دهد که فرد پا به سن می گذارد.  اغلب روند افزایش سن، اندام های متعدد داخل بدن را تخریب می کند و در این مسیر ممکن است حتی باعث ایجاد تنگی کانال نخاعی هم بشود. در این مورد، دیسک های بین  مهره ای شروع به خشک شدن می کنند و گاهاً چروک برمی دارند. به علت روند افزایش سن، شما همچنین ممکن است دچار آرتریت ( التهاب مفاصل) و تورم مفاصل بدن هم بشوید و این امر ممکن است باعث تورم نامطلوبی در لیگامان ( تاندون) ها و استخوان های اطراف طناب نخاعی شود که نهایتاً موجب ایجاد تنگی کانال نخاعی می شود. در حالی که، علل دیگری هم ممکن است وجود داشته باشد:
  • عفونت و نقائص مشخص در طی زمان تولد می تواند باعث این اختلال شود.
  •  آسیب ناگهانی هم می تواند علتی برای اعمال فشار بیش از حد بر روی ریشه های اعصاب باشد و حتی می تواند مستقیماً بر روی طناب نخاعی اثرگذار باشد.
  • همچنین ممکن است این تنگی به علت بیماری های گوناگون مرتبط با استخوان هم رخ دهد از جمله آکندروپلازی (achondroplasia) (بیماری کوتولگی) و بیماری پاژه (Paget ’s disease) (بیماری مزمنی که باعث بزرگ شدن و تغییر شکل استخوان ها می شود.)
  • تومورها هم ممکن است در ستون فقرات ایجاد شوند و باعث  آسیب ها و مشکلات فیزیولوژیکی متعددی شوند.
  • دیسک بین مهره ای تضعیف شده علت اساسی دیگری است که برای بیماری تنگی کانال نخاعی مطرح می باشد.

پیش آگهی روش جراحی فیوژن ستون فقرات در مورد علائم بیماری چه مواردی را نشان می دهد؟

این وضعیت با یکسری علائم اولیه شروع می شود و در ادامه به صورت تدریجی بیماری نشانه های شدیدتر و بیشتری را نشان می دهد. این علائم در هر سمت خاصی از بدن قابل مشاهده می باشد. شما نمی توانید مستقیم راه بروید. در اندام های خود با مشکلاتی مواجه هستید. هنگامی که شما می نشینید و یا به جلو خم می شوید، این علائم و مشکلات از بین می روند. افرادی که به تنگی کانال نخاعی مبتلا هستند برای مدت طولانی نمی توانند راه بروند و تمایل دارند که همواره بنشینند. سایر علائم اساسی و مهم تر که در این بیماری وجود دارند، به شرح زیر هستند:
  • بخشی از بازو و یا پای شما ضعف پیدا می کند.
  • در بخش های گوناگونی از بدن کرامپ (گرفتگی ماهیچه ای) (cramping) و درد وجود دارد.
  • شما نمی توانید به راحتی و به صورت درست ادرار کنید و مشکلاتی را در سیستم روده ای (گوارشی) خود دارید.
همچنین پروگنوز جراحی فیوژن ستون فقرات در مورد تشخیص پزشکی این بیماری اطلاعاتی را ارائه می دهد:

در این مورد شما به سراغ انجام آزمایشات فیزیولوژیک می روید. پزشک ممکن است تلاش کند تا منبع درد را  مشخص کند و همچنین اثر آن را بر روی حرکت فیزیولوژیکی طبیعی بدن شما مشخص کند. ممکن است پزشک از شما  بخواهد تا بصورت کاملاً متفاوتی راه بروید – برخی اوقات بر روی انگشتان پا و برخی مواقع بر روی  پاشنه ی پا. حتی ممکن است پزشک از شما بخواهد تا بنشینید و به وضعیتی که حفظ کرده اید نگاه کنید. پزشک می تواند از شما بخواهد تا پاهایتان را به طور مستقیم بالا ببرید و در این حین، اگر شما دردی را احساس کردید، پزشک از بیماری مزمن و ناراحتی شما مطمئن می شود.

همچنین ممکن است پزشک از شما بخواهد تا به سمت جلو و یا عقب خم شوید. پزشک ممکن است پاهای شما و زانوهایتان را بطور کامل وارسی کند، در این حالت شما موارد مربوط به رشد و قوای فیزیولوژیکی خود را بهتر متوجه خواهید شد.

پروگنوز (پیش آگهی) روش جراحی فیوژن ستون فقرات در مورد درمان این وضعیت چه مطلبی را ارائه می دهد؟

هنگامی کمر شما به صورت حاد شروع به درد گرفتن می کند، می توانید با پزشک مشورت کنید و اگر پس از آن که مراقبت دقیقی را برای کمرتان انجام دادید، درد از بین رفت، شما می توانید با انجام جراحی از این درد به طور کامل خلاص شوید. در این مورد، پزشکان متخصص راه هایی را برای شما پیشنهاد می کنند و به شما در اداره ی شدت درد کمک می کنند. به یاد داشته باشید که، ترکیب کاملی از درمان فیزیکی (بدنی) و دارو و تغییر در شیوه ی زندگی می تواند به واقع به شما در غلبه بر این وضعیت کمک کند.
 
 
دسته بندی
گردن-کمر درد » جراحی فیوژن ستون فقرات
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

پرسش و پاسخ های مربوط

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

چرخش داخلی با کابل

چرخش به سمت خارج

کشش تسمه

رساندن دست به پاشنه پا

پوش پرس دوبل با کتل بل

خم به جلو با کابل

Top