ادامه موضوع

عوارض جانبی جراحی ورتبروپلاستی
تفاوت های بین جراحی کیفوپلاستی و ورتبروپلاستی
محدودیت های روش جراحی ورتبروپلاستی
بازتوانی و روندهای پس از جراحی ورتبروپلاستی
مزایای اصلی جراحی ورتبروپلاستی
گزینه های جایگزین برای جراحی ورتبروپلاستی
عوامل خطر مرتبط با جراحی ورتبروپلاستی
چرا جراحی ورتبروپلاستی انجام می شود؟
چگونه می بایست برای جراحی ورتبروپلاستی آماده شوم؟
کاندید برای انجام روش جراحی ورتبروپلاستی
جراحی ورتبروپلاستی چگونه انجام می شود؟
جراحی ورتبروپلاستی

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
ورتبروپلاستی به صورت طبیعی در بیماری انجام می شود که بی هوش شده باشد، توسط اشعه ایکس و یا در اتاق ارائه ی خدمات. ماده ی سیمانی استخوانی با فشار وارد مهره ی شکسته شده می شود. هنگامی که در این حالت باشد، ماده ی سیمانی در مدت زمان تقریبی 10 دقیقه سفت می شود و قطعات ستون مهره ای شکسته شده را سفت می کند و ثبات فوری را فراهم می کند.

در جریان ورتبروپلاستی
 • عوارض اصلی، نشت های ماده ی سیمانی است.
 • دیگر عارضه ای که زیاد دیده می شود و مهم است، عفونت می باشد. برای این که دچار این عارضه نشویم، استریل سازی شدید، در طول این مداخله ی درمانی اجباری است.
 • درد موقت پس از این روش تجربه می شود. بیماران برای 24 ساعت عموما از علائم بیماری رها می شوند. درد معمولا با حجم ماده ی چسبی تزریقی متناسب است.
 • بخش اعظم این بیماران ماده ی پر کننده ی خوبی برای تنه ی مهره ای دارند، با بیش از 4 میلی لیتر از ماده ی چسب مانند آکریلات (acrylic glue) تزریق شده.
 • خطر وقایع آلرژیک (حساسیت زا) و افزایش فشار خون (hypertension) در این روش ها محدود است.
 • مقادیر ماده ی چسب مانند آکریلات تزریقی در سمنتوپلاستی (ساخت توسط ماده ی سیمانی) (cementoplasty)، از راه پوست انجام می شود و به اندازه ی موارد بکار رفته در جراحی ارتوپدی زیاد نمی باشد.
ورتبروپلاستی روشی اصلی و ساده و با دوام است. ادعا می شود که ستون مهره ی را در ستون فقرات شما تقویت می کند و به طور قابل ملاحظه ای درد ناشی از شکستگی فشارنده را بهبود می دهد. شکستگی ها به صورت عادتی با اهمیت کمتر  می تواند به پوکی استخوان (osteoporosis)، سرطان متاستاتیک (cancer metastasis) و یا تروما (آسیب) (trauma) اشاره داشته باشد. این روش های درمانی جدید در زمانی که روش های درمانی قدیمی  تسکین کافی در درد بیمار ایجاد نمی کنند، به افراد کمک می کنند. جراحی ورتبروپلاستی شامل سندرم های شایعی است از جمله پوکی استخوان، سرطان متاستاتیک استخوان و تروما.

خطر عوارض در طی مصرف داروها و جراحی ها وجود دارد. کیفوپلاستی و ورتبروپلاستی روش های درمانی تهاجمی ساده ای هستند که برای بسیاری از بیماران که تجربه کمردرد دارند، کاربرد دارند. خطرات مرتبط احتمالا باعث ایجاد نشت ماده ی سیمانی آکریلات به خارج در تنه ی مهره می شود. ایجاد عوارض شدید در موارد طبیعی ورتبروپلاستی بسیار نادر است. عفونت، از دست دادن خون، فقدان حس، سوزن سوزن شدن و فلج و سردرد ممکن است به علت قراردهی نامناسب سوزن و یا ماده ی سیمانی باشد.

با استفاده از اشعه ی ایکس، این خطر ویژه کم می شود. تصویربرداری رادیولوژی اضافی مکمل هم برای اطمینان از قراردهی مناسب ماده ی سیمانی به کار می رود. اگرچه خطرات بالقوه ای هم وجود دارد. کیفوپلاستی و ورتبروپلاستی روش های  ایمنی هستند که برای درمان شکستگی های فشارنده ی دردناک مهره ای استفاده می شوند. عوارض همراه این وقایع نادرند.

مقادیر تزریق این ماده های سیمانی  بدون خطر نمی باشد. نتیجه ی این وقایع بر اساس هر فرد جداگانه می باشد و نمی بایست ساده انگاشته شود.
 • نشت ماده ی سیمانی به خارج از مهره، قبل از سفت شدن نهایی، شایع ترین عارضه است.
 • اگر ماده ی سیمانی به داخل کانال نخاعی برگشت پیدا کند، می تواند به طناب نخاعی و اعصاب فشار بیاورد که باعث ایجاد درد جدید و مشکلات عصبی می شود.
 • امبولی های ریوی (Pulmonary embolisms)  موارد نادر گزارش شده ای است و مرگ با این وقایع ارتباط دارد.
 • آسیب عصبی و یا آسیب طناب نخاعی به علت قرار دهی اشتباه و نامناسب وسایل در کمر
 • آسیب عصبی و یا  تغلیظ طناب نخاعی ناشی از نشت ماده ی سیمانی استخوانی به داخل وریدها و یا فضای اپیدورال
 • خودتنظیمی آلرژیک (حساسیت زا) برای مشاهده ی بالون در تصویر اشعه ایکس استفاده می شود.
متداولا، ماده ای که به داخل تنه مهره ای تزریق شده است، توسط FDA تائید شده است. ماده ی سیمانی استخوانی که پلی متیل مت آکریلات (polymethymethacrylate) نام دارد، تنها ماده ای است که متعاقبا مطالعه شده است. هنوز اجازه ی تزریق به تنه ی مهره داده نشده است. هنگامی که این ماده در وضعیت بسیار چسبناک باشد، اگر تحت فشار بالا وارد شود، می تواند به خارج به درون وریدها در اطراف ستون فقرات نشت پیدا کند. هنگامی که این ماده به داخل وریدها نشت پیدا می کند، می تواند در ریه ها امبولیزه شود و موارد گزارش شده ای از ناتوانی شدید مرتبط با امبولیزه شدن وجود دارد.
 
 
دسته بندی
گردن-کمر درد » جراحی ورتبروپلاستی
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

پرسش و پاسخ های مربوط

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

پرس سرشانه - مخالف جاذبه

پرس سرشانه با یک دمبل

دمبل یک طرفه - نیمکت شیب دار

با دستگاه سیم کش

بلند کردن هالتر

پرس سینه با زنجیر

Top