ادامه موضوع

جراحی لامینکتومی ناحیه ی کمری
جراحی لامینکتومی ناحیه ی گردنی- سرویکال
لامینکتومی- چشم انداز بلند مدت
ریکاوری بعد از عمل لامینکتومی
عوارض جانبی جراحی لامینکتومی
چگونه جراح لامینکتومی انتخاب می شود؟
پس از جراحی لامینکتومی چه انتظاری داشته باشیم
خطراتی که در جراحی لامینکتومی وجود دارد
انواع لامینکتومی
عوارض لامینکتومی
روش های جایگزین برای جراحی لامینکتومی
روش لامینکتومی با لیزر
چرا روش جراحی لامینکتومی انجام می شود؟
روش لامینکتومی چگونه انجام می شود؟
لامینکتومی

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
جراحی ستون فقرات و یا لامینکتومی روش درمانی رایجی نمی باشد، این جراحی تنها زمانی انجام می شود که برای بهبود بیمار واقعا لازم و ضروری باشد. ماهیت این جراحی و جوانب مثبت و منفی آن و تدارکات لازم برای جراحی می بایست به دقت قبل از انتخاب هر نوع روش درمانی مطالعه شود. اگر بیمار دریابد که روش های درمانی جایگزین می تواند درد وی را تسکین دهد، این روش بهترین گزینه درمانی است، درحالی که هنگامی که تمام روش های جایگزین با شکست مواجه شوند، لامینکتومی مورد نیاز است.

برخی از مواردی که برای آماده سازی پیش از جراحی لحاظ می شود، در زیر بیان شده اند.

تغذیه کافی

تغذیه مناسب برای حفظ سلامت سیستم ایمنی مهم می باشد. با مصرف رژیم غذایی متعادل همراه با ویتامین های مکمل در هفته های پیش از جراحی، به افزایش احتمال ترمیم زخم و کاهش خطر عفونت کمک می کند.

به دست آوردن شکل مناسب

عضلات تضعیف شده و قوای کم قلبی عروقی، بازتوانی پس از جراحی را مشکل می سازد. با پزشکمان در مورد اینکه چگونه برنامه تمرینی شروع شود بحث می کنیم، در مورد اینکه این برنامه برای شرایط ما قبل و بعد از جراحی ستون فقرات مناسب باشد. اگر ما از قبل به صورت مکرر تمریناتی انجام دهیم، باید اطمینان داشته باشیم که برنامه تمرینی ما توسط پزشک ما تائید شده باشد و سپس آن را انجام دهیم!

کاهش وزن

کمردرد می تواند باعث ایجاد  چالشی در کاهش وزن و یا حفظ وزن شود. اگر ما اضافه وزن داشته باشیم، پیشنهاد منطقی این است که پیش از جراحی،  وزن خود را کاهش دهیم. به علت آن که وزن بالای بدن به ستون فقرات آسیب می زند و ممکن است روند ترمیم را کند کند و میزان درد پس از جراحی را هم بیشتر می کند. اگر ما نیاز داشته باشیم که بیش از 25 پوند پیش از جراحی وزن خود را کاهش دهیم، پزشک ما در مورد راه بی خطری برای رها شدن از این اضافه وزن با ما صحبت خواهد کرد.

در مورد هر نوع جراحی، تمامی معیارهای بدنی از جمله فشار خون و سایر تعادل های هورمونی می بایست در موارد انجام لامینکتومی در حد بهینه باشند. بیمار می بایست رژیم غذایی و سایر تغییرات شیوه ی زندگی را کنترل کند تا بتواند وزن بدن و فشار خون و میزان قند خون را تنظیم کنند. بیمارانی که سیگار می کشند در خطر بالایی هستند و می بایست در مسیر در پیش روی جراحی، سیگار را ترک کنند تا فرم بدنی آن ها در حالت مطلوبی باشد.

مصرف الکل هم می بایست در حد بسیار کمی باشد و می بایست به طور کامل حداقل 1 هفته پیش از جراحی قطع شود. کنترل رژیم و تنظیم مصرف کمتر گوشت و غذاهای چرب ملاحظه ی مهمی برای برنامه غذایی است، البته در زمانی که در مورد کاهش وزن فکر می کنیم. تفکر واقعی هم  شرط لازم دیگری می باشد، به این علت بیمار می بایست در مورد جراحی و تمام جزئیات پیرامون این روش  آگاه باشد.

برنامه ی کاملی را می توان در کل جراحی کمر در نظر داشت، در مورد بدست آوردن اطلاعات در مورد رویکرد به کنترل مناسب در دو سطح مناسب ابراز  شرایط توسط کارکنان پزشکی.

بدست آوردن اطلاعات کافی و صحیح در مورد جراحی کمر

اطلاعات کمی و با ارزشی در مورد بیمار می بایست در مورد جراحی کمر برای حصول بهترین نتایج، جمع آوری شود و نشانه ای از رویکرد فردی به یادآوری و فهم اطلاعات پزشکی است.

فرضیه ی قابل احترام این است که هر چه اطلاعات فرد در مورد روند جراحی کمر و سیر بازتوانی بیشتر باشد، سلامتی وی پس از جراحی مطلوب تر خواهد بود. به نظر می رسد که مزایای مثبتی که در مورد جمع آوری اطلاعات برای بیماران تحت جراحی در بسیاری از مطالعات شناخته شده است، می تواند به صورت برنامه ی کاملی در کل روش جراحی کمر مفید باشد (از زمان بدست آوردن اطلاعات در مورد مدیریت فردی تا کنترل درد و کمک به اطمینان از سطح مناسب سلامتی).
 
 
دسته بندی
گردن-کمر درد » لامینکتومی
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

پرسش و پاسخ های مربوط

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

چرخش داخلی با کابل

پرس سینه - وزنه برداری

کشیدن کابل در مقابل بدن

دیپ با نیمکت

با دستگاه سیم کش

پرس سر شانه با دمبل

Top