ادامه موضوع

جراحی لامینکتومی ناحیه ی کمری
جراحی لامینکتومی ناحیه ی گردنی- سرویکال
لامینکتومی- چشم انداز بلند مدت
ریکاوری بعد از عمل لامینکتومی
عوارض جانبی جراحی لامینکتومی
پس از جراحی لامینکتومی چه انتظاری داشته باشیم
چگونه خودتان را برای جراحی لامینکتومی آماده می کنید؟
خطراتی که در جراحی لامینکتومی وجود دارد
انواع لامینکتومی
عوارض لامینکتومی
روش های جایگزین برای جراحی لامینکتومی
روش لامینکتومی با لیزر
چرا روش جراحی لامینکتومی انجام می شود؟
روش لامینکتومی چگونه انجام می شود؟
لامینکتومی

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
بیمارانی که ناگزیر به علت لامینکتومی دچار گردن درد شدید و کمردرد هستند، می بایست تحت مراقبت پزشکی قرار داشته باشند. در اکثر موارد، متخصص ستون فقرات، بهترین درمان را برای لامینکتومی انتخاب می کند. امروزه زمینه های پزشکی پیچیده تر، نیازمند مراقبت پزشکی برابری برای بیمار و نیز برای بخشی از درمان است، که به وضوح شامل انتخاب پزشکان و جراحان می باشد.
موارد لیست شده ی زیر، برخی اقدامات احتیاطی و ملاحظات کلی می باشد که می بایست در زمانی که جراح برای درمان لامینکتومی انتخاب می شود، لحاظ شوند.

1. اولین و مهم ترین مورد، اینست که هر بیماری  در زمان جستجوی جراح ستون فقرات این مطلب را در ذهن داشته باشد که جراحی ستون فقرات می بایست تنها به عنوان گزینه ی درمانی آخر انتخاب شود. تحت هیچ شرایطی جراحی ستون فقرات برای درمان انتخاب نمی شود، مگر آن که پزشک برای درمان بیمار آن را به طور قطعی پیشنهاد کند. پس از همه ی این موارد تنها بیمار است که می داند شدت درد وی تا چه حدی است و تصمیم به جراحی می بایست  تحت راهنمایی های جراح با تجربه باشد. بیمار می بایست این حقیقت را در ذهن داشته باشد که  نقش جراح خوب، آموزش به وی در مورد این اختلال است و همچنین باید به وی در تصمیم به جراحی در میان طیف کامل گزینه های درمانی در دسترس، کمک کند. بنابر این باید مطمئن شویم که جراحی که انتخاب می شود، در تامین اطلاعات ضروری که به بیمار برای تصمیم به جراحی ستون فقرات کمک می کند، یاری برساند.

2. مطلب گیج کننده ی متداولی که در میان بیماران کاندید جراحی لامینکتومی وجود دارد، اینست که چه فردی می بایست برای جراحی ستون فقرات انتخاب شود، متخصص ارتوپدی (orthopaedic specialist) و یا جراح مغز و اعصاب (neurosurgeon). به نظر می رسد که  هردوی آن ها در زمان انجام روش خود بر روی موارد متفاوتی تمرکز دارند، هر دوی آن ها تقریبا به طور برابری برای اکثر موارد جراحی های ستون فقرات کارآزموده شده اند. حالت مطلوب تر اینست که جراح مغز و اعصاب و جراح ارتوپدی با هم جراحی را انجام دهند و این وضعیتی است که در اتاق های جراحی به کرات دیده می شود. در حین انتخاب جراح برای جراحی ستون فقرات، می بایست اطمینان حاصل شود که این فرد به خوبی کارآزموده باشد و در زمینه ی جراحی مغز و اعصاب و یا جراحی ارتوپدی، گواهی تضمینی و تخصصی (بورد) داشته باشد.

3. عامل مهمی که در زمان انتخاب جراح می بایست لحاظ شود، تجربه ی وی در زمینه ی جراحی های ستون فقرات می باشد. پزشکی که بر روی جراحی ستون فقرات تمرکز دارد، باید مطمئن باشد که از آخرین تکنیک های جراحی و تقریبا از همه ی موارد حیاتی درمان  که گاهی برای فرد دیگری  انجام می شود، مطلع باشد. بر اساس تقاضای انجمن ستون فقرات آمریکای شمالی (North American Spine Society)، حداقل50 درصد بررسی های پزشکان می بایست  معطوف جراحی ستون فقرات باشد. همیشه بهتر است که تحقیق مناسب و جامعی در مورد تجربه ی جراح از هر منبع قابل اطمینانی بدست آورده شود، از جمله پزشک خانوادگی، و یا دوستان و یا بستگانی که توسط همان پزشک درمان شده اند. همواره بهتر است که با پزشک در مورد تجربه ی وی در انجام جراحی های ستون فقرات صحبت کنیم.

4. علاوه بر تجربه ی پزشک، بیماران می بایست اطمینان داشته باشند که کاملا با جراح راحت هستند. در حقیقت، انتخاب پزشک جراحی که وضعیت شما را بهتر متوجه شود و آن را درک کند و همینطور فردی که شما به راحتی با وی ارتباط برقرار کنید، همانند تجربه ی وی در این زمینه مهم می باشد. بیماران می بایست این مطلب را در ذهن خود داشته باشند که وضعیت های پیش روی آن ها به همیاری و کار وسیع و مناسب با پزشک بستگی دارد:
  • پزشک به تمام سوالات شما پاسخ دهد و اطلاعات کافی را در مورد وضعیت کنونی شما فراهم کند.
  • پزشک می بایست زمان کافی را برای شما اختصاص دهد.
  • پزشک می بایست در دسترس باشد، شنونده ی خوبی باشد و ذهن بازی داشته باشد.
  • پزشک می بایست همواره گزینه ی قابل قبول و منطقی ثانویه ای را برای بیمار داشته باشد.
  • کسی باشد که تمایل داشته باشد تا شما را با بیماران قبلی خود برای اثبات کار خود روبرو کند و همچنین به شما کمک کند تا در این وضعیت خود با دیگران سهیم شوید.
5. احتیاطات کلی- در زیر برخی ملاحظات احتیاطی کلی بیان شده که می بایست توسط بیماران در حین انتخاب جراح ستون فقرات لحاظ شود.

پزشکانی را که ویژگی های زیر را دارند، به عنوان جراح خود انتخاب نکنید
  • پزشکانی که از طرح هر نوع عقیده ی ثانویه توسط بیمار ممانعت کنند.
  • پزشکانی که جراحی های باز (اکسپلوراسیون) را برای کشف مشکل پیشنهاد می کنند. با ظهور آخرین تکنولوژی های تصویربرداری به این قدم آخر ندرتا نیاز می شود.
  • زمانی که در مورد وضعیت خود هر نوع شکی دارید و آن را می پرسید، ولی احساس بدی به شما دست می دهد.
  • پزشکی که به شما اجبار می کند تا جراحی ستون فقرات را انجام دهید، کاملا بیماران را مجاب می کند تا تصمیم بگیرند که روش جراحی ستون فقرات را انتخاب کنند، نقش پزشک کمک به بیمار در اتخاذ تصمیم درست و منطقی می باشد.
  • پزشکی که از آخرین نوآوری ها در درمان سرباز می زند، کمک می کند تا جراحی ستون فقرات انجام نشود.
 
 
دسته بندی
گردن-کمر درد » لامینکتومی
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

پرسش و پاسخ های مربوط

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

ایستاده با میله EZ

حرکت صلیبی

دمبل در حالت خمیده به جلو

تمرین با دمبل سنگین

تمرین با غلتک - غلتاندن به سمت خارج

کرانچ با سیم کش

Top