ادامه موضوع

تبخال و زخم های مخاطی
تبخال، علت ها، پیشگیری، درمان و نشانه های آن
تبخال چیست؟
عوامل ریسک مشکلات پوستی
لکه های کبدی - لکه های پیری
جوش سر سیاه – علل و درمان
 

برخی از پزشکان سایت

 
پوست انسان یکی از ظریف¬ترین اندام های بدن است. هر چند پوست در برابر عوامل خارجی مانند موجودات ذره بینی، دما و غیره از بدن محافظت می کند خود پوست به محافظت از سوی شما نیاز دارد. پوست قربانی اختلال های زیادی شده است. اگر می خواهید بدانید این اختلال ها چه هستند مطالب زیر را بخوانید.

آکنه – جوش غرور جوانی


آکنه یک اختلال پوستی است که باعث مشکلات مربوط به ریشه موهای پوست می شود. آکنه یکی از شایع ترین اختلال های پوستی است که در تمام دنیا دیده می شود. نمی توان آکنه را در بچه ها دید چون آکنه در نوجوانی شروع به ظاهر شدن می کند.

آکنه دلایل زیادی دارد. اولین و شایع ترین دلیل آکنه عملکرد هورمون ها است. هر وقت سطح هورمون ها در بدن تغییر می کند افراد دچار آکنه می شوند. به علاوه داروهای خاص و روغن مواد غذایی خاصی می توانند باعث آکنه بشوند. اگر از لوازم آرایش چرب استفاده می کنید آن ها هم می توانند باعث ایجاد آکنه بشوند.چند درمان برای آکنه وجود دارد مانند بنزوئیل پروکسید و انواع آنتی بیوتیک ها.

اگزما

اگزما واژه ای عمومی است که برای انواع مختلف شرایط التهاب پوست استفاده می شود. به شایع ترین نوع اگزما درماتیت آتوپیک گفته می شود که یک نوع واکنش آلرژیک است. پوستی که دچار اگزما است اغلب خارش دارد و نمی توان در برابر خاراندن آن مقاومت کرد. انواع رایج اگزما را می توان در بچه ها و بزرگسالان دید اما این مورد بیشتر در کودکان دیده می شود.

هرچند گفته می شود اگزما علت های زیادی دارد، مطالعات علمی در پیدا کردن علت اصلی این اختلال پوستی موفق نبوده اند. عامل ژنتیکی یکی از عوامل ابتلا به اگزما است که بیشتر از سایر علل عنوان شده است. اگر فردی در خانواده شما دچار اگزما است احتمال زیادی وجود دارد اگزما به شما و فرزندتان نیز منتقل شود.

واکنش های آلرژیک کنش های آنی هستند که باعث اگزما می شوند. بنابراین پرهیز از موادی که می توانند باعث واکنش های آلرژیک بشوند بهترین راه کنترل این اختلال پوستی است.

روزاسه

برخلاف بسیاری از اختلالات پوستی، روزاسه فقط صورت و چشم ها را مبتلا می کند. روزاسه با سرخی پوست، جوش، و مشکلاتی در رگ های خونی پوست تشخیص داده می شود. این اختلال پوستی در افرادی که پوست روشن دارند رایج تر است. بررسی ها نشان داده اند روزاسه در گروه سنی 30 تا 60 سال شیوع بیشتری دارد.

هنوز علت روزاسه نامشخص است. بررسی های علمی زیادی برای پیدا کردن علت ریشه ای روزاسه انجام شده اند.

چهار نوع روزاسه وجود دارد: پری روزاسه، روزاسه عروقی، روزاسه التهابی، و رینوفیما. این چهار نوع روزاسه با علائمی که دارند تشخیص داده می شوند.

درمان های زیادی برای روزاسه وجود دارند. اغلب مردم سعی می کنند با کنترا رژیم غذایی خود روزاسه را کنترل کنند. چون بعضی مواد غذایی می توانند باعث روزاسه شده و باعث شدت پیدا کردن آن بشوند بهتریت کار پرهیز از مصرف چنین مواد غذایی است. آنتی بیوتیک ها، کرم ها، و لیزردرمانی از جمله درمان های رایجی هستند که مورد استفاده قرار می گیرند.

درماتیت (التهاب پوست)

درماتیت نام مشترکی است که برای اختلالات پوستی که در آن ها حس التهاب وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد. در درماتیت لایه بالایی پوست شروع به خارش، پوسته پوسته شدن، زخم شدن و تورم می کند. اطراف ناحیه مبتلا به درماتیت سرخ می شود.

چند علت برای درماتیت تشخیص داده شده است، مانند مواد خارجی، داروها، خاراندن مداوم پوست، و عفونت های قارچی. برای تشخیص درماتیت پزشکان و متخصصان پوست به دنبال نشانه ها می گردند.

بهترین راه برای کنترل درماتیت پرهیز از مواد غذایی است که عامل این اختلال پوستی می شوند. در اغلب موارد درمان به صورت اختصاصی برای هر بیمار صورت می گیرد.
 
 
دسته بندی
مشکلات پوستی » مشکلات پوستی
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 
 

برخی از تمرینات

روی یک تخت شیب دار

دراز و نشست سه چهارم

به پهلو

کشش فوقانی بدن با صندلی

کشش پشت بازو با سیم کش و نیمکت شیب دار

پشت بازو خوابیده

Top