ادامه موضوع

توقف خروپف
جلوگیری از خروپف
خروپفِ کودکان
علت های خروپف
خروپف
درمان خروپف
درمان خواب‌گردی
فلج خواب چیست
نابهنجاری خواب
کابوس
آیا در خواب راه می روید؟
راه رفتن در خواب در کودکان
علل راه رفتن در خواب
اختلالات خواب

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
حرکت سریع چشم (REM) بخشی از خواب است که در آن خواب هایی را که دیده اید به یاد می آورید. این مرحله با حرکات سریع چشم مشخص می شود. مرحله حرکت سریع چشم در خواب حدود 90 دقیقه طول می کشد. تعریف حرکت سریع چشم عبارتست از جایی که چشم به سرعت حرکت می کند و این فقط برای افرادی است که می خوابند.
وقتی می گوئید "حرکت سریه چشم" به معنای حرکت سریع چشم طی مرحله REM خواب است.

افراد بسیاری هنوز این سوال را درک نمی کنند که "حرکت سریع چشم چیست" و افراد معمولی بسیار معدودی در مورد خواب REM اطلاعات دارند. رفتار حرکت سریع چشم نامنظم است و فردی که خوابیده است روی آن کنترل ندارد. خواب REM کاملا طبیعی است و مسئله ای برای نگرانی وجود ندارد. تشخیص اختلال های حرکت سریع چشم REM بسیار مشکل است چون افراد عادی به سختی می توانند تشخیص بدهند  فرد در مرحله REM است یا مراحل دیگر خواب. حرکت سریع چشم طی خواب حدود 90 دقیقه طول می کشد و در پایان مرحله REM بیدار شدن از خواب کاملا طبیعی است.

چند بررسی موردی در خصوص اختلال حرکت سریع چشم انجام شده است. مطالعات در مورد حرکت سریع چشم وقتی شروع شدند که ناتانیل کلیتمن و اوگن آسرینسکی در سال 1952 آن را کشف کردند.

اختلال حرکت سریع چشم خواب به حالتی گفته می شود که فرد خواب REM کافی ندارد. یک فرد بزرگسال نرمال باید بتواند طی حدود 90 دقیقه وارد خواب REM بشود. در بعضی افراد این مدت فقط 15 ذقیقه طول می کشد که نشانه حمله خواب است. اختلال حرکت سریع چشم می تواند باعث ایجاد مشکل در مرحله REM خواب بشود که بخش بسیار مهمی از خواب خوب شبانه است. وقتی خواب REM نرمال است نشانه های حرکت سریع چشم کاملا نامرتبط هستند و نشانه ها تنها در صورتی پیش می آیند که مرحله REM خواب مشکل داشته باشد. نشانه های اختلال خواب REM می توانند حمله خواب باشند.

بین حرکت سریع چشم و خواب و خشونت ارتباطی برقرار شده است. اگر افراد دچار اختلال خواب موثر بر مرحله REM خواب بشوند در آن ها خشونت ایجاد می شود.
خواب مراحلی به غیر از مرحله حرکت سریع چشم دارد که خواب عمیق یکی از آن ها است.

حوزه های تحقیقات دیگری در مورد خواب REM وجود داشته اند که حساسیت زدایی حرکت سریع چشم یکی از آن ها است و درمانی است که برای کمک به رفع نشانه های اختلال استرس پس از ضربه و بعضی مشکلات روانی دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش از حرکات چشم مشابه با حرکات چشم در خواب REM استفاده می شود.

در خاتمه باید بگوئیم اگر می خواهید حرکت سریع چشم را تعریف کنید، به سادگی حرکت سریع چشم در حین خواب است. افراد بزرگسال ممکن است در هر بار خوابیدن چند REM داشته باشند. حرکت سریع چشم در کودکان حدود 80 درصد کل زمان خواب را به خود اختصاص می دهد. اختلال خواب حرکت سریع چشم برای سال های زیادی ناشناخته مانده بود.
 
 
دسته بندی
روانی و رفتاری » اختلالات خواب
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

  • درمان خروپف
    درمان های زیادی برای جلوگیری از خروپف وجود دارند اما این روش ها برای...
 

برخی از تمرینات

پرس بردفورد/ راکی

بلند کردن هالتر روی نیمکت شیب دار

چرخش روسی با دستگاه سیم کش

چرخش داخلی با کابل

پرس سر شانه با دمبل

پرس شانه با سیم کش

Top