خوابگردی معالجه نمی شود، هرچند بعضی سایت های اینترنتی درمان هایی را توصیه می کنند. اگر دچار خوابگردی هستید پیشنهاد می کنیم توسط دکتر معاینه بشوید. هرچند خوابگردی معالجه نمی شود درمان های موقتی برای آن وجود دارند. درمان های خوابگردی عمدتا بر جلوگیری از آسیب دیدن فرد خوابگرد با قفل کردن در و پنجره و از سر راه برداشتن هر چیزی که می تواند باعث آسیب دیدگی بشود تمرکز دارند. درمان دارویی هم برای خوابگردی وجود دارد اما فقط در موارد بسیار نادر دارو برای درمان این اختلال تجویز می شود.

خوابگردی می تواند بسیار آزاردهنده باشد و مخصوصا در افراد برزگسال می تواند باعث رفتارهای خشونت آمیز بشود. بسیاری از افراد دوست دارند درمانی برای خوابگردی داشته باشند اما خوابگردی معالجه نمی شود. پزشک می تواند مراقبت های لازم در خصوص خوابگردی را ارائه کند و همانطور که گفتیم گاهی ممکن است داروهایی تجویز شوند.

در مورد خوابگردی از هیچ کس به غیر از پزشکتان چیزی نپرسید. افراد بسیاری مخصوصا در اینترنت از نقاط ضعف و آسیب پذیری دیگران سوء استفاده می کنند. اگر از کسی بپرسید آیا درمانی برای خوابگردی وجود دارد ممکن است او جواب مثبت بدهد تا فقط پول شما را به چنگ بیاورد. در حال حاضر هیچ درمان قطعی برای خوابگردی وجود ندارد و  اگر درمانی وجود داشت پزشک آن را تجویز می کرد نه یک نفر در اینترنت! تنها کاری که می توانید به عنوان درمان خوابگردی انجام بدهید مدیریت کردن آن است. در بچه ها یکی از راه های ممکن برای جلوگیری از خوابگردی زود به زود بیدار کردن کودک است یعنی باید کودک را هر یک ساعت یک بار بیدار کنید و چرخه خواب را به هم بزنید.

اغلب اوقات خوابگردی در بچه ها دیده می شود و بنابراین نیاز به درمان غیرضروری به نظر می رسد چون بچه ها اغلب از رسیدن به سن بلوغ اغلب از خوابگردی رها می شوند. درصد بسیار کوچکی از بزرگسالان دچار خوابگردی هستند و اغلب این موارد ناشی از سوء مصرف الکل یا مواد مخدر هستند.

خوابگردی به خودی خود خطرناک نیست و فقط فعالیت هایی که فرد در حین خواب انجام می دهد می توانند خطرناک باشند. به همین دلیل است که اگر فرد دائما در خطر باشد یا دیگران را به خطر بیندازد مدیریت خوابگردی بهترین درمان آن دانسته می شود.
 

ادامه این موضوع

اختلالات خواب

از آنجا که کودکان به طور کلی شبها سخت به خواب می روند تشخیص اختلالات خواب در آنها دشوارتر است. در نوجوانان نیز به علت استقلال بیشتری که نسبت به اطفال دارند نیز تشخیص این اختلالات ممکن است دشوار باشد.

کابوس

به هر خواب بد یا وحشتناکی کابوس گفته می شود. کابوس ها معمولا بر افراد بزرگسال تاثیر نمی گذارند چون آن ها می توانند تشخیص بدهند چیزی که می بینند فقط خواب است اما کابوس می تواند در بچه ها واقعی به نظر برسد و بنابراین برای بچه ها بسیار ترسناک است.

آیا در خواب راه می روید؟

این مقاله در مورد راه رفتن در خواب می باشد که قصد دارد اطلاعات لازم را در مورد این اختلال خصوصاً به صورت ژنتیکی آن در بزرگسالان در اختیار شما قرار دهد. با هم علل و درمان این مسئله را مرور می کنیم.

اختلال حرکت سریع چشم خواب

اختلال حرکت سریع چشم خواب به حالتی گفته می شود که فرد خواب REM کافی ندارد. یک فرد بزرگسال نرمال باید بتواند طی حدود 90 دقیقه وارد خواب REM بشود. در بعضی افراد این مدت فقط 15 ذقیقه طول می کشد که نشانه حمله خواب است. اختلال حرکت سریع چشم می تواند باعث ایجاد مشکل در مرحله REM خواب بشود که بخش بسیار مهمی از خواب خوب شبانه است.

توقف خروپف

متوقف ساختن خروپف می تواند کار بسیار مهمی باشد چون خروپف روابط را به خطر می اندازد. برای این که مطمئن شوید روش های صحیح جلوگیری از خروپف را به کار می برید با پزشک خود مشورت کنید. خروپف علت های مختلف زیادی دارد و تمام شیوه ها برای همه موثر نیستند.

جلوگیری از خروپف

خروپف به خودی خود مشکلی جدی نیست ولی آپنه خواب بسیار جدی است. اگر دچار آپنه خواب هستید احتمال بیشتری دارد که جراحی فک برای شما در نظر گرفته شود. خروپف می توان روابط را از بین ببرد و بنابراین گاهی اوقات بسیار مهم است که به چگونه جلوگیری کردن از خروپف نگاهی داشته باشیم. در این مقاله تعدادی از وسیله های پیشگیری از خروپف را مطرح کردیم.

خروپف

خروپف شرایطی است که در آن به خاطر ارتعاش کام گوشتی در خواب صدای خرناس در می آورید. خروپف مخصوصا برای کسی که کنار شما خوابیده است آزاردهنده است. هرکسی که خروپف می کند باعث از دست رفتن بخش زیادی از زمان خواب خودش و همسرش می شود.

خروپفِ کودکان

خروپف در کودکان نسبتا شایع است و مادامیکه کودک در تنفس مشکلی ندارد احتمالا خروپف بدون هیچ مداخله ای از بین می رود. اما اگر کودک برای نفس کشیدن مشکل دارد می تواند دچار آپنه خواب باشد.

درمان خروپف

خروپف هم برای فردی که خروپف می کند و هم برای همسر او بسیار آزاردهنده است و گاهی اوقات ممکن است فردی که خروپف می کند بخواهد از وسایل کمکی که دیده نمی شوند استفاده کند. فرد می تواند به طور مخفیانه از اسپری بینی استفاده کند.

راه رفتن در خواب در کودکان

راه رفتن در خواب در کودکان شایع بوده و از ۱۵ درصد جمعیت که با این مسئله درگیر هستند٬ فقط یک درصد را بالغین تشکیل می دهد. این مسئله در اطفال می تواند ایجاد استرس و ناراحتی در والدین آنها کند. معمولا این عارضه با رشد کودک برطرف شده و دائمی نمی باشد.

علت های خروپف

خروپف صداى با فشار خارج‌ شدن‌ باد از بينى‌ است که در بسیاری افراد در زمانی که خوابیده اند شنیده می شود. دلایل زیادی برای ابتلای افراد به خروپف وجود دارد و هدف این مقاله داشتن نگاهی به بعضی از این دلایل است.

علل راه رفتن در خواب

علل متعددی ایجاد کننده ی اختلال راه رفتن در خواب می باشند که فقدان خواب، استرس، دارو و سوء مصرف الکل جزء این علل هستند. چون علل زیادی برای این مشکل وجود دارد، برای مشخص کردن آن باید حتماً نزد پزشک بروید و از خود تشخیصی به کمک اینترنت بپرهیزید.

فلج خواب چیست

اختلال فلج خواب خطر و ضرری ندارد اما اغلب اوقات بسیار وحشتناک است چون افراد نمی دانند چه اتفاقی برای آن ها می افتد. اغلب اوقات افراد در مورد این حالت به عنوان خروج روح از بدن صحبت می کنند.

نابهنجاری خواب

نابهنجاری خوابگردی وقتی است که فرد در حالی که هنوز خواب است فعالیت هایی را انجام می دهد و شایع ترین این فعالیت ها راه رفتن است. نابهنجاری خواب و آپنه خواب می توانند بسیار خطرناک باشند چون در این شرایط در حالی که خواب هستید مجراهای هوا بسته می شوند و این باعث می شود مدام از خواب بیدار بشوید.

Top