ادامه موضوع

توقف خروپف
جلوگیری از خروپف
خروپفِ کودکان
علت های خروپف
خروپف
درمان خروپف
اختلال حرکت سریع چشم خواب
فلج خواب چیست
نابهنجاری خواب
کابوس
آیا در خواب راه می روید؟
راه رفتن در خواب در کودکان
علل راه رفتن در خواب
اختلالات خواب

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
خوابگردی معالجه نمی شود، هرچند بعضی سایت های اینترنتی درمان هایی را توصیه می کنند. اگر دچار خوابگردی هستید پیشنهاد می کنیم توسط دکتر معاینه بشوید. هرچند خوابگردی معالجه نمی شود درمان های موقتی برای آن وجود دارند. درمان های خوابگردی عمدتا بر جلوگیری از آسیب دیدن فرد خوابگرد با قفل کردن در و پنجره و از سر راه برداشتن هر چیزی که می تواند باعث آسیب دیدگی بشود تمرکز دارند. درمان دارویی هم برای خوابگردی وجود دارد اما فقط در موارد بسیار نادر دارو برای درمان این اختلال تجویز می شود.

خوابگردی می تواند بسیار آزاردهنده باشد و مخصوصا در افراد برزگسال می تواند باعث رفتارهای خشونت آمیز بشود. بسیاری از افراد دوست دارند درمانی برای خوابگردی داشته باشند اما خوابگردی معالجه نمی شود. پزشک می تواند مراقبت های لازم در خصوص خوابگردی را ارائه کند و همانطور که گفتیم گاهی ممکن است داروهایی تجویز شوند.

در مورد خوابگردی از هیچ کس به غیر از پزشکتان چیزی نپرسید. افراد بسیاری مخصوصا در اینترنت از نقاط ضعف و آسیب پذیری دیگران سوء استفاده می کنند. اگر از کسی بپرسید آیا درمانی برای خوابگردی وجود دارد ممکن است او جواب مثبت بدهد تا فقط پول شما را به چنگ بیاورد. در حال حاضر هیچ درمان قطعی برای خوابگردی وجود ندارد و  اگر درمانی وجود داشت پزشک آن را تجویز می کرد نه یک نفر در اینترنت! تنها کاری که می توانید به عنوان درمان خوابگردی انجام بدهید مدیریت کردن آن است. در بچه ها یکی از راه های ممکن برای جلوگیری از خوابگردی زود به زود بیدار کردن کودک است یعنی باید کودک را هر یک ساعت یک بار بیدار کنید و چرخه خواب را به هم بزنید.

اغلب اوقات خوابگردی در بچه ها دیده می شود و بنابراین نیاز به درمان غیرضروری به نظر می رسد چون بچه ها اغلب از رسیدن به سن بلوغ اغلب از خوابگردی رها می شوند. درصد بسیار کوچکی از بزرگسالان دچار خوابگردی هستند و اغلب این موارد ناشی از سوء مصرف الکل یا مواد مخدر هستند.

خوابگردی به خودی خود خطرناک نیست و فقط فعالیت هایی که فرد در حین خواب انجام می دهد می توانند خطرناک باشند. به همین دلیل است که اگر فرد دائما در خطر باشد یا دیگران را به خطر بیندازد مدیریت خوابگردی بهترین درمان آن دانسته می شود.
 
 
دسته بندی
روانی و رفتاری » اختلالات خواب
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

  • درمان خروپف
    درمان های زیادی برای جلوگیری از خروپف وجود دارند اما این روش ها برای...
 

برخی از تمرینات

پرس شانه با سیم کش

با نیمکت لاری

تقویت شانه با دستگاه سیم کش - نشسته

پرس سرشانه با یک دمبل

غلتاندن با هالتر روی زانو

Bottoms up

Top