ادامه موضوع

توقف خروپف
جلوگیری از خروپف
خروپفِ کودکان
علت های خروپف
درمان خروپف
درمان خواب‌گردی
اختلال حرکت سریع چشم خواب
فلج خواب چیست
نابهنجاری خواب
کابوس
آیا در خواب راه می روید؟
راه رفتن در خواب در کودکان
علل راه رفتن در خواب
اختلالات خواب

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
اغلب افراد می دانند خروپف دقیقا چیست اما بیایید یک لحظه به این سوال فکر کنیم که خروپف چیست. خروپف شرایطی است که در آن به خاطر ارتعاش کام گوشتی در خواب صدای خرناس در می آورید. خروپف مخصوصا برای کسی که کنار شما خوابیده است آزاردهنده است. هرکسی که خروپف می کند باعث از دست رفتن بخش زیادی از زمان خواب خودش و همسرش می شود.

اگر نمی دانید خروپف چه صدایی می دهد می توانید فایل صوتی خروپف را از اینترنت دانلود کنید. صدای خروپف می تواند هم برای کسی که خروپف می کند و هم برای همسر او بسیار آزاردهنده باشد.
بعضی افراد از خروپف و سردرد شکایت دارند. بعضی افراد به خاطر خروپف در خواب وقتی بیدار می شوند احساس سردرد دارند، هرچند این سردرد بیشتر به خاطر الکل خیلی زیاد است!

همان طور که گفته شد خروپف معمولا جدی نیست، اما مشکلاتی ایجاد می کند. ازدواج بعضی افراد فقط به خاطر خروپف کردن از هم می پاشد. اغلب اوقات افراد به دنبال درمان خروپف می گردند و گزینه هایی برای کمک به رفع خروپف وجود دارند.

وسیله هایی برای کمک به کاهش خروپف و دستگاه های ضد خروپف وجود دارند که می توانید قبل از خواب از آن ها استفاده کنید. یکی از این وسیله ها یک وسیاه گچی است که به بینی خود می چسبانید و برای باز نگه داشتن بینی و جلوگیری از انسداد مجرای هوا طراحی شده است.

افراد به طور سنتی فکر می کنند فقط مردها خروپف می کنند. اغلب اوقات زن های این مردان درباره این مسئله شوخی می کنند که خروپف بلند شوهرشان چندین ساعت آن ها را بیدار نگه داشته است. اما گاهی اوقات زنان هم خروپف می کنند و خروپف زنان مسئله جالب توجهی است چون به شوهر آن ها فرصت گله و شکایت کردن را می دهد!
مشکلات خروپف معمولا جدی نیستند و فقط باعث کمبود خواب می شوند. اما خروپف می تواند نشان دهنده مشکل جدی تری به نام آپنه خواب باشد. آپنه خواب که با خروپف همراه باشد جدی تر است و خروپف با صدای بلند احتمالا می تواند ناشی از آپنه باشد و آپنه خیلی خطرناک است. در آپنه خواب مجراهی هوا عملا مسدود می شوند و فرد در تنفس در خواب دچار مشکل می شود.

بعضی افراد فکر می کنند خروپف کردن طبیعی است. شاید اینطور باشد چون خروپف به طور طبیعی اتفاق می افتد. اما برای بسیاری از افراد خرو پف طبیعی نیست و این افراد باید برای برطرف کردن خروپف خود کاری کنند.

خروپف با آپنه خواب ارتباط دارد، اما فقط این که خروپف می کنید به این معنی نیست که دچار آپنه خواب هستید. خود خروپف خطرناک نیست اما فردی که بلند خروپف می کند باید توسط پزشک معاینه بشود. خطرناک ترین اختلال خروپف آپنه خواب است.
افراد باید برای بهبود خوابشان از وسایل کمکی کاهش خروپف استفاده کنند یا این که به سادگی هیچ کاری نکنند. اما به خاطر داشته باشید که اگر موقع خواب راحت نفس نمی کشید باید توسط پزشک معاینه شوید.
 
 
دسته بندی
روانی و رفتاری » اختلالات خواب
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

  • درمان خروپف
    درمان های زیادی برای جلوگیری از خروپف وجود دارند اما این روش ها برای...
 

برخی از تمرینات

بلند کردن هالتر روی نیمکت شیب دار

شنا رفتن

کرانچ با سیم کش

پرس سینه - وزنه برداری

دمبل روی نیمکت شیب دار

پرس سینه با تخته

Top