ادامه موضوع

جراحی لامینکتومی ناحیه ی کمری
جراحی لامینکتومی ناحیه ی گردنی- سرویکال
لامینکتومی- چشم انداز بلند مدت
عوارض جانبی جراحی لامینکتومی
چگونه جراح لامینکتومی انتخاب می شود؟
پس از جراحی لامینکتومی چه انتظاری داشته باشیم
چگونه خودتان را برای جراحی لامینکتومی آماده می کنید؟
خطراتی که در جراحی لامینکتومی وجود دارد
انواع لامینکتومی
عوارض لامینکتومی
روش های جایگزین برای جراحی لامینکتومی
روش لامینکتومی با لیزر
چرا روش جراحی لامینکتومی انجام می شود؟
روش لامینکتومی چگونه انجام می شود؟
لامینکتومی

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
فیزیوتراپی مناسب در خانه و استراحت در بستر در بیمارستان، پس از جراحی به بیماران در بازتوانی از جراحی لامینکتومی کمک می کند و در طی 5 تا 6 هفته آن ها می توانند به زندگی طبیعی خود برگردند و فعالیت های طبیعی را بدون هیچ نوع کمردردی از سر بگیرند. بازتوانی از جراحی لامینکتومی موردی است که تمام بیماران می بایست تصور واضحی از آن داشته باشند. روند ترمیم کامل پس از جراحی 2 ماه زمان می برد که بخشی از آن در بیمارستان و بخشی در خانه توسط خود فرد انجام می شود. درمان ( دارو) های مناسب و فیزیوتراپی نقش کلیدی در بازتوانی بیمار از جراحی لامینکتومی بازی می کنند.

برای دسترسی به ستون فقرات در زمان انجام جراحی لامینکتومی، نیاز است که عضلات را از مسیر سر راه  برداریم، به همین دلیل، در طی روزهای اولیه پس از جراحی بیماران ممکن است ناراحتی و درد شدیدی را تجربه کنند. هفته اول پس از جراحی، دوره بسیار سختی در بازتوانی بیمار از جراحی لامینکتومی است.

بیماران می بایست برای حداقل 5 روز پس از جراحی در بیمارستان بمانند. به نظر می رسد که اکثر بیماران پس از 24 ساعت از جراحی با کمک فیزیوتراپیست شروع به راه رفتن کنند،  احتمال آن هم هست که بیماران ضعف مداومی داشته باشد. معاینات مکرر توسط پزشک می تواند به ارزیابی موفقیت جراحی کمک کند و فیزیوتراپی می تواند به تقویت عضلات و حرکات کمک کند و همینطور اسپاسم های عضلانی را کاهش می دهد. به علاوه دارو و درمان ها برای کاهش درد، ناراحتی و تورم، جزء حیاتی در روند بازتوانی بیمار است که بهتر است همواره در مراحل اولیه و شروع، تحت نظارت پزشک انجام شود.

مرحله ی بعدی بازتوانی از جراحی لامینکتومی در خانه و توسط خود فرد انجام می شود، که باید مطمئن باشیم که بیماران همراه با انجام فیزیوتراپی صحیح و تمرینات  ملایم وزن برای تقویت عضلات و ستون فقرات، زمان کافی برای استراحت دارند. بیماران می بایست برای حداقل مدت زمانی 4 تا 6 هفته سر کار نروند، به طوری که نشستن طولانی مدت  می تواند درد و ناراحتی آن ها را افزایش دهد.

پیشنهاد می شود که بیماران همراه با دوره های کوتاه مدت تلاش برای پیاده روی با کمک عامل خارجی در بستر استراحت کنند. تمرینات و فیزیوتراپی می تواند بر اساس پاسخ بیمار به درمان متفاوت باشد.

برخی از حرکات فیزیوتراپی طبیعی و حرکات های بدنی ملایم برای بازتوانی از جراحی لامینکتومی، که توسط بیمار  در زمانی که در خانه است، انجام می شود، عبارتند از:
  • پیاده روی در مسافت های کوتاه  همراه با کمک
  • دوچرخه سواری ثابت
  • تمرینات فیزیوتراپی که به  کنترل عضلات کمر و ثبات بخش بالایی و پائینی کمر کمک می کنند.
جدا از دارو، فیزیوتراپی و استراحت کافی، بیشترین مراقبت  می بایست برای بیماران انجام شود تا آن ها را از هر نوع حرکات ناخواسته و فعالیت های نامناسب دور نگه داریم، چون این حرکات می تواند باعث  آسیب شدید به ستون فقرات شود و عوارضی را ایجاد کند.

در زیر برخی از مراقبت های کلی که نیاز است تا بیماران رعایت کنند، مطرح شده است:
  • مواد غذایی، لوازم آرایش و سایر لوازم ضروری را در محل هایی بین لگن بیمار و سطح شانه ای قرار می دهیم، پس آن ها می توانند بدون خم شدن و یا ایجاد حرکت شدید در ستون فقرات به این موارد دسترسی داشته باشند.
  • بیماران شدیدا از رانندگی منع می شوند، می بایست مطمئن باشیم که فرد زمانی داشته باشد تا برای بیمار رانندگی کند، حداقل برای یک یا دو هفته بلافاصله پس از جراحی. به هر حال، توصیه نمی شود که برای مدت طولانی تا زمان بهبود کمر درد، فرد مسافرت کند.
  • اقدامات لازم  را انجام دهید و به بیمار کمک کنید، در نتیجه آن ها می توانند به راحتی لباس بپوشند. در زمانی که  آن ها کفش می پوشند، مراقبت ضروری لازم است.
  • فردی که نمی توانسته کار کند، می تواند در 2 تا 3 هفته به کار خود برگردد، در حالی که  فردی که شدیدا فعال است، می بایست برای 2 تا   3 ماه  از کار دست بکشد.
 
 
دسته بندی
گردن-کمر درد » لامینکتومی
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

پرسش و پاسخ های مربوط

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

فلای سرشانه با تسمه کشی

چرخش آرنج ها

تقویت شانه با دستگاه سیم کش - نشسته

کرانچ با سیم کش

وزنه برداری دو ضرب

حرکت با طناب

Top