ادامه موضوع

توقف خروپف
جلوگیری از خروپف
خروپفِ کودکان
خروپف
درمان خروپف
درمان خواب‌گردی
اختلال حرکت سریع چشم خواب
فلج خواب چیست
نابهنجاری خواب
کابوس
آیا در خواب راه می روید؟
راه رفتن در خواب در کودکان
علل راه رفتن در خواب
اختلالات خواب

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
خروپف دلایل زیادی مانند سیگار کشیدن، نوشیدن الکل، مصرف بعضی داروها و میانسالی دارد. شایع ترین علت خروپف مرد بودن است! مردان به احتمال بیشتری خروپف می کنند چون مجراهای هوای باریک تری دارند. حتی داشتن اضافه وزن می تواند باعث خروپف شود. مشکلات بینی مانند انحراف بینی هم می توانند باعث خروپف بشوند.
خروپف باعث آزار و کمبود خواب فرد مبتلا به خروپف و همسر او می شود. و البته که خروپف باعث رابطه ای پراسترس می شود.

بدون ویزیت پزشک نمی توان علت خروپف را به درستی تعیین کرد. معمولا خروپف جدی نیست مگر این که صدای آن خیلی بلند باشد و به این علت که نمی توانید نفس بکشید، از خواب بیدار بشوید؛ در این صورت مبتلا به آپنه خواب هستید و لازم است در اسرع وقت توسط پزشک معاینه بشوید.

علت خروپف در زنان مثل مردان است اما زنان به احتمال بسیار کمتری خروپف می کنند چون معمولا مجاری هوای آن ها پهن تر از مردان است.
سیگار کشیدن یا خیلی زیاد در معرض دود سیگار قرار گرفتن هم از علت های دیگر خروپف هستند. علت های دیگر خروپف عبارتند از  نوشیدن الکل و به ارث بردن مجراهای هوای باریک از والدین.

افراد زیادی می پرسند "آیا نوشیدن الکل باعث خروپف بلند می شود؟" پاسخ این سوال مثبت است، نوشیدن الکل زیاد می تواند باعث خروپف با صدای بلند بشود اما مصرف متعادل آن بر اغلب افراد تاثیری ندارد.

علت خروپف دماغی ارتعاش کام دهان است. با استفاده از پلاستر برای باز نگه داشتن مجراهای بینی در خواب می توان خروپف دماغی را به آسانی رفع کرد.
اغلب اوقات خروپف ناشی از مجراهای باریک هوا و بنابراین موروثی است. متاسفانه بسیاری از مردان فقط به این دلیل مبتلا به این اختلال خواب هستند که والدین آن ها خروپف می کرده اند.
 
 
دسته بندی
روانی و رفتاری » اختلالات خواب
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

  • درمان خروپف
    درمان های زیادی برای جلوگیری از خروپف وجود دارند اما این روش ها برای...
 

برخی از تمرینات

چرخش بازو

Bottoms up

کشش فوقانی بدن با صندلی

تمرین با دمبل

پوش پرس دوبل با کتل بل

حرکت دو ضرب با کتل بل

Top