ادامه موضوع

توقف خروپف
جلوگیری از خروپف
علت های خروپف
خروپف
درمان خروپف
درمان خواب‌گردی
اختلال حرکت سریع چشم خواب
فلج خواب چیست
نابهنجاری خواب
کابوس
آیا در خواب راه می روید؟
راه رفتن در خواب در کودکان
علل راه رفتن در خواب
اختلالات خواب

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
احتمال دارد همه گاهی اوقات خروپف کنند. کودکان خروپف می کنند، حتی سگ های خانگی هم گاهی خروپف می کنند. بنابراین خروپف در بچه ها امکانپذیر است.

شیوع خروپف در کودکان دلایلی دارد و رایج ترین علت آن عظم لوزه حلقی یا بادامک است. خروپف در کودکان باید مورد بررسی قرار بگیرد، مخصوصا اگر به نظر می رسد کودک مشکلات تنفسی دارد. ممکن است عمل برداشتن لوزه در بچه ها برای رفع مشکل و کاهش نشانه های آن در نظر گرفته شود.
کودکی که خروپف می کند ممکن است به خاطر این مسئله بی خواب بشوند و به خاطر خروپف کردن خیلی اذیت بشوند. ممکن است به خاطر کمبود خواب به وضعیت درسی آن ها لطمه وارد بشود، والدین نیز فقط به خاطر اضطراب ناشی از خروپف کودک دچار مشکل می شوند.

توصیه های زیادی در مورد چگونه کمک کردن به کودکان دچار خروپف ارائه شده است. برای مثال می توانید نوارهایی را برای باز نگه داشتن مجاری بینی بخرید.
خروپف در کودکان نسبتا شایع است و مادامیکه کودک در تنفس مشکلی ندارد احتمالا خروپف بدون هیچ مداخله ای از بین می رود. اما اگر کودک برای نفس کشیدن مشکل دارد می تواند دچار آپنه خواب باشد.

مشکل اصلی خروپف کودکی این است که کودک را که هنوز در حال رشد است و به خواب زیادی نیاز دارد، از خواب لازم محروم می کند. کودک در نتیجه خروپف کردن مدام غلت می زند و حتی ممکن است بیدار بشود.

خروپف در کودکان می تواند باعث نگرانی والدین بشود اما والدین باید آرام باشند و بدانند که خروپف و کودکان آن ها معمولا کاملا طبیعی هستند. اما اگر کودک با صدای خیلی بلند خروپف می کند و در تنفس مشکل دارد باید او را برای معاینه و بررسی بیشتر دکتر ببرید.
 
 
دسته بندی
روانی و رفتاری » اختلالات خواب
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

  • درمان خروپف
    درمان های زیادی برای جلوگیری از خروپف وجود دارند اما این روش ها برای...
 

برخی از تمرینات

چرخش به خارج با تسمه

حرکت دادن توپ تمرین به عقب و جلو

حرکت صلیبی

کرانچ با سیم کش

پرس آرنولد با دمبل

پرس سینه با تخته

Top