ادامه موضوع

انواع تنگی کانال نخاعی
درمان تنگی کانال نخاعی
معرفی کلی تنگی کانال نخاعی ناحیه ی قفسه سینه ای
آزمون ها و بررسی های تنگی کانال نخاعی
تنگی کانال نخاعی
علائم تنگی کانال نخاعی
شناخت عوامل خطر تنگی کانال نخاعی و پرهیز از وقوع آن ها
تشخیص اختلال تنگی کانال نخاعی
روش های پیشگیری از تنگی کانال نخاعی
پروگنوز تنگی کانال نخاعی
تنگی نخاعی در ناحیه ی کمری
عوارض تنگی کانال نخاعی
تنگی کانال نخاعی ناحیه ی گردنی
علل تنگی کانال نخاعی

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
اگر شما در ناحیه ی کمر خود درد بسیار بدی را تجربه می کنید و اگر شما تمام انواع درمان های شناخته شده را امتحان کرده باشید و هنوز تسکین نیافته باشید، این تمرینات را انجام ندهید. هر چه زودتر نزدیک ترین جراح ارتوپد و یا پزشک ارتوپد را ملاقات کنید. این درد هیچ چیزی نیست به جز تنگی کانال نخاعی که نیاز به بررسی فوری دارد.

تنگی کانال نخاعی بیماری است که در آن ستون مهره ای شروع به باریک شدن می کند و فشار بیشتری را بر روی طناب نخاعی وارد می کند و باعث ایجاد درد می شود. تحمل دردی که در زمان تنگی نخاعی ایجاد می شود، سخت است. در واقع این علتی است که چرا اکثر افرادی که دچار این بیماری می شوند استراحت می کنند و یا دراز می کشند. در حالی که این حرکت یک کار اشتباه است.

تمرینات مناسب در حین تنگی کانال نخاعی

اینکه در طی تنگی کانال نخاعی می بایست تمرینات و حرکات را محدود کرد صحیح می باشد، ولی استراحت کامل برای بدن می تواند این وضعیت را بدتر کند. چندین ورزش برای تنگی کانال نخاعی وجود دارد که به فرد در کاهش علل تنگی نخاعی کمک می کند.

اهمیت ورزش های تنگی کانال نخاعی

علت اصلی اینکه چرا یک فرد دچار تنگی کانال نخاعی شده است و می بایست تمریناتی را انتخاب کند، اینست که این ورزش ها برای بدن وی مزایایی را به همراه دارد. ورزش های مناسب برای تنگی کانال نخاعی به تقویت استخوان های پشت و عضلات کمر کمک می کند. از طرفی این تمرینات برای تنگی کانال نخاعی به افزایش انعطاف استخوان های کمری کمک می کند، و به کاهش بیشتر درد ناشی از تنگی نخاعی هم کمک می کنند. این مورد علتی است که چرا افرادی که دچار تنگی نخاعی هستند، برایشان ورزش های مربوط به تنگی کانال نخاعی توصیه می شود.

تمرینات رایج برای تنگی کانال نخاعی

در اینجا برخی از ورزش های متداول برای تنگی کانال نخاعی ذکر شده که می تواند به تسکین درد ناشی از تنگی کانال نخاعی کمک کنند. این تمرینات به افزایش قدرت و انعطاف استخوان ها و عضلات پشت کمک می کنند.

در اینجا برخی از موثرترین و معروف ترین تمرینات (ورزش ها) بیان شده است:

رساندن زانوها به چانه- در این ورزش، بر روی سطح صاف به پشت دراز بکشید و شما باید زانوهایتان را خم کنید و آن ها را با چانه لمس کنید. این کار به کشش استخوان ها و عضلات کمری کمک می کنند.

خم شدن به جلو- با این ورزش، فرد بخش بالایی بدن را به پائین خم می کند و می بایست سعی کند تا با انگشت میانی پا را لمس کند.

خم شدن به پشت- با این ورزش، در حالتی که فرد ایستاده است، بخش بالایی بدن وی به پشت خمیده می شود. این ورزش قدرت انعطاف عضلات پشت را هم افزایش می دهد.

جمع کردن دو زانو بر روی قفسه سینه- با این ورزش، فرد به پشت دراز می کشد و در ادامه هر دو زانو را خم می کند و آن ها را با قفسه سینه لمس می کند. کاملا مراقب باشید که حرکت و جابجایی در این حالت ملایم و خفیف باشد و به طور ناگهانی به بدن حرکات سریعی و شوک وارد نکنید. همچنین این ورزش کمک می کند تا فضای بیشتری برای اعصاب فراهم شود و درد بیمار را کاهش می دهد.

شنا کردن- به غیر از این ورزش های تنگی کانال نخاعی که بیان شد، می توان از شنا کردن هم استفاده کرد. گفته می شود که شنا کردن بهترین نوع تمرین برای تنگی کانال نخاعی است که نه تنها به افزایش بیشتر انعطاف استخوان ها و عضلات کمک می کند، بلکه وزن بدن را هم متعادل نگه می دارد. وزن بدن با آب در ناحیه ی شنا کردن کنترل می شود، و از ایجاد فشار بیشتر بر روی استخوان کمری پیشگیری می کند و حمایت بیشتری را هم ایجاد می کند. حتی راه رفتن در آب هم می تواند ورزشی ایده آل برای کاهش مشکلات ناشی از تنگی کانال نخاعی باشد.

توجه: باید در زمان انجام این ورزش ها مراقبت ویژه ای در نظر گرفته شود، و این ورزش ها نمی بایست فشار زیادی را بر روی استخوان ها و عضلات کمری وارد کند.
 
 
دسته بندی
گردن-کمر درد » تنگی کانال نخاعی
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

پرسش و پاسخ های مربوط

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

تمرین با دمبل

دمبل روی نیمکت شیب دار

غلتاندن با هالتر از روی نیمکت

پرس شانه با کابل

پرس شانه با هالتر

تمرین با دمبل سنگین

Top