ادامه موضوع

درمان فشار خون بالا
فشار خون ثانویه
علائم و نشانه های فشار خون بالا
فشار خون اولیه
علل پرفشاری خون
رژیم مخصوص پرفشاری خون
فشار خون بالا
پاتوفیزیولوژی در فشار خون بالا
تشخیص پرفشاری خون
علت های بروز پرفشاری خون
پرفشاری خون و بارداری

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
پرفشاری خون در نوجوانان با میزان شیوع کم دیده می شود. تا کنون بر این باورند که شرایطی وجود دارد که به تدریج رو به زوال رفته و به بروز پرفشاری خون در نوجوانان می انجامد. درمان پرفشاری خون درنوجوانان با درمان پرفشاری خون در کودکان تفاوت دارد. مهم ترین علت این است که مصرف برخی از داروهای ضد فشار خون در دوران نوجوانی ممکن نیست. این وضعیت در کودکان وجود ندارد اما با وجود این نباید نادیده گرفته شود زیرا ممکنست به بروز بیماری های خطرناک بیانجامد.

عوارض ناشی از پرفشاری خون هم بسیار اهمیت دارد، در برخی از موارد لازمست که این عارضه پس از تشخیص با ملاحظات دقیق درمان شود. برخلاف نشان های پرفشاری خون در بزرگسالان که گاهی اوقات مشهود نیست، ویژگی های پرفشاری خون در نوجوانان نشانه های گسترده ای دارد و علائم بالینی بروز بیماری را نشان می دهد. در بیشتر موارد، این عارضه ممکنست بر اثر ابتلا به بیماری دیگر بروز کند. همچنین متابولیسم نامناسب و اختلال در عملکرد استروئید ها می تواند در نوجوانان به بروز پرفشاری خون کمک کند. متخصصان بر اساس مبانی ملکولی 4 نوع پرفشاری خون در نوجوانان را تعیین کرده اند.

همچنین، رابطه ی بین هورمون ها مانند کالیکرین - کینین، رنین - آنژیوتانسین و پروستاگلاندین ها هم با بروز پرفشاری خون اثبات شده است. هورمون های دیگری هم در بروز این عارضه دخالت دارند. از آن جا که عوامل متعددی در بروز بیماری پرفشاری خون در کودکان دخالت دارند متخصصان نمی توانند یک عامل را مسبب بروز آن بدانند. به علاوه، متخصصان نمی توانند بیان کنند که چرا با بالا رفتن سن، میزان شیوع پرفشاری خون در مردان بیشتر از زنان است. البته عوامل متعددی در بروز این بیماری موثرند.

از آن جا که پرفشاری خون نوجوانان ممکنست به بروز بیماری شریان قلب بیانجامد، لازمست که این عارضه به محض تشخیص، درمان شود. به منظور انتخاب بهترین روش درمان، لازمست که پزشک موارد تشخیصی را بررسی کند. روند تشخیص این بیماری در نوجوانان مشابه با بزرگسالان طی می شود. میزان فشار خون بیمار با کمک مانومتر اندازه گیری می شود. از سن 3 سالگی می توان با مانومتر مقدار فشار خون کودک را اندازه گرفت تا احتمال ابتلای کودک به پرفشاری خون بررسی شود. در نوجوانان هم مقدار فشار خون سیستولیک و دیاستولیک اندازه گیری و با مقادیر طبیعی مقایسه می شود. اگر مقادیر به دست آمده از مقادیر طبیعی بیشتر باشد، می توان نتیجه گرفت که نوجوان به پرفشاری خون مبتلاست. برای اندازه گیری فشار خون باید مانومتر دور قسمت بالای بازو ی راست بسته شود. همچنین، آزمایش های لازم برای اندازه گیری میزان هورمون ها انجام می شود. درمان پرفشاری خون در نوجوانان با مصرف داروهای ضد فشار خون خاصی صورت می گیرد و نباید همه ی انواع داروها برای کودکان به کار رود.
 
 
دسته بندی
بیماری‌های قلبی-عروقی » فشار خون
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 
 

برخی از تمرینات

دمبل یک طرفه - نیمکت شیب دار

بلند کردن عضله دلتویید

دمبل دو طرفه - نیمکت شیب دار

پرس سینه و اِکسل

رساندن دست به پاشنه پا

خم شدن به پهلو با میله هالتر

Top