ادامه موضوع

درمان فشار خون بالا
فشار خون ثانویه
علائم و نشانه های فشار خون بالا
فشار خون اولیه
علل پرفشاری خون
رژیم مخصوص پرفشاری خون
فشار خون بالا
پرفشاری خون در کودکان
تشخیص پرفشاری خون
علت های بروز پرفشاری خون
پرفشاری خون و بارداری

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
پاتوفیزیولوژی فشار خون بالا (هیپرتانسیون) به راه های افزایش فشار خون در وضعیت های مختلف بستگی دارد. برای مثال، پاتوفیزیولوژی فشار خون بالا ممکن است علت افزایش فشار خون را به دنبال درمان بررسی کند. در نتیجه پاتوفیزیولوژی فشار خون اطلاعاتی را در مورد اثرات درمان و در مورد تغییرات رخ داده ارائه می دهد.

اول از همه، علت افزایش فشار خون می بایست بررسی شود. در تنها 2 تا 5 درصد بیماران، فشار خون بالا به عنوان عارضه ی اختلال کلیوی و یا فوق کلیوی (آدرنال) تظاهر می کند. در سایر موارد، فشار خون اولیه (essential hypertension) در بیمارانی تشخیص داده می شود که علت شناخته شده ای ندارد.

پاتوفیزیولوژی فشار خون شامل بررسی و تحلیل تمام مکانیسم هایی است که در حفظ فشار خون در محدوده ی طبیعی نقش دارند. در اکثر موارد، تغییر در این مکانیسم ها باعث ظهور فشار خون اولیه می شود. بر اساس پاتوفیزیولوژی فشار خون، عواملی که فشار خون بالا را تعیین می کنند، ممکن است اثرات مختلفی بر روی افراد داشته باشند. اجزای اصلی مورد بررسی در پاتوفیزیولوژی فشار خون شامل دریافت نمک، مقاومت به انسولین و چاقی می باشد. به علاوه، عوامل ژنتیکی، ناهنجاری های عصبی عروقی و وزن کم موقع تولد هم بر روی فشار خون اثر دارند. در نتیجه، در حین بررسی فشار خون، این عوامل هم بررسی می شوند.
برون ده قلبی هم می بایست بررسی شود، تا پاتوفیزیولوژی فشار خون بالا تعیین گردد. فشار خون طبیعی با برون ده قلبی طبیعی مشخص می شود که معادل با مقاوت عروق خونی است. مقاومت عروقی اساسا تحت تاثیر شریان ها می باشد. دیواره های این ساختار های عروقی شامل سلول های عضلانی صاف است. غلظت کلسیم نقش مهمی را در پاتوفیزیولوژی فشار خون بالا ایفا می کند، به علت این که این ماده ی معدنی مسئول انقباض سلول های عضلانی در دیواره ی شریانچه ها است. مسدود کننده های کانال کلسیمی زمانی موثرند که برای درمان فشار خون بالا استفاده شوند، به این علت که عروق خونی را گشاد می کنند و به کاهش فشار خون کمک می کنند. وقتی که سلول های عضلانی برای مدت زمان طولانی منقبض می شود، در ساختار دیواره ها می توان تغییراتی را مشاهده کرد. ضخامت دیواره ها زیاد می شود و مقاومت عروق محیطی را تعدیل می دهد. مقاومت عروق محیطی نقش مهمی را در پاتوفیزیولوژی فشار خون بالا بر عهده دارد.

پاتوفیزیولوژی فشار خون بالا، برون ده قلبی را هم مشخص می کند. در مراحل اولیه ی فشار خون بالا، تغییر در مقاومت عروق محیطی خیلی جدی نمی باشد. در این حالت، بر اساس پاتوفیزیولوژی فشار خون، در اثر افزایش برون ده قلبی، بیماری ایجاد می شود.

تناسب سیستم رنین – آنژیوتانسین هم در پاتوفیزیولوژی فشار خون بالا اهمیت دارد. این سیستم، دستگاه غدد درون ریز (آندوکرین) را اداره می کند. در بیمارانی که فشار خون بالا دارند، طبیعی است که هورمون ها سطح غیر عادی داشته باشند. رنین در کلیه ها ایجاد می شود. کاهش دریافت سدیم معمولا تولید این آنزیم را مشخص می کند. به علاوه، نقش این آنزیم در پاتوفیزیولوژی فشار خون بالا مهم است، چون آزاد شدن الیگوپپتیدی (پروتئینی با زیر واحد های کم) به نام آنژیوتانسین را کنترل می کند. در زمانی که این الیگوپپتید فشار خون را بالا می برد، عملکرد بالا در زمینه ی پاتوفیزیولوژی فشار خون مطالعه می شود.
 
 
دسته بندی
بیماری‌های قلبی-عروقی » فشار خون
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 
 

برخی از تمرینات

بلند کردن هالتر روی نیمکت شیب دار

با دستگاه سیم کش

پرس آرنولد با دمبل

تمرین با کتل بل

پرس شانه با سیم کش

ایستاده با هالتر

Top