ادامه موضوع

رژیم غذایی هایپرکلسترولمی
درمان هایپرکلسترولمی
علل هایپرکلسترولمی
هایپرکلسترولمی

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
افراد باید بدانند که هایپرکلسترولمیای اطفال به چه معناست و چه علائمی دارد و در صورت بروز هر گونه از این علائم سریعا به پزشک مراجعه کنند. هایپرکلسترولمی در اطفال اغلب می تواند منجر به آترواسکلروزیس شود به همین دلیل مراجعه به پزشک و درمان آن اهمیت دارد. تشخیص و درمان زودهنگام این بیماری در اطفال می تواند پیشرفت بروز عوارض آترواسکلروز عروق کرونر قلب را به تأخیر بیندازد. حتی کودکان یک تا دو ساله نیز در معرض خطر سکته ی قلبی می باشند. هایپرکلسترولمی مزمن در اطفال می تواند منجر به مرگ ناگهانی گردد. در صورت عدم درمان کاهش دهنده ی LDL، عوارض آن می تواند کشنده باشد.

در ابتدا باید علائم بالینی در اطفال برای تشخیص قطعی هایپرکلسترولمی از سایر بیماری ها بررسی شود. هایپرکلسترولمی فامیلی یکی از انواع این بیماری می باشد. هایپرکلسترولمیای فامیلی در اطفال دو نوع هوموزیگوس و هتروزیگوس دارد. نوع هوموزیگوس این بیماری می تواند منجر به حمله ی قلبی و مرگ ناگهانی شود. این نوع هایپرکلسترولمی در اطفال با عدم تجمع کلسترول خارج از عروق خونی مشخص می شود. در مقابل آن نوع هتروزیگوس را حتی با وجود شدت بیشتر می توان راحت تر کنترل کرد. در این نوع هتروزیگوس تجمع LDL در خارج عروق خونی را داریم که در سنین مختلف می تواند علائم متفاوتی بروز دهد. به طور مثال گزانتوم که در بالغین درمان نشده شایع می باشد، در اطفال به ندرت بروز می کند.

درمان هایپرکلسترولمی در اطفال می تواند بر پایه ی درمان دارویی و یا تنها یک رژیم ساده باشد. این رژیم در عین حال باید کالری مورد نیاز برای رشد نرمال کودک را نیز مهیا کند. این رژیم باید مواد غذایی کم LDL و کم چرب را شامل شود.

درمان کودکان مبتلا به هایپرکلسترولمی در ابتدا باید شامل یک رژیم تغذیه ای مخصوص باشد و در صورت عدم پاسخ درمانی مناسب، دارو درمانی در مرحله ی بعد شروع شود. در رژیم درمانی باید نسبت به میزان کالری لازم جهت حفظ وزن کودک آگاهی داشت. این میزان بر اساس سن و جنسیت کودک تغییر می کند. قبل از شروع هر گونه مداخلات درمانی در کودک باید میزان چربی های خون و LDL حتما تعیین شود و رژیم فعلی کودک برای اعمال هر گونه تغییر مورد بررسی قرار بگیرد.

در کل افراد باید بدانند که پیگیری درمان هایپرکلسترولمی در اطفال به جهت پیشگیری از بیماری های عروق کرونر بسیار حائز اهمیت است.
 
 
دسته بندی
بیماری های متابولیسمی و غدد » هایپرکلسترولمی
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 
 

برخی از تمرینات

بلند کردن هالتر

خم به جلو با کابل

بلند کردن کتل

کرانچ با دستگاه

حرکت با طناب

حرکت دادن توپ تمرین به عقب و جلو

Top