برخی از پزشکان سایت

لیست موضوع ها

تنگی کانال نخاعی

تنگی کانال نخاعی یک اختلال جدی است که می تواند شمار زیادی از افراد را در سرتاسر جهان گرفتار کند. تنگی می تواند باعث وضعیت های بدنی مشخص غیر قابل تحملی شود، ولی خوشبختانه، این بیماری یک اختلال غیر قابل علاج نمی باشد. اگر درمان صحیحی انجام شود، و مراقبت فراوانی اتخاذ شود، این بیماری می تواند علاج پیدا کند.

دیسککتومی

عمل جراحی دیسک در موارد پاره شدن دیسک در ستون فقرات انجام می شود. این عمل جراحی دیسک به روش باز هم نامیده می شود. جراحی شامل برداشتن لیگمان پاره شده، استخوان شکسته و مواد درون دیسک پاره شده است.

تنگی نخاعی در ناحیه ی کمری

تنگی نخاعی در ناحیه ی کمری، بیماری است که معمولا به دنبال افزایش سن دیده می شود، ولیکن ممکن است از زمان تولد هم ایجاد می شود. بدون در نظر گرفتن سن بیمار، شناسایی و درمان بیماری در زمان صحیح، بسیار مهم و حیاتی است و در همان زمان می بایست با جدیت کامل بررسی های لازم انجام شود.

تنگی کانال نخاعی ناحیه ی گردنی

تنگی نخاعی در ناحیه ی گردنی فرمی از بیماری است که می بایست بدون هر نوع سهل انگاری فورا به آن توجه شود. در اغلب موارد مراقبت دقیقی مورد نیاز است، ولی پیش از آن شما می بایست دید کلی در مورد چند عنوان مهم در مورد این یماری داشته باشید، از جمله علل، تشخیص، علائم و درمان آن.

لامینکتومی

روش لامینکتومی یک روش درمانی موثر برای کاهش کمردرد است که دوره ی بهبودی بیماری کوتاه می شود و با عوارض کمی همراهی دارد. اکثر بیماران از نتایج این روش درمانی خوشحال هستند.

جراحی ورتبروپلاستی

جراحی ورتبروپلاستی یک رویکرد جراحی برای درمان کمردردی است که بر اثر شکستگی استخوان پشت به علت پوکی استخوان ایجاد می شود. جراحی ورتبروپلاستی شامل ورود ماده ی چسب مانند که اغلب به عنوان متیل مت اکریلات نام دارد، در مرکز مهره ای در ستون فقرات می باشد که دچار شکستگی فشارنده مهره ای شده است، پس استخوان خرد شده محکم شده و تقویت می شود.

جراحی فیوژن ستون فقرات

عمل جراحی فیوژن (الحاق) ستون فقرات (خشک کردن مهره ها) را می توان به عنوان روشی تعریف کرد که در آن دو یا تعداد بیشتری مهره به هم متصل می شوند. این جراحی در مراحل متفاوت و گوناگونی انجام می شود و عللی وجود دارد که افراد ملزم به انجام این جراحی می شوند. همچنین موارد معدودی پس از مراقبت وجود دارد که بیماران می بایست به آن ها هم توجه کنند.

کیفوپلاستی- جراحی ترمیمی مهره ها

آسپیراسیون های جراحی کیفوپلاستی -Kyphoplasty- از قبل تعیین شده است تا منابع تولید درد را در شکستگی ستون فقرات متوقف کنیم، و حتی از استخوان خارج شده و به سختی تمام ارتفاع نامناسب تنه مهره را که موجب ثبات شکستگی می شود، بازسازی کنیم.

سیاتیک

سیاتیک به نشانه هایی گفته می شود که در ناحیه تحتانی پشت و پاها درد ایجاد می کنند. درد سیاتیک در اصل با عصب سیاتیک ارتباط دارد که بزرگترین عصب بدن انسان به شمار می آید.

 
 

برخی از تمرینات

رساندن دست به پاشنه پا

فلای سرشانه با تسمه کشی

پرس سینه با تخته

بلند کردن هالتر

پرس کوبایی

کشش پشت بازو با سیم کش و نیمکت صاف

Top