برخی از پزشکان سایت

لیست موضوع ها

فنیل کتونوری

فنیل کتونوری یک بیماری مادر زادی است و هر دو والد - مادر و پدر - ژن مولد آن را انتقال می دهند. تشخیص اولیه با انجام آزمایش خون 2 تا 3 روز بعد از تولد با زدن لانست به پاشنه پای نوزاد انجام می شود.

پرکاری تیروئید

پرکاری تیروئید به معنای اختلال در عملکرد غده تیروئید است. این غده از دو لوب تشکیل شده است که در زیر سیب آدم در ناحیه گردن قرار دارد. بیشتر یدی که همراه با نمک خوراکی به بدن می رسد توسط غده تیروئید جذب می شود تا برای تهیه هورمون ها به مصرف برسد. کمبود ید در بدن برعکس پرکاری تیروئید، کم کاری تیروئید را سبب می شود.

سندرم کوشینگ

سندرم کوشینگ نوعی از بیماری است که در نتیجه قرار گرفتن در معرض کورتیزول برای مدت زمان طولانی به وجود می آید. گاهی اوقات، این سندرم به عنوان شرایط هيپرکورتيزوليسم نیز شناخته می شود.

هایپرکلسترولمی

هایپر کلسترولمی یک اختلال متابولیک می باشد که در اثر نقص عملکردی گیرنده های LDL (لیپوپروتئین با دانسیته پایین) ایجاد می شود و به صورت افزایش سطح خونی LDL بروز می کند. علت اصلی هایپرکلسترولمی و تشکیل پلاک چربی، میزان بالای کلسترول بد یا همان LDL می باشد.

دیابت

بیماری دیابت یک بیماری مزمن است که در آن بدن نمی تواند انسولین تولید کند یا به درستی آن را مورد استفاده قرار دهد. انسولین هورمونی است که قند، نشاسته و غذاها را به انرژی مورد نیاز برای زندگی کردن تبدیل می کند. وراثت و محیط هر دو در بروز بیماری دیابت نقش مهمی دارند.

 
 

برخی از تمرینات

غلتاندن با هالتر روی زانو

تمرین با دمبل

حرکت دو ضرب با کتل بل

کش ورزشی و میله EZ

بلند کردن هالتر

حرکت دو ضرب با دمبل

Top