به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
اهمیت ورزش برای سالم ماندن بدن

محققان دریافته اند که مصرف هر گرم پروتئین 4 کالری به بدن می دهد و مصرف هر گرم کربوهیدرات هم 4 کالری به بدن می رساند. هر گرم چربی که توسط بدن هضم می شود 9 کالری به بدن می رساند. براساس گزارش موسسه ملی معتبر مقدار کالری که طی رایج ترین ورزش ها سوزانده می شود به شرح زیر است.
  • اسکی: 700 کالری در ساعت
  • دوی آهسته: 920 کالری در ساعت
  • طناب زدن: 750 کالری در ساعت
  • دویدن : 650 کالری در ساعت – 1280 کالری در ساعت
  • شنا: 275 کالری در ساعت – 500 کالری در ساعت
  • تنیس: 400 کالری در ساعت
  • پیاده روی : 240 کالری در ساعت – 440 کالری در ساعت
داده های بالا در مورد مقدار کالری به دست آمده و مقدار کالری که طی هضم غذا و هنگام ورزش کردن توسط بدن مصرف می شود ایده ای به شما می دهند. مصرف غذا به بدن برای داشتن عملکرد انرژی می دهد. ورزش باعث سوختن چربی اضافه و همچنین رشد ماهیچه ها و سالم شدن بدن می شود. بنیه بدنی و سلامت بدن به افراد اجازه می دهند در انجام کارهای روزانه  خود فعال تر باشند و بنابراین بهره وری کار خود را افزایش بدهند.

انرژی عمدتا توسط فرد طی انجام فعالیت های روزانه اش صرف می شود. اگر فرد مشغول به کاری باشد که مستلزم فعالیت های فیزیکی است نیاز به ورزش از بین می رود. افرادی که به عنوان کارمند دفتری مشغول به کار هستند افرادی هستند که باید ورزش کنند چون فعالیت های روزانه آن ها نیازمند فعالیت فیزیکی نیست و کالری های اضافی در بدن آن ها ذخیره می شود.

غذاهای اصلی که افراد مصرف می کنند نان، برنج، ماکارونی و سیب زمینی هستند که همه آن ها به بدن کربوهیدرات می رسانند. مقدار اضافی کربوهیدرات به عنوان ذخیره کربوهیدرات به گلیکوژن و بعد به چربی تبدیل می شود. افراد هر روز گوشت و چربی مصرف می کنند و گوشت و چربی به بدن پروتئین و چربی می رسانند؛ کالری تامین شده توسط چربی ها بیشتر از کالری تمام مواد مغذی دیگر است. به علاوه چربی از طریق روغن های مورد استفاده برای پخت و پز، سبزیجات و آجیل به بدن می رسند.

باید از رژیم غذایی غنی از فیبر استفاده کرد چون فیبر باعث افزایش احساس سیری شده و به دفع نیز کمک می کند. وقتی غذای غنی از فیبر مصرف می شود مقدار مواد غذایی دیگری که مورد استفاده قرار می گیرند کمتر می شود و بنابراین می توان کالری جذب شده را کاهش داد.

باید به طور منظم ورزش کرد تا تمام کالری های اضافه سوزانده شده و فرم بدن حفظ شده و بدن سالم نگه داشته شود. اگر ورزش کردن عادت بشود فرد می تواند در انتخاب مواد خوراکی آزاد باشد و غذاهای متنوع و مورد علاقه خود را بیشتر بخورد.
 

ادامه این موضوع

اشتباهات ورزشی

مهمترین مسئله در ورزش این است که سالم و تندرست شویم. اشتباهات ورزشی بسیاری وجود دارد که اغلب مردم این اشتباهات را انجام میدهند. این اشتباهات باعث میشود که فواید ورزش کردن کاهش پیدا کند و سبب آسیب رسیدن به بدن هم بشود. بنابراین ضروری است که با روشهای مناسب ورزش کردن آشنایی پیدا کنید.

بیش از حد ورزش کردن

بیش از حد ورزش کردن میتواند به بدن شما آسیب برساند. لازم است که شما حین ورزش کردن لحظاتی را استراحت کنید و دوباره ورزش کردن را شروع کنید. در واقع، این یک فرصتی است که ماهیچه ها استراحت بکنند و این زمانی است که ماهیچه ها امکان بزرگ شدن را پیدا میکنند.

پیشگیری از آسیب دیدگی

درهنگام ورزش کردن پیشگیری از آسیب دیدگی از اولویت بسیار بالایی برخوردار است. شما برای منفعت بدن خود ورزش میکنید. با گذشت زمان متوجه میشوید که درست انجام دادن تمرینات ورزشی مهم میباشد. بدن شما برای انجام تعدادی از ورزشها باید آمادگی پیدا کند.

تقویت عضلات

تقویت عضلات بدن متضمن کاهش چربی و جایگزین کردن آن با ماهیچه است. افراد بسیاری احساس اضافه وزن ندارند اما قطعا لرزش بدن خود را می بینند. این لرزش ها با یک برنامه بسیار خوب تمرین تقویت عضلات شروع به از بین رفتن می کنند.

تکنیکهای تنفس در طی ورزش

تکنیکهای تنفسی موثر در مدتی که ورزش میکنید به شما کمک میکند که بیشترین مناقع را از هر ورزشی بدست بیاورید. تکنیک تنفس مانع از خسته شدن و کم آوردن نفس در شما میشود بنابراین میتوانید به تمرینات ورزشی خودتان ادامه دهید و آنرا تکمیل کنید.

دانستنیهای بدن سازی

ورزش چیزی است که همه باید انجام بدهند. داشتن بدن سالم نتیجه ورزش کردن است و به این دلیل است که ورزش کردن اهمیت دارد. وقتی فردی احساس خوبی داشته باشد می تواند کارهای زیادی در زندگی انجام بدهد. ورزش راهی برای جلوگیری از ابتلا به مشکلات سلامتی سخت و خطرناک نیز هست.

راهنمای آمادگی جسمانی برای مبتدیان

وقتی یک شخص کار جدیدی را شروع می کند قطعا به راهنما نیاز دارد؛ به طور مشابه واقعا مهم است مبتدیان آمادگی جسمانی درباره این موضوهات راهنمایی داشته باشند که از کجا یک تمرین را شروع کنند و ورزش خود را با چه تمرینی شروع کنند.

نکاتی برای موفقیت در ورزش

برای بدست آوردن بیشترین بهره از ورزش هیچ رازی وجود ندارد. راهنمایی های بسیاری برای موفقیت در ورزش وجود دارد که میتوانید از آن بهره مند شوید. توجه کردن به این راهنمایی ها کمک میکند که با تدبیر بتوانید یک برنامه ورزشی با کیفیت را برنامه‌ریزی کنید.

ورزش های قلبی – عروقی

قلب اندامی حیاتی در بدن است که باید سالم نگه داشته شود. ورزش های قلبی – عروقی به شما کمک می کنند عملکرد قلب را آن گونه که باید باشد نگه دارید. این ورزش ها ماهیچه های قلب را تقویت کرده و احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهند.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top