به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
چرا ورزش شکمی مهم است؟

ورزش شکمی برای داشتنی اندامی عالی در بدن سازی  بسیار مهم است. مردان و زنان هر دو باید این نوع ورزش را انجام بدهند. محکم کردن عضلات ناحیه شکم به شما کمک می کند لاغر و خوش اندام به نظر برسید. در ضمن این ورزش قدرت عضلات پشت را بیشتر کرده و می تواند به بهبود وضع اندامی شما کمک کند.


خبر خوب این است که برای انجام ورزش شکمی فقط تعداد کمی انواع مختلف تمرین برای انجام دادن وجود دارند. لازم نیست بیشتر از سه یا چهار بار در هفته و هر بار بیشتر از 10 دقیقه این تمرین ها را انجام بدهید. بنابراین می توانید برنامه ورزشی کنونی خود را برای اضافه کردن این بخش از بدن به تمرینات اصلاح کنید بدون این که تغییر بزرگی برایتان باشد.

هرچند با ورزش شکمی کالری زیادی نمی سوزانید اما این ورزش به شما کمک می کند ظاهر و اندامی داشته باشید که واقعا از آن راضی هستید. اگر این بخش از بدن را نادیده بگیرید کاری که برای بزرگ کردن و تقویت بازوهایتان انجام می دهید طبیعی به نظر نخواهد رسید.

می توانید ورزش شکمی را در هر مکانی انجام بدهید

چون انجام بسیاری از بهترین تمرین ها برای ورزش شکمی به هیچ نوع وسیله ای نیاز ندارد می توانید آن ها را در خانه یا حتی در سفر کاری انجام بدهید. اگر از دراز کشیدن روی زمین احساس راحتی نمی کنید می توانید یک تشک ورزشی ارزان برای خودتان بخرید.

در حالیکه روی زمین دراز کشیده اید هر بار یکی از زانوهایتان را خم کنید و در همان زمان روی سفت کردن ماهیچه های شکمتان تمرکز کنید. به هر تعدادی که می توانید این حرکت را تکرار کنید و در انجام این تمرین به تناوب زانوهایتان را خم کنید. سعی کنید قبل از باز کردن زانوی خود 10 ثانیه آن را بالا و به درون شکم کشیده نگه دارید و بعد زانوی دیگرتان را خم کنید.

ناحیه پائینی شکم را نادیده نگیرید

بخشی از ورزش شکمی شما باید بر منطقه پائینی شکم متمرکز باشد. این بخشی از بدن است که اغلب اوقات نادیده گرفته می شود. وقتی تمرین های این بخش از بدن را انجام می دهید ظاهر کلی را که در ناحیه شکمی می خواهید به دست خواهید آورد. به علاوه، کار کردن روی بخش پائینی شکم به شما کمک می کند پشتی قوی تر داشته باشید.

نکاتی برای ورزش شکمی

به سیگنال هایی که طی انجام ورزش شکمی از بدن خود دریافت می کنید توجه داشته باشید. اگر در پشت خود احساس درد می کنید باید تمرین خود را متوقف کنید. لازم است تمام تمرین ها را به طور صحیح انجام بدهید. در غیر این صورت این ریسک وجود دارد که در نواحی مختلف به پشت خود آسیب برسانید.

این نوع ورزش ها را باید به آهستگی انجام داد. این کار باعث می شود کنترل بیشتری بر ماهیچه های آن بخش از بدن خود داشته باشید. مطمئن شوید ورزش هایی را انجام می دهید که برای سطح کلی توانایی شما مناسب هستند. وقتی در آن بخش از بدن قوی تر و انعطاف پذیرتر شدید می توانید سطح مشکل بودن تمرین‌هایتان را بالا ببرید.

در ابتدا می توانید در این نوع ورزش حرکات را تعداد زیادی تکرار کنید. در هر صورت با گذشت زمان متوجه می شوید که می توانید دفعات بیشتری این حرکات را تکرار کنید. شما باید خودتان را به چالش بکشید اما نباید در ابتدا زیاده روی کنید.

بسیار مهم است که وقتی روی تقویت ماهیچه های شکمی خود کار می کنید ماهیچه های شکمی خود را فشار بدهید. در غیر این صورت در پایان ورزش هایتان سود چندانی نخواهید برد. در ابتدا باید هنگام ورزش کردن روی این موضوع تمرکز کنید ولی با گذشت زمان انجام این کار بدون این که به آن فکر کنید برایتان طبیعی می شود. ممکن است در ابتدای کار بخواهید یک دست خود را روی شکمتان بگذارید تا محکم شدن ماهیچه های آن را در حال انجام دادن تمرینات احساس کنید.
 

ادامه این موضوع

بدن سازی

بدن سازی شیوه ای بسیار خوب برای داشتن بدنی با اندام عالی و تراشیده است. وقتی بیشتر از چربی ماهیچه داشته باشید بدن کالری بیشتری می سوزاند بنابراین خوش ندام نیز به نظر می رسید. برنامه منظم بدن سازی می تواند سخت باشد اما می تواند بسیار پرمزیت نیز باشد.

تمرین با وزنه

تمرین مناسب با وزنه می تواند توانایی تغییر ظاهر بدنتان را به شما بدهد. تمرین با وزنه می تواند متابولیسم بدن را بالا ببرد تا چربی بیشتری بسوزانید و ماهیچه بیشتری پیدا کنید. تمرین با وزنه به بالا رفتن سطح استقامت نیز کمک می کند.

مروری اجمالی بر بدن سازی

این مقاله مروری اجمالی بر ورزش ها دارد و این که چرا ورزش در زندگی روزمره ما اهمیت دارد، چه تاثیری بر سلامتی ما می گذارد و این که افراد بسته به نیاز و میل خود و نتیجه ای که می خواهند به دست بیاورند ورزشی را برای انجام انتخاب می کنند. همچنین این مقاله اشاره ای دارد به سطح مشکل بودن ورزش و نوع لباسی که قبل از ورزش کردن پوشیده می شود.

ورزش بازو

بازوها اندامی مهمی از بدن هستند که در صورت خوش فرم بودن عالی به نظر می رسند. با یک ورزش بازوی عالی می توانید بازوهایتان را به نمایش بگذارید! این نوع ورزش از این جهت نیز اهمیت دارد که با انجام آن می توانید در ورزش کلی بدن وزنه بیشتری بلند کنید.

ورزش باسن

داشتن باسن خوش فرم و ظریف برای افراد زیادی اهمیت دارد. این افراد می دانند باسن خیلی جلب توجه می کند و می تواند به آن ها کمک کند در انواع مختلف لباس ها احساس جذابیت کنند. ورزش باسن می تواند به شما کمک کند فرم باسن خود را تغییر داده و آن را سفت و محکم کنید.

ورزش پا

ورزش پا به شما کمک می کند پائین تنه ای قوی تر داشته باشید. همچنین کمک می کند به جای چربی ماهیچه بیشتری داشته باشید. تمرین های زیادی وجود دارند که می توانید برای تدوین برنامه سفارشی ورزش پای خود از آن ها استفاده کنید.

ورزش پشت

ورزش پشت می تواند به شما کمک کند به ماهیچه های آن قسمت از بدن شکلی خوب بدهید. پیدا کردن یک برنامه ورزش که متناسب با سطح کلی آمادگی بدنی شما باشد اهمیت بسیار زیادی دارد. اضافه کردن چنین تمرین هایی به برنامه ورزشی تان نیز آسان است.

ورزش ران

اگر می خواهید ظاهری عالی برای نیم تنه پائین خود ایجاد کنید ورزش ران اهمیت پیدا می کند. برای بسیاری افراد ران ناحیه مشکل سازی است اما این بدان معنا نیست که نمی توانید ظاهر ران را تغییر بدهید.

ورزش سینه

وقتی زنان و مردان می خواهند به اندام خود فرم بدهند ورزش قفسه سینه برای مردان و ورزش سینه برای زنان اهمیت دارد. تمرین های بسیار خوب زیادی وجود دارند که برای این بخش از بدن خود می توانید آن ها را انجام بدهید.

ورزش شانه

ورزش شانه موثر می تواند به شما کمک کند ظاهر بسیار خوبی برای بدن خود ایجاد کنید. همچنین می تواند به افزایش قدرت برای بلند کردن وزنه کمک کند. قطعا ورزش شانه بخشی از برنامه ورزشی است که ممکن است داشته باشید.

ورزش گردن

یک ورزش گردن خوب باید بخشی از برنامه کلی آمادگی بدنی شما باشد. افراد بسیاری ارزش این ورزش را نمی دانند یا اطلاعات خوبی در مورد آن ندارند. اگر مطمئن نیستید باید از کجا شروع کنید باید به مطالعه ادامه بدهید.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top