ادامه موضوع

مروری اجمالی بر بدن سازی
تمرین با وزنه
بدن سازی
ورزش شانه
ورزش گردن
ورزش پا
ورزش ران
ورزش سینه
ورزش باسن
ورزش پشت
ورزش بازو

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
چرا ورزش شکمی مهم است؟

ورزش شکمی برای داشتنی اندامی عالی در بدن سازی  بسیار مهم است. مردان و زنان هر دو باید این نوع ورزش را انجام بدهند. محکم کردن عضلات ناحیه شکم به شما کمک می کند لاغر و خوش اندام به نظر برسید. در ضمن این ورزش قدرت عضلات پشت را بیشتر کرده و می تواند به بهبود وضع اندامی شما کمک کند.


خبر خوب این است که برای انجام ورزش شکمی فقط تعداد کمی انواع مختلف تمرین برای انجام دادن وجود دارند. لازم نیست بیشتر از سه یا چهار بار در هفته و هر بار بیشتر از 10 دقیقه این تمرین ها را انجام بدهید. بنابراین می توانید برنامه ورزشی کنونی خود را برای اضافه کردن این بخش از بدن به تمرینات اصلاح کنید بدون این که تغییر بزرگی برایتان باشد.

هرچند با ورزش شکمی کالری زیادی نمی سوزانید اما این ورزش به شما کمک می کند ظاهر و اندامی داشته باشید که واقعا از آن راضی هستید. اگر این بخش از بدن را نادیده بگیرید کاری که برای بزرگ کردن و تقویت بازوهایتان انجام می دهید طبیعی به نظر نخواهد رسید.

می توانید ورزش شکمی را در هر مکانی انجام بدهید

چون انجام بسیاری از بهترین تمرین ها برای ورزش شکمی به هیچ نوع وسیله ای نیاز ندارد می توانید آن ها را در خانه یا حتی در سفر کاری انجام بدهید. اگر از دراز کشیدن روی زمین احساس راحتی نمی کنید می توانید یک تشک ورزشی ارزان برای خودتان بخرید.

در حالیکه روی زمین دراز کشیده اید هر بار یکی از زانوهایتان را خم کنید و در همان زمان روی سفت کردن ماهیچه های شکمتان تمرکز کنید. به هر تعدادی که می توانید این حرکت را تکرار کنید و در انجام این تمرین به تناوب زانوهایتان را خم کنید. سعی کنید قبل از باز کردن زانوی خود 10 ثانیه آن را بالا و به درون شکم کشیده نگه دارید و بعد زانوی دیگرتان را خم کنید.

ناحیه پائینی شکم را نادیده نگیرید

بخشی از ورزش شکمی شما باید بر منطقه پائینی شکم متمرکز باشد. این بخشی از بدن است که اغلب اوقات نادیده گرفته می شود. وقتی تمرین های این بخش از بدن را انجام می دهید ظاهر کلی را که در ناحیه شکمی می خواهید به دست خواهید آورد. به علاوه، کار کردن روی بخش پائینی شکم به شما کمک می کند پشتی قوی تر داشته باشید.

نکاتی برای ورزش شکمی

به سیگنال هایی که طی انجام ورزش شکمی از بدن خود دریافت می کنید توجه داشته باشید. اگر در پشت خود احساس درد می کنید باید تمرین خود را متوقف کنید. لازم است تمام تمرین ها را به طور صحیح انجام بدهید. در غیر این صورت این ریسک وجود دارد که در نواحی مختلف به پشت خود آسیب برسانید.

این نوع ورزش ها را باید به آهستگی انجام داد. این کار باعث می شود کنترل بیشتری بر ماهیچه های آن بخش از بدن خود داشته باشید. مطمئن شوید ورزش هایی را انجام می دهید که برای سطح کلی توانایی شما مناسب هستند. وقتی در آن بخش از بدن قوی تر و انعطاف پذیرتر شدید می توانید سطح مشکل بودن تمرین‌هایتان را بالا ببرید.

در ابتدا می توانید در این نوع ورزش حرکات را تعداد زیادی تکرار کنید. در هر صورت با گذشت زمان متوجه می شوید که می توانید دفعات بیشتری این حرکات را تکرار کنید. شما باید خودتان را به چالش بکشید اما نباید در ابتدا زیاده روی کنید.

بسیار مهم است که وقتی روی تقویت ماهیچه های شکمی خود کار می کنید ماهیچه های شکمی خود را فشار بدهید. در غیر این صورت در پایان ورزش هایتان سود چندانی نخواهید برد. در ابتدا باید هنگام ورزش کردن روی این موضوع تمرکز کنید ولی با گذشت زمان انجام این کار بدون این که به آن فکر کنید برایتان طبیعی می شود. ممکن است در ابتدای کار بخواهید یک دست خود را روی شکمتان بگذارید تا محکم شدن ماهیچه های آن را در حال انجام دادن تمرینات احساس کنید.
 
 
دسته بندی
فیتنس » بدن‌سازی

وبلاگ های مربوط

ویدئوهای مربوط

 

برخی از تمرینات

پرس بردفورد/ راکی

پرس آرنولد با دمبل

خم شدن به پهلو با میله هالتر

پشت بازو خوابیده

کلین اند پرس

کرانچ معکوس با سیم کش

Top