به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
چرا لازم است ورزش بازو انجام بدهم؟

ورزش بازو باید بخشی اصلی از جلسات ورزش عمومی شما باشد. در این بخش از بدن ماهیچه های زیادی وجود دارند. با قوی تر کردن این ماهیچه ها می توانید وزنه بیشتری بلند کنید. در نتیجه در هر بار ورزش کردن کالری بیشتری می سوزانید. با انجام این ورزش ها می توانید ظاهر سینه، پشت و شانه هایتان را بهتر کنید چون ورزش های بازو متضمن وزنه برداری با بازو هستند.

ورزش بازوی مناسب برای خود را پیدا کنید

مردان و زنان هر دو باید یک ورزش بازوی عالی برای برآوردن نیازهای خود پیدا کنند. تمرین هایی برای مبتدیان، سطوح متوسط و پیشرفته وجود دارند. مهم است بدانید در چه سطح از آمادگی بدنی قرار دارید تا بتوانید متناسب با آن ورزش بازویتان را به صورت سفارشی برای خودتان تدوین کنید. نگران نباشید که از کجا شروع می کنید چون می توانید به بالا بردن سطح آمادگی بدنی خود ادامه بدهید. وقتی این کار را انجام می دهید به سراغ تمرین های چالش برانگیزتر بروید تا بتوانید نتیجه را در بازوهایتان ببینید.

مردان و زنان به دلایل متفاوتی تمرین های ورزش بازو را انجام می دهند. اغلب مردان برای داشتن ماهیچه های قوی تر و برجسته تر این ورزش را انجام می دهند. آن ها می خواهند سطح استقامت این بخش از بدن خود را نیز افزایش بدهند.

برای زنان ورزش بازو اغلب اوقات برای کمک به سفت کردن ماهیچه ها است. اغلب زنان بازوهای قطور و ماهیچه های بزرگ نمی خواهند اما دوست ندارند وقتی حرکت می کنند بازوهایشان بلزرد. بسیاری از لباس های مد روز زنان بدون آستین هستند و اینکه زنی بداند در این لباس ها خوب به نظر می رسد اهمیت دارد.

در ورزش بازو تکرار مهم است

اغلب اوقات در ورزش بازو تمرکز بر مقدار وزنه ای است که می توان برداشت. در هر صورت، چیزی که باید بر آن تمرکز داشته باشید این است که چند بار می توانید یک وزنه مشخص را بلند کنید. اگر هنگام استفاده از یک وزنه نمی توانید حداقل 20 بار حرکت خود را تکرار کنید آن وزنه برایتان زیاد است و باید مقدار آن را کم کنید.

وقتی توانستید به آسانی این تعداد تکرار حرکت داشته باشید باید وزنه بیشتری به وزنه ای که با آن کار می کنید اضافه کنید. وقتی وزنه را اضافه می کنید باید تعداد تکرار حرکات را نیز بیشتر کنید. تعداد افزایش حرکات می تواند 5 حرکت با هر بار اضافه کردن وزنه باشد. وقتی تعداد حرکات و وزن وزنه ها را بیشتر می کنید می توانید در هر جلسه کالری بیشتری بسوزانید.

کرلینگ یک ورزش بازوی عالی است

کرلینگ یک شیوه ساده و بسیار موثر ماهیچه ای و قوی ساختن ماهیچه ها است. حرکات شم به جای سریع و نامنظم بودن باید مداوم و روان باشند. اگر عضو باشگاه ورزشی نیستید برای داشتن مجموعه خوبی از هالترها سرمایه گذاری کنید.

نکات ورزش بازو

باید ورزش بازو را یک روز در میان انجام بدهید. روز استراحت به ماهیچه ها اجازه می دهد التیام پیدا کنند و در همین زمان است که ماهیچه ها رشد می کنند. باید انواع مختلف تمرین های ورزش بازو را نیز به صورت متناوب انجام بدهید. وقتی همیشه تمرین های یکسانی را انجام بدهید به حال پایدار می رسید.

باید بر سه حوزه اصلی بازو تمرکز داشت: ماهیچه دوسر، ماهیچه سه سر و ساعد. تمرین هایی را برای هر یک از این حوزه ها پیدا کنید تا به طور تصادفی تمام تمرکز خود را بر یک حوزه متمرکز نکنید.

انواع مختلف تمرین های ورزش بازو به شما کک می کنند به مشاهده پیشرفتی که به دنبال آن هستید ادامه بدهید. مطمئن شوید یک برنامه ورزشی دارید که تمام گروه های ماهیچه ای را تحت پوشش قرار می دهد تا بتوانید بازوهای خوش فرمی داشته باشید که محکم هستند و فوق العاده به نظر می رسند.
 

ادامه این موضوع

بدن سازی

بدن سازی شیوه ای بسیار خوب برای داشتن بدنی با اندام عالی و تراشیده است. وقتی بیشتر از چربی ماهیچه داشته باشید بدن کالری بیشتری می سوزاند بنابراین خوش ندام نیز به نظر می رسید. برنامه منظم بدن سازی می تواند سخت باشد اما می تواند بسیار پرمزیت نیز باشد.

تمرین با وزنه

تمرین مناسب با وزنه می تواند توانایی تغییر ظاهر بدنتان را به شما بدهد. تمرین با وزنه می تواند متابولیسم بدن را بالا ببرد تا چربی بیشتری بسوزانید و ماهیچه بیشتری پیدا کنید. تمرین با وزنه به بالا رفتن سطح استقامت نیز کمک می کند.

مروری اجمالی بر بدن سازی

این مقاله مروری اجمالی بر ورزش ها دارد و این که چرا ورزش در زندگی روزمره ما اهمیت دارد، چه تاثیری بر سلامتی ما می گذارد و این که افراد بسته به نیاز و میل خود و نتیجه ای که می خواهند به دست بیاورند ورزشی را برای انجام انتخاب می کنند. همچنین این مقاله اشاره ای دارد به سطح مشکل بودن ورزش و نوع لباسی که قبل از ورزش کردن پوشیده می شود.

ورزش باسن

داشتن باسن خوش فرم و ظریف برای افراد زیادی اهمیت دارد. این افراد می دانند باسن خیلی جلب توجه می کند و می تواند به آن ها کمک کند در انواع مختلف لباس ها احساس جذابیت کنند. ورزش باسن می تواند به شما کمک کند فرم باسن خود را تغییر داده و آن را سفت و محکم کنید.

ورزش پا

ورزش پا به شما کمک می کند پائین تنه ای قوی تر داشته باشید. همچنین کمک می کند به جای چربی ماهیچه بیشتری داشته باشید. تمرین های زیادی وجود دارند که می توانید برای تدوین برنامه سفارشی ورزش پای خود از آن ها استفاده کنید.

ورزش پشت

ورزش پشت می تواند به شما کمک کند به ماهیچه های آن قسمت از بدن شکلی خوب بدهید. پیدا کردن یک برنامه ورزش که متناسب با سطح کلی آمادگی بدنی شما باشد اهمیت بسیار زیادی دارد. اضافه کردن چنین تمرین هایی به برنامه ورزشی تان نیز آسان است.

ورزش ران

اگر می خواهید ظاهری عالی برای نیم تنه پائین خود ایجاد کنید ورزش ران اهمیت پیدا می کند. برای بسیاری افراد ران ناحیه مشکل سازی است اما این بدان معنا نیست که نمی توانید ظاهر ران را تغییر بدهید.

ورزش سینه

وقتی زنان و مردان می خواهند به اندام خود فرم بدهند ورزش قفسه سینه برای مردان و ورزش سینه برای زنان اهمیت دارد. تمرین های بسیار خوب زیادی وجود دارند که برای این بخش از بدن خود می توانید آن ها را انجام بدهید.

ورزش شانه

ورزش شانه موثر می تواند به شما کمک کند ظاهر بسیار خوبی برای بدن خود ایجاد کنید. همچنین می تواند به افزایش قدرت برای بلند کردن وزنه کمک کند. قطعا ورزش شانه بخشی از برنامه ورزشی است که ممکن است داشته باشید.

ورزش شکمی

ورزش شکمی شیوه ای بسیار عالی برای داشتن اندامی متفاوت است. داشتن اندامی که می خواهید مستلزم تمرین های سختی نیست که وقت گیر یا پر شدت هستند. برای انگیزه دادن به خودتان بررسی کنید که می توانید چه بهره ای از تمرین شکمی ببرید.

ورزش گردن

یک ورزش گردن خوب باید بخشی از برنامه کلی آمادگی بدنی شما باشد. افراد بسیاری ارزش این ورزش را نمی دانند یا اطلاعات خوبی در مورد آن ندارند. اگر مطمئن نیستید باید از کجا شروع کنید باید به مطالعه ادامه بدهید.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top