ادامه موضوع

مروری اجمالی بر بدن سازی
تمرین با وزنه
بدن سازی
ورزش شانه
ورزش گردن
ورزش پا
ورزش ران
ورزش سینه
ورزش باسن
ورزش پشت
ورزش شکمی

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
چرا لازم است ورزش بازو انجام بدهم؟

ورزش بازو باید بخشی اصلی از جلسات ورزش عمومی شما باشد. در این بخش از بدن ماهیچه های زیادی وجود دارند. با قوی تر کردن این ماهیچه ها می توانید وزنه بیشتری بلند کنید. در نتیجه در هر بار ورزش کردن کالری بیشتری می سوزانید. با انجام این ورزش ها می توانید ظاهر سینه، پشت و شانه هایتان را بهتر کنید چون ورزش های بازو متضمن وزنه برداری با بازو هستند.

ورزش بازوی مناسب برای خود را پیدا کنید

مردان و زنان هر دو باید یک ورزش بازوی عالی برای برآوردن نیازهای خود پیدا کنند. تمرین هایی برای مبتدیان، سطوح متوسط و پیشرفته وجود دارند. مهم است بدانید در چه سطح از آمادگی بدنی قرار دارید تا بتوانید متناسب با آن ورزش بازویتان را به صورت سفارشی برای خودتان تدوین کنید. نگران نباشید که از کجا شروع می کنید چون می توانید به بالا بردن سطح آمادگی بدنی خود ادامه بدهید. وقتی این کار را انجام می دهید به سراغ تمرین های چالش برانگیزتر بروید تا بتوانید نتیجه را در بازوهایتان ببینید.

مردان و زنان به دلایل متفاوتی تمرین های ورزش بازو را انجام می دهند. اغلب مردان برای داشتن ماهیچه های قوی تر و برجسته تر این ورزش را انجام می دهند. آن ها می خواهند سطح استقامت این بخش از بدن خود را نیز افزایش بدهند.

برای زنان ورزش بازو اغلب اوقات برای کمک به سفت کردن ماهیچه ها است. اغلب زنان بازوهای قطور و ماهیچه های بزرگ نمی خواهند اما دوست ندارند وقتی حرکت می کنند بازوهایشان بلزرد. بسیاری از لباس های مد روز زنان بدون آستین هستند و اینکه زنی بداند در این لباس ها خوب به نظر می رسد اهمیت دارد.

در ورزش بازو تکرار مهم است

اغلب اوقات در ورزش بازو تمرکز بر مقدار وزنه ای است که می توان برداشت. در هر صورت، چیزی که باید بر آن تمرکز داشته باشید این است که چند بار می توانید یک وزنه مشخص را بلند کنید. اگر هنگام استفاده از یک وزنه نمی توانید حداقل 20 بار حرکت خود را تکرار کنید آن وزنه برایتان زیاد است و باید مقدار آن را کم کنید.

وقتی توانستید به آسانی این تعداد تکرار حرکت داشته باشید باید وزنه بیشتری به وزنه ای که با آن کار می کنید اضافه کنید. وقتی وزنه را اضافه می کنید باید تعداد تکرار حرکات را نیز بیشتر کنید. تعداد افزایش حرکات می تواند 5 حرکت با هر بار اضافه کردن وزنه باشد. وقتی تعداد حرکات و وزن وزنه ها را بیشتر می کنید می توانید در هر جلسه کالری بیشتری بسوزانید.

کرلینگ یک ورزش بازوی عالی است

کرلینگ یک شیوه ساده و بسیار موثر ماهیچه ای و قوی ساختن ماهیچه ها است. حرکات شم به جای سریع و نامنظم بودن باید مداوم و روان باشند. اگر عضو باشگاه ورزشی نیستید برای داشتن مجموعه خوبی از هالترها سرمایه گذاری کنید.

نکات ورزش بازو

باید ورزش بازو را یک روز در میان انجام بدهید. روز استراحت به ماهیچه ها اجازه می دهد التیام پیدا کنند و در همین زمان است که ماهیچه ها رشد می کنند. باید انواع مختلف تمرین های ورزش بازو را نیز به صورت متناوب انجام بدهید. وقتی همیشه تمرین های یکسانی را انجام بدهید به حال پایدار می رسید.

باید بر سه حوزه اصلی بازو تمرکز داشت: ماهیچه دوسر، ماهیچه سه سر و ساعد. تمرین هایی را برای هر یک از این حوزه ها پیدا کنید تا به طور تصادفی تمام تمرکز خود را بر یک حوزه متمرکز نکنید.

انواع مختلف تمرین های ورزش بازو به شما کک می کنند به مشاهده پیشرفتی که به دنبال آن هستید ادامه بدهید. مطمئن شوید یک برنامه ورزشی دارید که تمام گروه های ماهیچه ای را تحت پوشش قرار می دهد تا بتوانید بازوهای خوش فرمی داشته باشید که محکم هستند و فوق العاده به نظر می رسند.
 
 
دسته بندی
فیتنس » بدن‌سازی

وبلاگ های مربوط

ویدئوهای مربوط

 

برخی از تمرینات

کشش تسمه

چرخش داخلی با کابل

ایستاده با دمبل

پرس بردفورد/ راکی

چرخش بازو

تمرین با دمبل سنگین

Top