ادامه موضوع

مروری اجمالی بر بدن سازی
تمرین با وزنه
بدن سازی
ورزش شانه
ورزش گردن
ورزش پا
ورزش ران
ورزش سینه
ورزش باسن
ورزش بازو
ورزش شکمی

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
چرا ورزش پشت مهم است؟

شکل و حدود مشخص بخشیدن به ماهيچه‌ ماتيسى‌موس‌دندها، که معمولا تحت عنوان لاتس lats به آن اشاره می شود، سود حاصل از یک برنامه ورزشی با کیفیت برای پشت است. این نوع تمرین ها معمولا توسط مردان انجام می شوند. در هر صورت این تمرین ها می توانند به زنان نیز سود برسانند چون کمک می کنند آن بخش از بدن ظاهری خوب و خوش فرم داشته باشد. این نوع ورزش می تواند به افراد کمک کند به طور کلی پشتی قوی تر داشته باشند.

هر چند وقت یک بار باید ورزش پشت را انجام داد؟

برای این که ورزش پشت موثر باشد، باید سه یا چهار بار در هفته انجام بشود. انجام ورزش، یک روز استراحت دادن به آن بخش از ماهیچه ها و بعد دوباره ورزش دادن به آن بخش ایده خوبی است. افزایش تعداد دفعاتی که می توانید حرکات را تکرار کنید و همچنین مقدار وزنه ای که می توانید با آن کار کنید نیز فکر خوبی است.

انجام تمرین های مختلف در ورزش پشت بیشترین شود را به شما می رساند. در مورد سطح مشکل بودن تمرین ها نگرانی نداشته باشید چون تمرین های زیادی برای مبتدی ها و همچنین برای افراد پیشرفته وجود دارند. وقتی سطح توانائی تان بالا می رود باید تمرین های پیشرفته تر را انجام بدهید.

مقدار کالری که می توانید با انجام ورزش پشت بسوزانید به نوع تمرین هایی که انجام می دهید و مدت زمان انجام آن ها بستگی دارد. برای مثال وقتی این نوع ورزش را انجام می دهید لیفت مرده بیشترین توان را به شما می دهد. مهم است مطمئن شوید طرز قرار گرفتن شما صحیح است و پشت شما کمی قوس دارد.

نکاتی برای بیشترین استفاده از ورزش پشت

استفاده از دمبل شیوه ای عالی برای  سود بردن از ورزش پشت است. برای این نوع تمرین ورزش پشت، باید روی زانوهایتان باشید. دنبل را بالا ببرید و این حرکت را در هر سمت بدن چندین بار تکرار کنید. استفاده از قرقره  نیز می تواند به شما در تقویت عضلات پشت کمک کند. این ی تواند شامل کشش بالای سر یا کشش به سمت خارج باشد. اضافه کردن مقاومت بیشتر وقتی وقتی می شوید راهی برای استمرار سود بردن از چنین ورزشی است.

برای ورزش دادن ماهیچه های پشت نیاز به دستگاه های گران قیمت یا دسترسی به باشگاه ندارید. می توانید در خانه به آسانی کشش بالای بارفیکس را انجام بدهید. اغلب افراد فکر می کنند این نوع تمرین فقط به تقویت بازوها کمک می کند اما این طور نیست. به خاطر داشته باشید که انجام حرکات بارفیکس مستلزم توانایی بالا کشیدن تمام بدن است. اگر هنوز در این سطح آمادگی بدنی نیستید ممکن است نتوانید به دقت حرکات بارفیکس را انجام بدهید.

دقت در ورزش پشت اهمیت دارد

وقتی آماده در نظر گرفتن ورزش پشت هستید قطع باید مطمئن بشوید که تمام تمرین ها را به طور صحیح انجام می دهید. حرکت اشتباه مانع از رسیدن به نتایج مطلوب در این بخش از بدن می شود. همچنین ریسک آسیب دیدگی شدید وجود دارد. مطمئن شوید فقط از مقدار وزنه ای استفاده می کنید که می توانید معقولانه بلند کنید.

در ورزش پشت تعداد دفعات تکرار حرکات مهم تر از مقدار وزنه ای است که از آن ستفاده می کنید. این عامل بسیار مهمی است که افراد بسیاری آن را نادیده می گیرند. بنابراین قبل از اینکه وزنه ای را به وزنه مورد استفاده خود اضافه کنید باید بتوانید یک تمرین مشخص را به تعداد معینی تکرار کنید.

اگر می خواهید قدرت خود را افزایش داده و ظاهر پشت خود را خوش فرم کنید، اضافه کردن یک روز در میان چنین تمرین هایی به برنامه ورزشی تان راه رسیدن به هدفتان است. هرچه ورزش شما در رابطه با یک گروه ماهیچه ای شدیدتر باشد، ماهیچه های برجسته تری در آن گروه ماهیچه ای خواهید داشت.
 
 
دسته بندی
فیتنس » بدن‌سازی

وبلاگ های مربوط

ویدئوهای مربوط

 

برخی از تمرینات

حرکت با طناب

پرس سرشانه - مخالف جاذبه

تمرین ایستاده با دمبل

کرانچ با سیم کش

پرس پشت بازو ایستاده

پرس با کتل

Top