به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
چرا ورزش پشت مهم است؟

شکل و حدود مشخص بخشیدن به ماهيچه‌ ماتيسى‌موس‌دندها، که معمولا تحت عنوان لاتس lats به آن اشاره می شود، سود حاصل از یک برنامه ورزشی با کیفیت برای پشت است. این نوع تمرین ها معمولا توسط مردان انجام می شوند. در هر صورت این تمرین ها می توانند به زنان نیز سود برسانند چون کمک می کنند آن بخش از بدن ظاهری خوب و خوش فرم داشته باشد. این نوع ورزش می تواند به افراد کمک کند به طور کلی پشتی قوی تر داشته باشند.

هر چند وقت یک بار باید ورزش پشت را انجام داد؟

برای این که ورزش پشت موثر باشد، باید سه یا چهار بار در هفته انجام بشود. انجام ورزش، یک روز استراحت دادن به آن بخش از ماهیچه ها و بعد دوباره ورزش دادن به آن بخش ایده خوبی است. افزایش تعداد دفعاتی که می توانید حرکات را تکرار کنید و همچنین مقدار وزنه ای که می توانید با آن کار کنید نیز فکر خوبی است.

انجام تمرین های مختلف در ورزش پشت بیشترین شود را به شما می رساند. در مورد سطح مشکل بودن تمرین ها نگرانی نداشته باشید چون تمرین های زیادی برای مبتدی ها و همچنین برای افراد پیشرفته وجود دارند. وقتی سطح توانائی تان بالا می رود باید تمرین های پیشرفته تر را انجام بدهید.

مقدار کالری که می توانید با انجام ورزش پشت بسوزانید به نوع تمرین هایی که انجام می دهید و مدت زمان انجام آن ها بستگی دارد. برای مثال وقتی این نوع ورزش را انجام می دهید لیفت مرده بیشترین توان را به شما می دهد. مهم است مطمئن شوید طرز قرار گرفتن شما صحیح است و پشت شما کمی قوس دارد.

نکاتی برای بیشترین استفاده از ورزش پشت

استفاده از دمبل شیوه ای عالی برای  سود بردن از ورزش پشت است. برای این نوع تمرین ورزش پشت، باید روی زانوهایتان باشید. دنبل را بالا ببرید و این حرکت را در هر سمت بدن چندین بار تکرار کنید. استفاده از قرقره  نیز می تواند به شما در تقویت عضلات پشت کمک کند. این ی تواند شامل کشش بالای سر یا کشش به سمت خارج باشد. اضافه کردن مقاومت بیشتر وقتی وقتی می شوید راهی برای استمرار سود بردن از چنین ورزشی است.

برای ورزش دادن ماهیچه های پشت نیاز به دستگاه های گران قیمت یا دسترسی به باشگاه ندارید. می توانید در خانه به آسانی کشش بالای بارفیکس را انجام بدهید. اغلب افراد فکر می کنند این نوع تمرین فقط به تقویت بازوها کمک می کند اما این طور نیست. به خاطر داشته باشید که انجام حرکات بارفیکس مستلزم توانایی بالا کشیدن تمام بدن است. اگر هنوز در این سطح آمادگی بدنی نیستید ممکن است نتوانید به دقت حرکات بارفیکس را انجام بدهید.

دقت در ورزش پشت اهمیت دارد

وقتی آماده در نظر گرفتن ورزش پشت هستید قطع باید مطمئن بشوید که تمام تمرین ها را به طور صحیح انجام می دهید. حرکت اشتباه مانع از رسیدن به نتایج مطلوب در این بخش از بدن می شود. همچنین ریسک آسیب دیدگی شدید وجود دارد. مطمئن شوید فقط از مقدار وزنه ای استفاده می کنید که می توانید معقولانه بلند کنید.

در ورزش پشت تعداد دفعات تکرار حرکات مهم تر از مقدار وزنه ای است که از آن ستفاده می کنید. این عامل بسیار مهمی است که افراد بسیاری آن را نادیده می گیرند. بنابراین قبل از اینکه وزنه ای را به وزنه مورد استفاده خود اضافه کنید باید بتوانید یک تمرین مشخص را به تعداد معینی تکرار کنید.

اگر می خواهید قدرت خود را افزایش داده و ظاهر پشت خود را خوش فرم کنید، اضافه کردن یک روز در میان چنین تمرین هایی به برنامه ورزشی تان راه رسیدن به هدفتان است. هرچه ورزش شما در رابطه با یک گروه ماهیچه ای شدیدتر باشد، ماهیچه های برجسته تری در آن گروه ماهیچه ای خواهید داشت.
 

ادامه این موضوع

بدن سازی

بدن سازی شیوه ای بسیار خوب برای داشتن بدنی با اندام عالی و تراشیده است. وقتی بیشتر از چربی ماهیچه داشته باشید بدن کالری بیشتری می سوزاند بنابراین خوش ندام نیز به نظر می رسید. برنامه منظم بدن سازی می تواند سخت باشد اما می تواند بسیار پرمزیت نیز باشد.

تمرین با وزنه

تمرین مناسب با وزنه می تواند توانایی تغییر ظاهر بدنتان را به شما بدهد. تمرین با وزنه می تواند متابولیسم بدن را بالا ببرد تا چربی بیشتری بسوزانید و ماهیچه بیشتری پیدا کنید. تمرین با وزنه به بالا رفتن سطح استقامت نیز کمک می کند.

مروری اجمالی بر بدن سازی

این مقاله مروری اجمالی بر ورزش ها دارد و این که چرا ورزش در زندگی روزمره ما اهمیت دارد، چه تاثیری بر سلامتی ما می گذارد و این که افراد بسته به نیاز و میل خود و نتیجه ای که می خواهند به دست بیاورند ورزشی را برای انجام انتخاب می کنند. همچنین این مقاله اشاره ای دارد به سطح مشکل بودن ورزش و نوع لباسی که قبل از ورزش کردن پوشیده می شود.

ورزش بازو

بازوها اندامی مهمی از بدن هستند که در صورت خوش فرم بودن عالی به نظر می رسند. با یک ورزش بازوی عالی می توانید بازوهایتان را به نمایش بگذارید! این نوع ورزش از این جهت نیز اهمیت دارد که با انجام آن می توانید در ورزش کلی بدن وزنه بیشتری بلند کنید.

ورزش باسن

داشتن باسن خوش فرم و ظریف برای افراد زیادی اهمیت دارد. این افراد می دانند باسن خیلی جلب توجه می کند و می تواند به آن ها کمک کند در انواع مختلف لباس ها احساس جذابیت کنند. ورزش باسن می تواند به شما کمک کند فرم باسن خود را تغییر داده و آن را سفت و محکم کنید.

ورزش پا

ورزش پا به شما کمک می کند پائین تنه ای قوی تر داشته باشید. همچنین کمک می کند به جای چربی ماهیچه بیشتری داشته باشید. تمرین های زیادی وجود دارند که می توانید برای تدوین برنامه سفارشی ورزش پای خود از آن ها استفاده کنید.

ورزش ران

اگر می خواهید ظاهری عالی برای نیم تنه پائین خود ایجاد کنید ورزش ران اهمیت پیدا می کند. برای بسیاری افراد ران ناحیه مشکل سازی است اما این بدان معنا نیست که نمی توانید ظاهر ران را تغییر بدهید.

ورزش سینه

وقتی زنان و مردان می خواهند به اندام خود فرم بدهند ورزش قفسه سینه برای مردان و ورزش سینه برای زنان اهمیت دارد. تمرین های بسیار خوب زیادی وجود دارند که برای این بخش از بدن خود می توانید آن ها را انجام بدهید.

ورزش شانه

ورزش شانه موثر می تواند به شما کمک کند ظاهر بسیار خوبی برای بدن خود ایجاد کنید. همچنین می تواند به افزایش قدرت برای بلند کردن وزنه کمک کند. قطعا ورزش شانه بخشی از برنامه ورزشی است که ممکن است داشته باشید.

ورزش شکمی

ورزش شکمی شیوه ای بسیار عالی برای داشتن اندامی متفاوت است. داشتن اندامی که می خواهید مستلزم تمرین های سختی نیست که وقت گیر یا پر شدت هستند. برای انگیزه دادن به خودتان بررسی کنید که می توانید چه بهره ای از تمرین شکمی ببرید.

ورزش گردن

یک ورزش گردن خوب باید بخشی از برنامه کلی آمادگی بدنی شما باشد. افراد بسیاری ارزش این ورزش را نمی دانند یا اطلاعات خوبی در مورد آن ندارند. اگر مطمئن نیستید باید از کجا شروع کنید باید به مطالعه ادامه بدهید.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top