ادامه موضوع

مروری اجمالی بر بدن سازی
تمرین با وزنه
بدن سازی
ورزش شانه
ورزش گردن
ورزش پا
ورزش ران
ورزش سینه
ورزش پشت
ورزش بازو
ورزش شکمی

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
ورزش باسن فقط برای زنان نیست

نسبت به مردان تعداد بیشتری از زنان ورزش باسن را انجام می دهند. زیرا زنان می خواهند این بخش از بدن که به خاطر افزایش سن و طبیعت آن شل می شود را محکم و سفت کنند. در هر صورت مردان زیادی هستند که می خواهند ظاهر باسن خود را تغییر بدهند.

مردان و زنان هر دو می توانند با انجام ورزش هایی که زمان زیادی نمی برند باسنی را که می خواهند، داشته باشند. اغلب افراد بعد از فقط چند هفته ورزش تفاوت زیادی را در باسن خود می بینند. ورزش باسن برای اثربخش بودن نیازی به شدید بودن ندارد.

پیدا کردن بهترین ورزش باسن برای برآوردن نیازهایتان

وقتی صحبت از ورزش باسن می شود ابتدا باید تعیین کنید می خواهید به چه چیزی برسید. تمرین هایی هستند که باسن را کوچکتر می کنند و تمرین هایی وجود دارند که باسن را بزرگتر از قبل می کنند. بعضی از تمرین ها باسن را سفت و محکم می کنند و بعضی دیگر به گردتر و لرزان شدن باسن کمک می کنند. تصمیم گیری در مورد نتیجه دلخواهتان مهم است تا انواع اشتباه تمرین ها را انجام ندهید.

اسکوآت (چمباتمه‌ نشستن‌ زير وزنه‌) یک تمرین ورزشی عالی برای باسن است

اگر می خواهید باسن شما سفت و محکم بشود باید تمرینی را در برنامه ورزشی خود بگنجانید. برای انجام این تمرین به هیچ وسیله ای نیاز ندارید بنابراین می توانید آن را در هر جایی انجام بدهید. در اسکوآت باید به جایی برسید که بتوانید در یک زمان سه بار و هربار ده دفعه این حرکت را تکرار کنید. اگر در ابتدای کار نمی توانید این تعداد تکرار داشته باشید افزایش تعداد دفعات تا رسیدن به این تعداد را هدف خود قرار بدهید.

مزیت دیگر اسکوآت این است که به خوش فرم شدن و قوی تر شدن بقیه اندام های بدن نیز کمک می کند. این موضوع شامل کفل و ران و کار کردن روی ناحیه باسن می شود. برای بردن سود بیشتر می توانید از وزنه های بازو استفاده کنید و طی حرکات اسکوآت بازوهایتان را نیز ورزش بدهید.

بالا رفتن از پله بخشی از یک برنامه ورزشی با کیفیت برای باسن است

بالا رفتن از پله یک نوع دیگر ورزش است که می تواند به شما در داشتن باسنی سفت تر کمک کند. می توانید از پله های خانه تان برای انجام این ورزش استفاده کنید یا می توانید یک دستگاه سبک پلکان برای خانه تان بخرید. برای رسیدن به بهترین نتایج باید مطمئن شوید هنگام انجام این تمرین زانوهایتان را با زاویه 90 درجه خم می کنید.

سعی کنید به سرعت این حرکات را انجام بدهید اما با نوعی حرکت یکنواخت و استوار. هدف شما باید 5 مجموعه 20 تکراری باشد. چند بار انجام دادن این ورزش در هفته راهی عالی برای رسیدن به باسنی است که می خواهید.

پیاده روی و دویدن برای باسن خوب هستند

اگر برنامه ورزشی شما شامل پیاده روی و دویدن است روی ماهیچه های باسن خود کار می کنید. برای این که طی چنین حرکاتی بهره بیشتری برای باسن خود ببرید تمرین کنید که این ماهیچه ها را هنگام راه رفتن یا دویدن جمع کرده و محکم نگه دارید و این فرایند باعث می شود یک ورزش دیگر انجام بدهید بدون این که وقت اضافه ای برای انجام آن بگذارید.

با تمرین های ورزش باسن کالری بسوزایند

از شنیدن این موضوع خوشحال خواهید شد که می توانید با انجام این نوع ورزش کالری زیادی بسوزانید. مقدار کالری که سوزانده می شود به نوع تمرین هایی که انجام می دهید، استفاده یا عدم استفاده از وزنه، و تعداد تکرار حرکات بستگی دارد.

اگر یک ورزش باسن عالی می خواهید که کالری زیادی بسوزاند، کیک بوکسینگ انجام بدهید. کیک بوکسینگ قطعا به شما ورزشی سرتاسری می دهد که هرچند ویژه باسن نیست اما شامل آن می شود. کیک بوکسینگ برای بسیاری از افراد خوشایند است و بنابراین آن ها انتظار رسیدن جلسات تمرین خود را می کشند.
 
 
دسته بندی
فیتنس » بدن‌سازی

وبلاگ های مربوط

ویدئوهای مربوط

 

برخی از تمرینات

کش ورزشی و میله EZ

پوش پرس دوبل با کتل بل

تمرین با غلتک - غلتاندن به سمت خارج

کرانچ با سیم کش

بلند کردن هالتر روی نیمکت شیب دار

پرس سرشانه با یک دمبل

Top