به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
ورزش باسن فقط برای زنان نیست

نسبت به مردان تعداد بیشتری از زنان ورزش باسن را انجام می دهند. زیرا زنان می خواهند این بخش از بدن که به خاطر افزایش سن و طبیعت آن شل می شود را محکم و سفت کنند. در هر صورت مردان زیادی هستند که می خواهند ظاهر باسن خود را تغییر بدهند.

مردان و زنان هر دو می توانند با انجام ورزش هایی که زمان زیادی نمی برند باسنی را که می خواهند، داشته باشند. اغلب افراد بعد از فقط چند هفته ورزش تفاوت زیادی را در باسن خود می بینند. ورزش باسن برای اثربخش بودن نیازی به شدید بودن ندارد.

پیدا کردن بهترین ورزش باسن برای برآوردن نیازهایتان

وقتی صحبت از ورزش باسن می شود ابتدا باید تعیین کنید می خواهید به چه چیزی برسید. تمرین هایی هستند که باسن را کوچکتر می کنند و تمرین هایی وجود دارند که باسن را بزرگتر از قبل می کنند. بعضی از تمرین ها باسن را سفت و محکم می کنند و بعضی دیگر به گردتر و لرزان شدن باسن کمک می کنند. تصمیم گیری در مورد نتیجه دلخواهتان مهم است تا انواع اشتباه تمرین ها را انجام ندهید.

اسکوآت (چمباتمه‌ نشستن‌ زير وزنه‌) یک تمرین ورزشی عالی برای باسن است

اگر می خواهید باسن شما سفت و محکم بشود باید تمرینی را در برنامه ورزشی خود بگنجانید. برای انجام این تمرین به هیچ وسیله ای نیاز ندارید بنابراین می توانید آن را در هر جایی انجام بدهید. در اسکوآت باید به جایی برسید که بتوانید در یک زمان سه بار و هربار ده دفعه این حرکت را تکرار کنید. اگر در ابتدای کار نمی توانید این تعداد تکرار داشته باشید افزایش تعداد دفعات تا رسیدن به این تعداد را هدف خود قرار بدهید.

مزیت دیگر اسکوآت این است که به خوش فرم شدن و قوی تر شدن بقیه اندام های بدن نیز کمک می کند. این موضوع شامل کفل و ران و کار کردن روی ناحیه باسن می شود. برای بردن سود بیشتر می توانید از وزنه های بازو استفاده کنید و طی حرکات اسکوآت بازوهایتان را نیز ورزش بدهید.

بالا رفتن از پله بخشی از یک برنامه ورزشی با کیفیت برای باسن است

بالا رفتن از پله یک نوع دیگر ورزش است که می تواند به شما در داشتن باسنی سفت تر کمک کند. می توانید از پله های خانه تان برای انجام این ورزش استفاده کنید یا می توانید یک دستگاه سبک پلکان برای خانه تان بخرید. برای رسیدن به بهترین نتایج باید مطمئن شوید هنگام انجام این تمرین زانوهایتان را با زاویه 90 درجه خم می کنید.

سعی کنید به سرعت این حرکات را انجام بدهید اما با نوعی حرکت یکنواخت و استوار. هدف شما باید 5 مجموعه 20 تکراری باشد. چند بار انجام دادن این ورزش در هفته راهی عالی برای رسیدن به باسنی است که می خواهید.

پیاده روی و دویدن برای باسن خوب هستند

اگر برنامه ورزشی شما شامل پیاده روی و دویدن است روی ماهیچه های باسن خود کار می کنید. برای این که طی چنین حرکاتی بهره بیشتری برای باسن خود ببرید تمرین کنید که این ماهیچه ها را هنگام راه رفتن یا دویدن جمع کرده و محکم نگه دارید و این فرایند باعث می شود یک ورزش دیگر انجام بدهید بدون این که وقت اضافه ای برای انجام آن بگذارید.

با تمرین های ورزش باسن کالری بسوزایند

از شنیدن این موضوع خوشحال خواهید شد که می توانید با انجام این نوع ورزش کالری زیادی بسوزانید. مقدار کالری که سوزانده می شود به نوع تمرین هایی که انجام می دهید، استفاده یا عدم استفاده از وزنه، و تعداد تکرار حرکات بستگی دارد.

اگر یک ورزش باسن عالی می خواهید که کالری زیادی بسوزاند، کیک بوکسینگ انجام بدهید. کیک بوکسینگ قطعا به شما ورزشی سرتاسری می دهد که هرچند ویژه باسن نیست اما شامل آن می شود. کیک بوکسینگ برای بسیاری از افراد خوشایند است و بنابراین آن ها انتظار رسیدن جلسات تمرین خود را می کشند.
 

ادامه این موضوع

بدن سازی

بدن سازی شیوه ای بسیار خوب برای داشتن بدنی با اندام عالی و تراشیده است. وقتی بیشتر از چربی ماهیچه داشته باشید بدن کالری بیشتری می سوزاند بنابراین خوش ندام نیز به نظر می رسید. برنامه منظم بدن سازی می تواند سخت باشد اما می تواند بسیار پرمزیت نیز باشد.

تمرین با وزنه

تمرین مناسب با وزنه می تواند توانایی تغییر ظاهر بدنتان را به شما بدهد. تمرین با وزنه می تواند متابولیسم بدن را بالا ببرد تا چربی بیشتری بسوزانید و ماهیچه بیشتری پیدا کنید. تمرین با وزنه به بالا رفتن سطح استقامت نیز کمک می کند.

مروری اجمالی بر بدن سازی

این مقاله مروری اجمالی بر ورزش ها دارد و این که چرا ورزش در زندگی روزمره ما اهمیت دارد، چه تاثیری بر سلامتی ما می گذارد و این که افراد بسته به نیاز و میل خود و نتیجه ای که می خواهند به دست بیاورند ورزشی را برای انجام انتخاب می کنند. همچنین این مقاله اشاره ای دارد به سطح مشکل بودن ورزش و نوع لباسی که قبل از ورزش کردن پوشیده می شود.

ورزش بازو

بازوها اندامی مهمی از بدن هستند که در صورت خوش فرم بودن عالی به نظر می رسند. با یک ورزش بازوی عالی می توانید بازوهایتان را به نمایش بگذارید! این نوع ورزش از این جهت نیز اهمیت دارد که با انجام آن می توانید در ورزش کلی بدن وزنه بیشتری بلند کنید.

ورزش پا

ورزش پا به شما کمک می کند پائین تنه ای قوی تر داشته باشید. همچنین کمک می کند به جای چربی ماهیچه بیشتری داشته باشید. تمرین های زیادی وجود دارند که می توانید برای تدوین برنامه سفارشی ورزش پای خود از آن ها استفاده کنید.

ورزش پشت

ورزش پشت می تواند به شما کمک کند به ماهیچه های آن قسمت از بدن شکلی خوب بدهید. پیدا کردن یک برنامه ورزش که متناسب با سطح کلی آمادگی بدنی شما باشد اهمیت بسیار زیادی دارد. اضافه کردن چنین تمرین هایی به برنامه ورزشی تان نیز آسان است.

ورزش ران

اگر می خواهید ظاهری عالی برای نیم تنه پائین خود ایجاد کنید ورزش ران اهمیت پیدا می کند. برای بسیاری افراد ران ناحیه مشکل سازی است اما این بدان معنا نیست که نمی توانید ظاهر ران را تغییر بدهید.

ورزش سینه

وقتی زنان و مردان می خواهند به اندام خود فرم بدهند ورزش قفسه سینه برای مردان و ورزش سینه برای زنان اهمیت دارد. تمرین های بسیار خوب زیادی وجود دارند که برای این بخش از بدن خود می توانید آن ها را انجام بدهید.

ورزش شانه

ورزش شانه موثر می تواند به شما کمک کند ظاهر بسیار خوبی برای بدن خود ایجاد کنید. همچنین می تواند به افزایش قدرت برای بلند کردن وزنه کمک کند. قطعا ورزش شانه بخشی از برنامه ورزشی است که ممکن است داشته باشید.

ورزش شکمی

ورزش شکمی شیوه ای بسیار عالی برای داشتن اندامی متفاوت است. داشتن اندامی که می خواهید مستلزم تمرین های سختی نیست که وقت گیر یا پر شدت هستند. برای انگیزه دادن به خودتان بررسی کنید که می توانید چه بهره ای از تمرین شکمی ببرید.

ورزش گردن

یک ورزش گردن خوب باید بخشی از برنامه کلی آمادگی بدنی شما باشد. افراد بسیاری ارزش این ورزش را نمی دانند یا اطلاعات خوبی در مورد آن ندارند. اگر مطمئن نیستید باید از کجا شروع کنید باید به مطالعه ادامه بدهید.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top