به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
ورزش قفسه سینه، ورزش سینه، ورزش بالاتنه، ورزش پستان

چرا باید ورزش قفسه سینه یا ورزش سینه را انجام داد؟

ورزش قفسه سینه می تواند به یک مرد کمک کند ظاهر بسیار خوبی در این بخش از بدن خود داشته باشد. این بخش از بدن مردان برای بسیاری از زنان جذابیت زیادی دارد. برای زنان، ورزش سینه می تواند به سفت کردن این بخش از بدن کمک کند. به علاوه، وقتی بازو و پاهای خود را فرم می دهید اگر روی سینه تان کار نکنید نامتناسب به نظر خواهید رسید.

30 دقیقه در هفته تمام زمان لازم برای انجام ورزش بسیار خوب سینه یا قفسه سینه است

برای بهبود ظاهر کلی ناحیه سینه لازم نیست وقت زیادی صرف ورزش های این ناحیه کنید. بلکه باید حدود 30 دقیقه در هفته این ورزش را در برنامه خود بگنجانید. دو جلسه 15 دقیقه ای در هفته ایده آل است و در مدت کوتاهی نتایج آن را خواهید دید.

یک ورزش ساده اما موثر سینه

ورزش سینه برای موثر بودن لزوما نباید مشکل باشد. با استفاده از هالتر (دامبل) می توانید وزنه ها را در هر دو سمت بالا برده و مقاومت زایدی برای عضلات سینه ایجاد کنید. سعی کنید هر بار در هر سمت حدود 20 بار حرکت را تکرار کنید. وقتی توانستید این کار را به آسانی انجام بدهید می توانید وزنه های بیشتری را به هالتر اضافه کنید.

اگر با وزنه مورد استفاده تان نمی توانید 20 تکرار داشته باشید وزنه روی هالتر برای شما زیاد است. بهترین کار این است که مقداری از این وزنه را بردارید و بعد در سطحی که متناسب با توانایی شماست به ورزش کردن ادامه بدهید. با افزایش سطح استقامتتان به چالش کشاندن خود ادامه بدهید.

ورزش های سینه ای وجود دارند که می توانید بدون هیچ دستگاهی آن ها را انجام بدهید. برای مثال می توانید برای تقویت این بخش از بدنتان بالا کشیدن بدن روی بارفیکس را انجام بدهید. هرچه به دفعات بیشتری بتوانید در یک جلسه این حرکات را انجام بدهید سینه شما قوی تر و خوش فرم تر می شود.

تمرین های روئینگ

افراد بسیاری از تمرین های روئینگ برای تمرین مقاومتی پشت خود استفاده می کنند. در هر صورت تمرین های روئینگ تمرین های بسیار موثری برای ورزش سینه هستند. انواع بسیاری از تجهیزات ورزشی وجود دارند که تکنیک رانش و کشش را به شما عرضه می کنند. می توانید از این تجهیزات در باشگاه استفاده کنید یا چنین دستگاه هایی را برای استفاده در منزل بخرید.

پرس روی نیمکت

تمرین های پرس روی نیمکت نیز برای ناحیه سینه خوب هستند بنابراین این نوع تمرین ها را در برنامه ورزشی خود در نظر بگیرید. احتمال دارد در حال حاضر این تمرین ها را برای تقویت و خوش فرم کردن سایر اندام های بدنتان انجام بدهید.

نکاتی برای ورزش سینه

هرچند با انجام تمرین های سینه کالری زیادی نمی سوزانید، نتایجی که از آن ها به دست می آیند وقت گذاشتن برای این تمرین ها را ارزشمند می کنند. بعضی افراد سعی می کنند با ورزش کردن به مدت طولانی به سرعت در این ناحیه به نتیجه یرسند. در هر صورت این کار فقط باعث دردناک شدن ماهیچه های سینه می شود.

باید بین روزهای انجام تمرین های این بخش از بدن فاصله بگذارید. با این شیوه می توانید به بافت ماهیچه اجازه بدهید طی روزهای استراحت التیام پیدا کرده و رشد کند. در هر صورت زیاد طول نمی کشد که شروع به مشاهده نتایج تلاش هایتان کنید و تحت تاثیر آن نتایج قرار بگیرید. پس از انجام این ورزش ها با تی-شرت و حتی بدون لباس عالی به نظر خواهید رسید.

مطمئن شوید طی چنین ورزشی نمرین های همانندی را برای هر دو سمت سینه انجام می دهید چون می خواهید تغییرات این بخش از بدنتان متقارن ایجاد بشوند. داشتن تمرین های متنوع در ورزش سینه ایده خوبی است تا تمام گروه های ماهیچه ای این بخش از بدنتان را به کار بگیرید.
 

ادامه این موضوع

بدن سازی

بدن سازی شیوه ای بسیار خوب برای داشتن بدنی با اندام عالی و تراشیده است. وقتی بیشتر از چربی ماهیچه داشته باشید بدن کالری بیشتری می سوزاند بنابراین خوش ندام نیز به نظر می رسید. برنامه منظم بدن سازی می تواند سخت باشد اما می تواند بسیار پرمزیت نیز باشد.

تمرین با وزنه

تمرین مناسب با وزنه می تواند توانایی تغییر ظاهر بدنتان را به شما بدهد. تمرین با وزنه می تواند متابولیسم بدن را بالا ببرد تا چربی بیشتری بسوزانید و ماهیچه بیشتری پیدا کنید. تمرین با وزنه به بالا رفتن سطح استقامت نیز کمک می کند.

مروری اجمالی بر بدن سازی

این مقاله مروری اجمالی بر ورزش ها دارد و این که چرا ورزش در زندگی روزمره ما اهمیت دارد، چه تاثیری بر سلامتی ما می گذارد و این که افراد بسته به نیاز و میل خود و نتیجه ای که می خواهند به دست بیاورند ورزشی را برای انجام انتخاب می کنند. همچنین این مقاله اشاره ای دارد به سطح مشکل بودن ورزش و نوع لباسی که قبل از ورزش کردن پوشیده می شود.

ورزش بازو

بازوها اندامی مهمی از بدن هستند که در صورت خوش فرم بودن عالی به نظر می رسند. با یک ورزش بازوی عالی می توانید بازوهایتان را به نمایش بگذارید! این نوع ورزش از این جهت نیز اهمیت دارد که با انجام آن می توانید در ورزش کلی بدن وزنه بیشتری بلند کنید.

ورزش باسن

داشتن باسن خوش فرم و ظریف برای افراد زیادی اهمیت دارد. این افراد می دانند باسن خیلی جلب توجه می کند و می تواند به آن ها کمک کند در انواع مختلف لباس ها احساس جذابیت کنند. ورزش باسن می تواند به شما کمک کند فرم باسن خود را تغییر داده و آن را سفت و محکم کنید.

ورزش پا

ورزش پا به شما کمک می کند پائین تنه ای قوی تر داشته باشید. همچنین کمک می کند به جای چربی ماهیچه بیشتری داشته باشید. تمرین های زیادی وجود دارند که می توانید برای تدوین برنامه سفارشی ورزش پای خود از آن ها استفاده کنید.

ورزش پشت

ورزش پشت می تواند به شما کمک کند به ماهیچه های آن قسمت از بدن شکلی خوب بدهید. پیدا کردن یک برنامه ورزش که متناسب با سطح کلی آمادگی بدنی شما باشد اهمیت بسیار زیادی دارد. اضافه کردن چنین تمرین هایی به برنامه ورزشی تان نیز آسان است.

ورزش ران

اگر می خواهید ظاهری عالی برای نیم تنه پائین خود ایجاد کنید ورزش ران اهمیت پیدا می کند. برای بسیاری افراد ران ناحیه مشکل سازی است اما این بدان معنا نیست که نمی توانید ظاهر ران را تغییر بدهید.

ورزش شانه

ورزش شانه موثر می تواند به شما کمک کند ظاهر بسیار خوبی برای بدن خود ایجاد کنید. همچنین می تواند به افزایش قدرت برای بلند کردن وزنه کمک کند. قطعا ورزش شانه بخشی از برنامه ورزشی است که ممکن است داشته باشید.

ورزش شکمی

ورزش شکمی شیوه ای بسیار عالی برای داشتن اندامی متفاوت است. داشتن اندامی که می خواهید مستلزم تمرین های سختی نیست که وقت گیر یا پر شدت هستند. برای انگیزه دادن به خودتان بررسی کنید که می توانید چه بهره ای از تمرین شکمی ببرید.

ورزش گردن

یک ورزش گردن خوب باید بخشی از برنامه کلی آمادگی بدنی شما باشد. افراد بسیاری ارزش این ورزش را نمی دانند یا اطلاعات خوبی در مورد آن ندارند. اگر مطمئن نیستید باید از کجا شروع کنید باید به مطالعه ادامه بدهید.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top