ادامه موضوع

مروری اجمالی بر بدن سازی
تمرین با وزنه
بدن سازی
ورزش شانه
ورزش گردن
ورزش پا
ورزش ران
ورزش باسن
ورزش پشت
ورزش بازو
ورزش شکمی

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
ورزش قفسه سینه، ورزش سینه، ورزش بالاتنه، ورزش پستان

چرا باید ورزش قفسه سینه یا ورزش سینه را انجام داد؟

ورزش قفسه سینه می تواند به یک مرد کمک کند ظاهر بسیار خوبی در این بخش از بدن خود داشته باشد. این بخش از بدن مردان برای بسیاری از زنان جذابیت زیادی دارد. برای زنان، ورزش سینه می تواند به سفت کردن این بخش از بدن کمک کند. به علاوه، وقتی بازو و پاهای خود را فرم می دهید اگر روی سینه تان کار نکنید نامتناسب به نظر خواهید رسید.

30 دقیقه در هفته تمام زمان لازم برای انجام ورزش بسیار خوب سینه یا قفسه سینه است

برای بهبود ظاهر کلی ناحیه سینه لازم نیست وقت زیادی صرف ورزش های این ناحیه کنید. بلکه باید حدود 30 دقیقه در هفته این ورزش را در برنامه خود بگنجانید. دو جلسه 15 دقیقه ای در هفته ایده آل است و در مدت کوتاهی نتایج آن را خواهید دید.

یک ورزش ساده اما موثر سینه

ورزش سینه برای موثر بودن لزوما نباید مشکل باشد. با استفاده از هالتر (دامبل) می توانید وزنه ها را در هر دو سمت بالا برده و مقاومت زایدی برای عضلات سینه ایجاد کنید. سعی کنید هر بار در هر سمت حدود 20 بار حرکت را تکرار کنید. وقتی توانستید این کار را به آسانی انجام بدهید می توانید وزنه های بیشتری را به هالتر اضافه کنید.

اگر با وزنه مورد استفاده تان نمی توانید 20 تکرار داشته باشید وزنه روی هالتر برای شما زیاد است. بهترین کار این است که مقداری از این وزنه را بردارید و بعد در سطحی که متناسب با توانایی شماست به ورزش کردن ادامه بدهید. با افزایش سطح استقامتتان به چالش کشاندن خود ادامه بدهید.

ورزش های سینه ای وجود دارند که می توانید بدون هیچ دستگاهی آن ها را انجام بدهید. برای مثال می توانید برای تقویت این بخش از بدنتان بالا کشیدن بدن روی بارفیکس را انجام بدهید. هرچه به دفعات بیشتری بتوانید در یک جلسه این حرکات را انجام بدهید سینه شما قوی تر و خوش فرم تر می شود.

تمرین های روئینگ

افراد بسیاری از تمرین های روئینگ برای تمرین مقاومتی پشت خود استفاده می کنند. در هر صورت تمرین های روئینگ تمرین های بسیار موثری برای ورزش سینه هستند. انواع بسیاری از تجهیزات ورزشی وجود دارند که تکنیک رانش و کشش را به شما عرضه می کنند. می توانید از این تجهیزات در باشگاه استفاده کنید یا چنین دستگاه هایی را برای استفاده در منزل بخرید.

پرس روی نیمکت

تمرین های پرس روی نیمکت نیز برای ناحیه سینه خوب هستند بنابراین این نوع تمرین ها را در برنامه ورزشی خود در نظر بگیرید. احتمال دارد در حال حاضر این تمرین ها را برای تقویت و خوش فرم کردن سایر اندام های بدنتان انجام بدهید.

نکاتی برای ورزش سینه

هرچند با انجام تمرین های سینه کالری زیادی نمی سوزانید، نتایجی که از آن ها به دست می آیند وقت گذاشتن برای این تمرین ها را ارزشمند می کنند. بعضی افراد سعی می کنند با ورزش کردن به مدت طولانی به سرعت در این ناحیه به نتیجه یرسند. در هر صورت این کار فقط باعث دردناک شدن ماهیچه های سینه می شود.

باید بین روزهای انجام تمرین های این بخش از بدن فاصله بگذارید. با این شیوه می توانید به بافت ماهیچه اجازه بدهید طی روزهای استراحت التیام پیدا کرده و رشد کند. در هر صورت زیاد طول نمی کشد که شروع به مشاهده نتایج تلاش هایتان کنید و تحت تاثیر آن نتایج قرار بگیرید. پس از انجام این ورزش ها با تی-شرت و حتی بدون لباس عالی به نظر خواهید رسید.

مطمئن شوید طی چنین ورزشی نمرین های همانندی را برای هر دو سمت سینه انجام می دهید چون می خواهید تغییرات این بخش از بدنتان متقارن ایجاد بشوند. داشتن تمرین های متنوع در ورزش سینه ایده خوبی است تا تمام گروه های ماهیچه ای این بخش از بدنتان را به کار بگیرید.
 
 
دسته بندی
فیتنس » بدن‌سازی

وبلاگ های مربوط

ویدئوهای مربوط

 

برخی از تمرینات

حرکت دادن توپ تمرین به عقب و جلو

بلند کردن کتل

خم به جلو با دمبل – پیشانه چسبیده به نیمکت

خم به جلو با کابل

Butt-ups

پرس پشت بازو ایستاده

Top