به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
مزایای ورزش ران

یک ورزش ران با کیفیت، مزایای مختلف بسیاری دارد. قوی بودن ران ها مکمل قوی بودن ساق پاها است. در نتیجه می توانید وزنه بیشتری بلند کنید. همچنین با انجام ورزش ران متوجه می شوید استقامت بیشتری برای انجام انواع مختلف تمرین ها دارید.

ورزش ران برای شکل دادن به ران ها

هرچند زنان و مردان هر دو از ورزش ران بهره می برند معمولا زنان هستند که در مورد این بخش از بدن خود حساس هستند. ران عضوی از بدن است که چربی در آن ذخیره می شود. بسیاری از زنان دوست دارند این عضو بدن آن ها سفت تر بشود. با انجام انواع صحیح تمرین های ورزشی قطعا رسیدن به این هدف امکان‌پذیر است.

در انجام ورزش ران صبور باشید

برای بهره بردن از ورزش ران، صبوری لازم است. تغییر شکل این بخش از بدن می تواند وقت گیر باشد. بسیاری از افراد در ابتدای کار خسته شده و دست از تلاش می کشند چون نتایج تلاش خود را زود نمی بینند. اگر انواع تمرین های ورزشی ران را انجام بدهید نتایج حاصل از آن ها را به موقع خواهید دید. درک این موضوع از شروع کار به شما کمک می کند انگیزه خود را حفظ کنید.

ورزش ران را می توان در هر جائی انجام داد

برای انجام ورزش ران به دستگاه های گران قیمت نیاز ندارید. با این حال می توانید برای اضافه کردن مقاومت بیشتر به تمرین های ورزشی خود از وزنه قوزک پا استفاده کنید. این وزنه ها در جای خود محکم می شوند و نباید در هر پا بیشتر از 5/2 کیلوگرم باشند. حتی بدون وزنه می توانید تمرین های ساده ای را انجام بدهید که موثر هستند.

حرکات لانژ به شما کمک می کنند ران هایی با ظاهر بسیار خوب داشته باشید. این حرکات به شما اجازه می دهند با سفت کردن ران ها آن ها را قوی تر نیز بکنید. هر دو یا سه روز در میان باید چند مجموعه حرکات لانژ را انجام بدهید. اسکوآت یک تمرین عالی دیگر برای خوش فرم کردن ران ها است. خبر خوب این است که هر دوی این تمرین ها به شما کمک می کنند باسن و ساق های پای خوش فرمی نیز داشته باشید.

یک ورزش ران مشکل تر

اگر به اندازه کافی آمادگی بدنی دارید می توانید انجام تمرین های ران با وزنه را در نظر بگیرید. هالتر با حدود دو و نیم کیلوگرم وزنه روی آن تمام چیزی است که برای این نوع تمرین مقاومتی به آن نیاز دارید. با پاهای باز از هم و انگشتان پای کشیده شده به سمت بالا، وقتی هالتر را بالا می برید ماهیچه های ران را سفت می کنید. برای رسیدن به بهترین نتایج چند مجموعه تکرار حرکت داشته باشید.

انجام حرکات لانژ با هالتر تقریبا دو و نیم کیلوئی نسبت به حرکات لانژ بدون وزنه سود بیشتری به شما می رساند. مطمئن شوید هر یک از لانژها را حداقل 30 ثانیه در موقعیتی که یک پا پائین و عقب است و پای دیگر خمیده است نگه می دارید.

تمرین هایی را برای قسمت داخلی ران ها در نظر بگیرید

ماهیچه های بخش داخلی ران ها نیز باید قسمتی از برنامه ورزشی شما باشند. حرکت دایروی پا یک راه بسیار ساده برای انجام این کار است. به پشت دراز بکشید و یک پایتان را صاف و بدون خمیدگی بالا بیاورید. به آرامی تا ده بشمرید و با پایتان یک دایره کامل رسم کنید. در حالی که این کار را انجام می دهید روی منقبض کردن ماهیچه های بخش داخلی ران تمرکز کنید.

این حرکت را با پای دیگرتان تکرار کنید. باید حداقل 10 مجموعه از این حرکات را انجام بدهید. وقتی این حرکت را به تعداد بیشتری انجام می دهید پایتان شروع به سنگین شدن می کند. وقتی ماهیچه پایتان قویتر می شود خودتان را برای اضافه کردن مجموعه حرکات بیشتر به برنامه ورزشی تان به چالش بکشانید.

کشش

وقتی صحبت از ورزش ران می شود معمولا کشش نادیده گرفته می شود. در هر صورت کشش شیوه بسیار خوبی برای ورزش دادن ماهیچه هایی است که اغلب اوقات نادیده گرفته می شوند. کشش به شما کمک می کند انعطاف پذیرتر شده و ماهیچه های ران قوی تری داشته باشید. چند دقیقه کشش در آغاز و پایان تمرین های ران شیوه ای بسیار عالی برای سرعت بخشیدن به کسب نتیجه از این تمرین ها است.
 

ادامه این موضوع

بدن سازی

بدن سازی شیوه ای بسیار خوب برای داشتن بدنی با اندام عالی و تراشیده است. وقتی بیشتر از چربی ماهیچه داشته باشید بدن کالری بیشتری می سوزاند بنابراین خوش ندام نیز به نظر می رسید. برنامه منظم بدن سازی می تواند سخت باشد اما می تواند بسیار پرمزیت نیز باشد.

تمرین با وزنه

تمرین مناسب با وزنه می تواند توانایی تغییر ظاهر بدنتان را به شما بدهد. تمرین با وزنه می تواند متابولیسم بدن را بالا ببرد تا چربی بیشتری بسوزانید و ماهیچه بیشتری پیدا کنید. تمرین با وزنه به بالا رفتن سطح استقامت نیز کمک می کند.

مروری اجمالی بر بدن سازی

این مقاله مروری اجمالی بر ورزش ها دارد و این که چرا ورزش در زندگی روزمره ما اهمیت دارد، چه تاثیری بر سلامتی ما می گذارد و این که افراد بسته به نیاز و میل خود و نتیجه ای که می خواهند به دست بیاورند ورزشی را برای انجام انتخاب می کنند. همچنین این مقاله اشاره ای دارد به سطح مشکل بودن ورزش و نوع لباسی که قبل از ورزش کردن پوشیده می شود.

ورزش بازو

بازوها اندامی مهمی از بدن هستند که در صورت خوش فرم بودن عالی به نظر می رسند. با یک ورزش بازوی عالی می توانید بازوهایتان را به نمایش بگذارید! این نوع ورزش از این جهت نیز اهمیت دارد که با انجام آن می توانید در ورزش کلی بدن وزنه بیشتری بلند کنید.

ورزش باسن

داشتن باسن خوش فرم و ظریف برای افراد زیادی اهمیت دارد. این افراد می دانند باسن خیلی جلب توجه می کند و می تواند به آن ها کمک کند در انواع مختلف لباس ها احساس جذابیت کنند. ورزش باسن می تواند به شما کمک کند فرم باسن خود را تغییر داده و آن را سفت و محکم کنید.

ورزش پا

ورزش پا به شما کمک می کند پائین تنه ای قوی تر داشته باشید. همچنین کمک می کند به جای چربی ماهیچه بیشتری داشته باشید. تمرین های زیادی وجود دارند که می توانید برای تدوین برنامه سفارشی ورزش پای خود از آن ها استفاده کنید.

ورزش پشت

ورزش پشت می تواند به شما کمک کند به ماهیچه های آن قسمت از بدن شکلی خوب بدهید. پیدا کردن یک برنامه ورزش که متناسب با سطح کلی آمادگی بدنی شما باشد اهمیت بسیار زیادی دارد. اضافه کردن چنین تمرین هایی به برنامه ورزشی تان نیز آسان است.

ورزش سینه

وقتی زنان و مردان می خواهند به اندام خود فرم بدهند ورزش قفسه سینه برای مردان و ورزش سینه برای زنان اهمیت دارد. تمرین های بسیار خوب زیادی وجود دارند که برای این بخش از بدن خود می توانید آن ها را انجام بدهید.

ورزش شانه

ورزش شانه موثر می تواند به شما کمک کند ظاهر بسیار خوبی برای بدن خود ایجاد کنید. همچنین می تواند به افزایش قدرت برای بلند کردن وزنه کمک کند. قطعا ورزش شانه بخشی از برنامه ورزشی است که ممکن است داشته باشید.

ورزش شکمی

ورزش شکمی شیوه ای بسیار عالی برای داشتن اندامی متفاوت است. داشتن اندامی که می خواهید مستلزم تمرین های سختی نیست که وقت گیر یا پر شدت هستند. برای انگیزه دادن به خودتان بررسی کنید که می توانید چه بهره ای از تمرین شکمی ببرید.

ورزش گردن

یک ورزش گردن خوب باید بخشی از برنامه کلی آمادگی بدنی شما باشد. افراد بسیاری ارزش این ورزش را نمی دانند یا اطلاعات خوبی در مورد آن ندارند. اگر مطمئن نیستید باید از کجا شروع کنید باید به مطالعه ادامه بدهید.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top