به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
منافع ورزش پا

داشتن پاهای قوی هم برای زنان و هم برای مردان مهم است. وقتی بعدها نوبت به انجام ورزش های شدیدتر می شود داشتن پاهای قوی کمک کننده است. پاهای قوی اجازه می دهند بدن شما بدون اینکه به آسانی خسته بشود آزادانه حرکت کند. در نتیجه فرد انرژی بیشتری خواهد داشت.

برای مردان داشتن پاهای ماهیچه ای و خوش فرم به داشتن احساس خوب در مورد بدنشان کمک می کند. آن ها غلب اوقات برای بلند کردن اقلام مربوط به کارشان یا هنگام انجام فعالیت های بدنسازی از پاهایشان استفاده می کنند.

داشتن پاهای خوش فرم به زنان کمک می کند وقتی پیراهن، دامن، لباس شنا، یا شلوارک می پوشند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند. یک مشکل رایج بین زنان این است که آن ها چربی زیادی در پاهای خود دارند. چرا به جای پنهان کردن پاها کاری نکنیم که بدون چربی و عضلانی باشند؟ این کاری است که با سه یا چهار بار ورزش پا در هفته می توان انجام داد.

طی ورزش های پا می توان کالری زیادی نیز سوزاند. مقدار این کالری به تمرین هایی که انجام می دهید و تعداد دفعاتی که آن ها را تکرار می کنید بستگی دارد. این فقط یکی از مزایای دیگری است که با به طور منظم انجام دادن ورزش پا به دست می آورید.

ایده هایی برای کسب نتیجه از ورزش پا

می توانید از انواع مختلف تجهیزات برای ورزش بسیار خوب پا استفاده کنید اما برای بعضی ورزش ها اصلا به هیچ وسیله ای نیاز ندارید. دوی آهسته یا دویدن به مدت 10 دقیقه راهی بسیار خوب برای فعال کردن ماهیچه های پا است. وقتی پاهایتان قوی تر شدند متوجه می شوید که می توانید نسبت به زمانی که این برنامه ورزشی را شروع کردید در مدتی معین بیشتر بدوید یا دوی آهسته داشته باشید.

اسکوآت یک ورزش عالی دیگر برای پاها است. باید حداقل سه مجموعه از این حرکات را انجام بدهید. سعی کنید در هر مجموعه 10 بار بلند شوید هرچند ممکن است در ابتدا بتوانید فقط 5 بار این حرکت را تکرار کنید و همین خوب است. طی چند هفته متوجه می شوید که می توانید چند تکرار دیگر را به جلسات ورزشی خود اضافه کنید.

ماهیچه ساق پا بخشی از پا است که افراد اغلب اوقات هنگام ورزش کردن آن را فراموش می کنند. در هر صورت ساق پاها باید خوش فرم باشند تا پاهایی خوش ظاهر داشته باشید. Calf raises بهترین نوع ورزش برای به کار گرفتن این بخش از پاها است. باید سعی کنید سه مجموعه از این حرکات را که هر مجموعه شامل حداقل 10 تکرار است انجام بدهید.

برای رسیدن به نتایج ورزش پا صبور باشید

درک این موضوع اهمیت دارد که دیدن نتایج حاصل از ورزش پا زمان می برد. مردان زودتر از زنان تفاوت ایجاد شده بر اثر این ورزش را می بینند اما این به آن معنا نیست که شما کاری نمی کنید. به برنامه ورزشی خود پایبند بمانید و سرانجام نتایجی را که مطلوبتان هستند خواهید دید.

اگر به جای انجام دوباره یک ورزش انواع مختلف ورزش های پا را انجام بدهید زودتر به نتیجه خواهید رسید. در مورد وزنه ای که از آن استفاده می کنید و تعداد تکرار حرکات از سطحی شروع کنید که در آن راحت هستید. وقتی قدرت پاهایتان بیشتر شد به انجام حرکات به دفعات بیشتر و افزایش وزنه ادامه بدهید.

نباید در یک روز یا یک جلسه بیش از حد از ماهیچه های پایتان کار بکشید. این کار فقط باعث کندتر شدن سرعت رسیدن به نتیجه مطلوب در این بخش از بدن می شود. بین جلسات ورزش باید حداقل یک روز به پاهایتان استراحت بدهید.
 

ادامه این موضوع

بدن سازی

بدن سازی شیوه ای بسیار خوب برای داشتن بدنی با اندام عالی و تراشیده است. وقتی بیشتر از چربی ماهیچه داشته باشید بدن کالری بیشتری می سوزاند بنابراین خوش ندام نیز به نظر می رسید. برنامه منظم بدن سازی می تواند سخت باشد اما می تواند بسیار پرمزیت نیز باشد.

تمرین با وزنه

تمرین مناسب با وزنه می تواند توانایی تغییر ظاهر بدنتان را به شما بدهد. تمرین با وزنه می تواند متابولیسم بدن را بالا ببرد تا چربی بیشتری بسوزانید و ماهیچه بیشتری پیدا کنید. تمرین با وزنه به بالا رفتن سطح استقامت نیز کمک می کند.

مروری اجمالی بر بدن سازی

این مقاله مروری اجمالی بر ورزش ها دارد و این که چرا ورزش در زندگی روزمره ما اهمیت دارد، چه تاثیری بر سلامتی ما می گذارد و این که افراد بسته به نیاز و میل خود و نتیجه ای که می خواهند به دست بیاورند ورزشی را برای انجام انتخاب می کنند. همچنین این مقاله اشاره ای دارد به سطح مشکل بودن ورزش و نوع لباسی که قبل از ورزش کردن پوشیده می شود.

ورزش بازو

بازوها اندامی مهمی از بدن هستند که در صورت خوش فرم بودن عالی به نظر می رسند. با یک ورزش بازوی عالی می توانید بازوهایتان را به نمایش بگذارید! این نوع ورزش از این جهت نیز اهمیت دارد که با انجام آن می توانید در ورزش کلی بدن وزنه بیشتری بلند کنید.

ورزش باسن

داشتن باسن خوش فرم و ظریف برای افراد زیادی اهمیت دارد. این افراد می دانند باسن خیلی جلب توجه می کند و می تواند به آن ها کمک کند در انواع مختلف لباس ها احساس جذابیت کنند. ورزش باسن می تواند به شما کمک کند فرم باسن خود را تغییر داده و آن را سفت و محکم کنید.

ورزش پشت

ورزش پشت می تواند به شما کمک کند به ماهیچه های آن قسمت از بدن شکلی خوب بدهید. پیدا کردن یک برنامه ورزش که متناسب با سطح کلی آمادگی بدنی شما باشد اهمیت بسیار زیادی دارد. اضافه کردن چنین تمرین هایی به برنامه ورزشی تان نیز آسان است.

ورزش ران

اگر می خواهید ظاهری عالی برای نیم تنه پائین خود ایجاد کنید ورزش ران اهمیت پیدا می کند. برای بسیاری افراد ران ناحیه مشکل سازی است اما این بدان معنا نیست که نمی توانید ظاهر ران را تغییر بدهید.

ورزش سینه

وقتی زنان و مردان می خواهند به اندام خود فرم بدهند ورزش قفسه سینه برای مردان و ورزش سینه برای زنان اهمیت دارد. تمرین های بسیار خوب زیادی وجود دارند که برای این بخش از بدن خود می توانید آن ها را انجام بدهید.

ورزش شانه

ورزش شانه موثر می تواند به شما کمک کند ظاهر بسیار خوبی برای بدن خود ایجاد کنید. همچنین می تواند به افزایش قدرت برای بلند کردن وزنه کمک کند. قطعا ورزش شانه بخشی از برنامه ورزشی است که ممکن است داشته باشید.

ورزش شکمی

ورزش شکمی شیوه ای بسیار عالی برای داشتن اندامی متفاوت است. داشتن اندامی که می خواهید مستلزم تمرین های سختی نیست که وقت گیر یا پر شدت هستند. برای انگیزه دادن به خودتان بررسی کنید که می توانید چه بهره ای از تمرین شکمی ببرید.

ورزش گردن

یک ورزش گردن خوب باید بخشی از برنامه کلی آمادگی بدنی شما باشد. افراد بسیاری ارزش این ورزش را نمی دانند یا اطلاعات خوبی در مورد آن ندارند. اگر مطمئن نیستید باید از کجا شروع کنید باید به مطالعه ادامه بدهید.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top