ادامه موضوع

مروری اجمالی بر بدن سازی
تمرین با وزنه
بدن سازی
ورزش شانه
ورزش پا
ورزش ران
ورزش سینه
ورزش باسن
ورزش پشت
ورزش بازو
ورزش شکمی

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
مزایای داشتن یک گردن قوی

داشتن گردنی قوی مهم است و به این دلیل است که گنجاندن یک ورزش گردن در برنامه ورزشی اهمیت دارد. این نوع ورزش هم برای زنان و هم برای مردان مفید است. ورزش گردن کاری نیست که افراد برای بزرگ کردن ماهیچه های دور گردن خود انجام بدهند. افرادی که به طور منظم ورزش مسابقه ای انجام می دهند باید بیشتر این نوع این ورزش را در برنامه خود داشته باشند چون به جلوگیری از آسیب دیدگی های جدی در گردن کمک می کند.

هرچند وقت یک بار باید ورزش گردن انجام بدهم؟

هر یک روز در میان یا هر سه روز در میان انجام دادن چنین ورزش هایی ایده خوبی است. دوبار در هفته صرف 10 دقیقه برای این ورزش تمام کاری است که باید برای داشتن ماهیچه های گردن قوی تر انجام بدهید. اغلب افراد موافق هستند که اضافه کردن چنین ورزش هایی به برنامه ورزشی آن ها کار زیادی ندارد. افراد بسیاری می خواهند در کل ظاهر بدنی قوی داشته باشند بنابراین گردن قوی در آن نقش دارد.

ورزش های گردن برای سطوح مبتدی، متوسط و پیشرفته وجود دارند. مهم است بدانید سطح مهارت شما چیست و بر آن اساس از ورزش ها استفاده کنید. وقتی گردنتان قوی تر شد می توانید انواع پیشرفته تر ورزش گردن را انجام بدهید.

ورزش گردن برای موثر بودن لزوما نباید مشکل باشد. در هر صورت مهم است که برای چنین ورزش هایی دقیقا از راهنماهای آن ها پیروی کنید. در غیر این صورت ریسک آسیب دیدگی وجود دارد و همچنین رسیدن به نتایج حاصل از چنین ورزش هایی به تعویق می افتد.

به واسطه ورزش گردن از آسیب رسیدن به بدن جلوگیری کنید

انجام انواع ورزش های گردن متناسب با سطح آمادگی جسمانی تان ایده خوبی است. انجام این ورزش ها به شما کمک می کند ماهیچه های گردن قوی تری داشته باشید. اگر فقط یک نوع ورزش را انجام بدهید منافعی که می توانید با موفقیت از تلاش هایتان کسب کنید محدود خواهند بود.

یک ورزش گردن با کیفیت کالری زیادی نمی سوزاند اما مزایای بسیار دیگری دارد. ورزش گردن به شما کمک می کند تکیه گاه بیشتری برای گردن و ستون فقرات خود ایجاد کنید و به شما کمک می کند ریسک آسیب دیدگی جدی گردن را کاهش بدهید. اغلب اوقات درد گردن نتیجه کشیدگی یا انقباض ماهیچه است. بعضی از این ورزش ها به شما اجازه می دهند گردن خود را کشش بدهید. این می تواند سطح کلی انعطاف پذیری این بخش از بدنتان را افزایش بدهد و ریسک ابتلا به چنین دردهایی را کاهش بدهد.

وسیله های مورد نیاز برای ورزش گردن به نوع تمرین های مورد نظرتان بستگی دارند. بسیاری از آن ها را می توان با استفاده از نیمکت وزنه weight bench، وزنه یا استفاده از دمبل انجام داد. ورزش های گردنی نیز وجد دارند که می توانید بدون هیچ وسیله ای آن ها را انجام بدهید.

نکاتی برای یک ورزش گردن بسیار خوب

یک ورزش گردن بسیار خوب برای نرم کردن ماهیچه ها و قوی تر کردن آن ها به سادگی منقبض کردن ماهیچه ها است. می توان این کار را طی روز در اداره، پشت چراغ قرمز، و حتی موقع گرم کردن بدن برای انجام انواع دیگر ورزش ها انجام داد. باید گردن خود را به آرامی از یک طرف به سمت دیگر و از بالا به پائین حرکت بدهید.

بعد انجام حرکات دایروی شیوه بسیار خوبی برای تقویت ماهیچه های گردن در هر زمان و مکانی است. سعی کنید این کار را 10 تا 15 بار تکرار کنید. باید ورزش های گردن را با سرعت کم اما پایدار انجام بدهید. وقتی در حال استراحت از انجام ورزش های سخت تر هستید می توانید این ورزش ها را انجام بدهید.

اضافه کردن ورزش گردن به برنامه ورزشی تان بسیار ساده است و می تواند تفاوت زیادی در قدرت و ظاهر فیزیکی شما ایجاد کند. مهم نیست که آیا بدن سازی می کنید، می خواهید خوش اندام به نظر برسید یا احساس می کنید گردنتان در مقایسه با بقیه بدنتان خیلی لاغر است، در هر صورت ورزش گردن مفید است.
 
 
دسته بندی
فیتنس » بدن‌سازی

وبلاگ های مربوط

ویدئوهای مربوط

 

برخی از تمرینات

چرخاندن صفحه هالتر

دیپ با نیمکت

کشش فوقانی بدن با صندلی

کش ورزشی و میله EZ

غلتاندن با هالتر روی زانو

حرکت صلیبی

Top