به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
مزایای داشتن یک گردن قوی

داشتن گردنی قوی مهم است و به این دلیل است که گنجاندن یک ورزش گردن در برنامه ورزشی اهمیت دارد. این نوع ورزش هم برای زنان و هم برای مردان مفید است. ورزش گردن کاری نیست که افراد برای بزرگ کردن ماهیچه های دور گردن خود انجام بدهند. افرادی که به طور منظم ورزش مسابقه ای انجام می دهند باید بیشتر این نوع این ورزش را در برنامه خود داشته باشند چون به جلوگیری از آسیب دیدگی های جدی در گردن کمک می کند.

هرچند وقت یک بار باید ورزش گردن انجام بدهم؟

هر یک روز در میان یا هر سه روز در میان انجام دادن چنین ورزش هایی ایده خوبی است. دوبار در هفته صرف 10 دقیقه برای این ورزش تمام کاری است که باید برای داشتن ماهیچه های گردن قوی تر انجام بدهید. اغلب افراد موافق هستند که اضافه کردن چنین ورزش هایی به برنامه ورزشی آن ها کار زیادی ندارد. افراد بسیاری می خواهند در کل ظاهر بدنی قوی داشته باشند بنابراین گردن قوی در آن نقش دارد.

ورزش های گردن برای سطوح مبتدی، متوسط و پیشرفته وجود دارند. مهم است بدانید سطح مهارت شما چیست و بر آن اساس از ورزش ها استفاده کنید. وقتی گردنتان قوی تر شد می توانید انواع پیشرفته تر ورزش گردن را انجام بدهید.

ورزش گردن برای موثر بودن لزوما نباید مشکل باشد. در هر صورت مهم است که برای چنین ورزش هایی دقیقا از راهنماهای آن ها پیروی کنید. در غیر این صورت ریسک آسیب دیدگی وجود دارد و همچنین رسیدن به نتایج حاصل از چنین ورزش هایی به تعویق می افتد.

به واسطه ورزش گردن از آسیب رسیدن به بدن جلوگیری کنید

انجام انواع ورزش های گردن متناسب با سطح آمادگی جسمانی تان ایده خوبی است. انجام این ورزش ها به شما کمک می کند ماهیچه های گردن قوی تری داشته باشید. اگر فقط یک نوع ورزش را انجام بدهید منافعی که می توانید با موفقیت از تلاش هایتان کسب کنید محدود خواهند بود.

یک ورزش گردن با کیفیت کالری زیادی نمی سوزاند اما مزایای بسیار دیگری دارد. ورزش گردن به شما کمک می کند تکیه گاه بیشتری برای گردن و ستون فقرات خود ایجاد کنید و به شما کمک می کند ریسک آسیب دیدگی جدی گردن را کاهش بدهید. اغلب اوقات درد گردن نتیجه کشیدگی یا انقباض ماهیچه است. بعضی از این ورزش ها به شما اجازه می دهند گردن خود را کشش بدهید. این می تواند سطح کلی انعطاف پذیری این بخش از بدنتان را افزایش بدهد و ریسک ابتلا به چنین دردهایی را کاهش بدهد.

وسیله های مورد نیاز برای ورزش گردن به نوع تمرین های مورد نظرتان بستگی دارند. بسیاری از آن ها را می توان با استفاده از نیمکت وزنه weight bench، وزنه یا استفاده از دمبل انجام داد. ورزش های گردنی نیز وجد دارند که می توانید بدون هیچ وسیله ای آن ها را انجام بدهید.

نکاتی برای یک ورزش گردن بسیار خوب

یک ورزش گردن بسیار خوب برای نرم کردن ماهیچه ها و قوی تر کردن آن ها به سادگی منقبض کردن ماهیچه ها است. می توان این کار را طی روز در اداره، پشت چراغ قرمز، و حتی موقع گرم کردن بدن برای انجام انواع دیگر ورزش ها انجام داد. باید گردن خود را به آرامی از یک طرف به سمت دیگر و از بالا به پائین حرکت بدهید.

بعد انجام حرکات دایروی شیوه بسیار خوبی برای تقویت ماهیچه های گردن در هر زمان و مکانی است. سعی کنید این کار را 10 تا 15 بار تکرار کنید. باید ورزش های گردن را با سرعت کم اما پایدار انجام بدهید. وقتی در حال استراحت از انجام ورزش های سخت تر هستید می توانید این ورزش ها را انجام بدهید.

اضافه کردن ورزش گردن به برنامه ورزشی تان بسیار ساده است و می تواند تفاوت زیادی در قدرت و ظاهر فیزیکی شما ایجاد کند. مهم نیست که آیا بدن سازی می کنید، می خواهید خوش اندام به نظر برسید یا احساس می کنید گردنتان در مقایسه با بقیه بدنتان خیلی لاغر است، در هر صورت ورزش گردن مفید است.
 

ادامه این موضوع

بدن سازی

بدن سازی شیوه ای بسیار خوب برای داشتن بدنی با اندام عالی و تراشیده است. وقتی بیشتر از چربی ماهیچه داشته باشید بدن کالری بیشتری می سوزاند بنابراین خوش ندام نیز به نظر می رسید. برنامه منظم بدن سازی می تواند سخت باشد اما می تواند بسیار پرمزیت نیز باشد.

تمرین با وزنه

تمرین مناسب با وزنه می تواند توانایی تغییر ظاهر بدنتان را به شما بدهد. تمرین با وزنه می تواند متابولیسم بدن را بالا ببرد تا چربی بیشتری بسوزانید و ماهیچه بیشتری پیدا کنید. تمرین با وزنه به بالا رفتن سطح استقامت نیز کمک می کند.

مروری اجمالی بر بدن سازی

این مقاله مروری اجمالی بر ورزش ها دارد و این که چرا ورزش در زندگی روزمره ما اهمیت دارد، چه تاثیری بر سلامتی ما می گذارد و این که افراد بسته به نیاز و میل خود و نتیجه ای که می خواهند به دست بیاورند ورزشی را برای انجام انتخاب می کنند. همچنین این مقاله اشاره ای دارد به سطح مشکل بودن ورزش و نوع لباسی که قبل از ورزش کردن پوشیده می شود.

ورزش بازو

بازوها اندامی مهمی از بدن هستند که در صورت خوش فرم بودن عالی به نظر می رسند. با یک ورزش بازوی عالی می توانید بازوهایتان را به نمایش بگذارید! این نوع ورزش از این جهت نیز اهمیت دارد که با انجام آن می توانید در ورزش کلی بدن وزنه بیشتری بلند کنید.

ورزش باسن

داشتن باسن خوش فرم و ظریف برای افراد زیادی اهمیت دارد. این افراد می دانند باسن خیلی جلب توجه می کند و می تواند به آن ها کمک کند در انواع مختلف لباس ها احساس جذابیت کنند. ورزش باسن می تواند به شما کمک کند فرم باسن خود را تغییر داده و آن را سفت و محکم کنید.

ورزش پا

ورزش پا به شما کمک می کند پائین تنه ای قوی تر داشته باشید. همچنین کمک می کند به جای چربی ماهیچه بیشتری داشته باشید. تمرین های زیادی وجود دارند که می توانید برای تدوین برنامه سفارشی ورزش پای خود از آن ها استفاده کنید.

ورزش پشت

ورزش پشت می تواند به شما کمک کند به ماهیچه های آن قسمت از بدن شکلی خوب بدهید. پیدا کردن یک برنامه ورزش که متناسب با سطح کلی آمادگی بدنی شما باشد اهمیت بسیار زیادی دارد. اضافه کردن چنین تمرین هایی به برنامه ورزشی تان نیز آسان است.

ورزش ران

اگر می خواهید ظاهری عالی برای نیم تنه پائین خود ایجاد کنید ورزش ران اهمیت پیدا می کند. برای بسیاری افراد ران ناحیه مشکل سازی است اما این بدان معنا نیست که نمی توانید ظاهر ران را تغییر بدهید.

ورزش سینه

وقتی زنان و مردان می خواهند به اندام خود فرم بدهند ورزش قفسه سینه برای مردان و ورزش سینه برای زنان اهمیت دارد. تمرین های بسیار خوب زیادی وجود دارند که برای این بخش از بدن خود می توانید آن ها را انجام بدهید.

ورزش شانه

ورزش شانه موثر می تواند به شما کمک کند ظاهر بسیار خوبی برای بدن خود ایجاد کنید. همچنین می تواند به افزایش قدرت برای بلند کردن وزنه کمک کند. قطعا ورزش شانه بخشی از برنامه ورزشی است که ممکن است داشته باشید.

ورزش شکمی

ورزش شکمی شیوه ای بسیار عالی برای داشتن اندامی متفاوت است. داشتن اندامی که می خواهید مستلزم تمرین های سختی نیست که وقت گیر یا پر شدت هستند. برای انگیزه دادن به خودتان بررسی کنید که می توانید چه بهره ای از تمرین شکمی ببرید.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top