به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
ورزش شانه را نادیده نگیرید

ماهیچه های زیادی در شانه وجود دارند و تقویت آن ها مهم است. تقویت عضلات شانه از وقوع آسیب دیدگی در زمان انجام انواع مختلف ورزش ها جلوگیری می کند. انواع مختلف بسیاری از ماهیچه ها وجود دارند که مرتبط به شانه هستند. وقتی این ماهیچه ها سالم و قوی باشند کار کردن روی سایر ماهیچه ها برایتان آسان تر می شود.

با ورزش شانه دامنه حرکت و انعطاف پذیری خود را افزایش بدهید

بخشی از ورزش شانه باید ارزیابی دامنه حرکت کنونی‌تان باشد. اگر در انجام حرکت دورانی در شانه تان احساس درد می کنید باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید. این نوع بدن سازی ها می توانند ماهیچه های شانه را نرم کنند تا این ماهیچه ها انعطاف پذیرتر باشند. برای این که بیشترین بهره را از این نوع ورزش ها ببرید باید هر مجموعه از آن ها را 10 تا 15 بار تکرار کنید.

به چالش کشاندن خودتان برای انجام تمرین های مشکل تر ورزش شانه ادامه بدهید. به خاطر داشته باشید که اگر آماده انجام این حرکات نباشید یا آن ها را اشتباه انجام بدهید می توانید باعث آسیب دیدگی بشوید. فقط تمرین های شانه ای را انجام بدهید که بدنتان برای انجام آن ها به اندازه کافی آمادگی دارد. همچنین نباید تمرین هایی را انجام بدهید که از شکل مناسب آن ها مطمئن نیستید.

ساختار صحیح ورزش شانه

یکی از آسان ترین انواع تمرین های ورزش سر شانه به وسیله زیادی نیاز ندارد. باید یک دمبل در هر دستتان بگیرید و پاهایتان را از هم باز کنید. وقتی دستتان را تا سطح شانه بالا می آورید باید شکل T ایجاد شود. این حرکات باید آهسته باشند و قبل از اینکه بازوهایتان را به حالت قرار گرفته در پهلو برگردانید باید چند ثانیه بازوهایتان را کشیده به خارج نگه دارید.

بدون توجه به نوع ورزشی که انجام می دهید، وقتی صحبت از ورزش سرشانه می شود باید حرکات را مستمر و روان انجام بدهید. حرکات سریع می توانند مانع پیشرفت شما بشوند. حرکات سریع می توانند باعث دردناک شدن شانه ها پس از انجام ورزش نیز بشوند. اگر نمی توانید یک تمرین مشخص را به آسانی 10 تا 15 بار تکرار کنید آن تمرین برای سطح آمادگی بدنی شما در سخت است.

مقدار کالری که می توانید با ورزش شانه بسوزانید به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله نوع تمرین هایی که انجام می دهید، تعداد تکرار حرکات و مقدار وزنه (مقاومت) مورد استفاده در زمان انجام تمرینات. ماهيچه گردنده بخشی از شانه است که نیاز به توجه دارد.  هرچند هنگام تقویت ماهیچه گردنده کالری زیادی سوزانده نمی شود، مزایایی که از این کار به دست می آورید بسیار بیشتر از سوزاندن کالری هستند.

مزایای عمومی ورزش شانه

وضع اندامی افراد می تواند چیزهای زیادی در مورد آن ها بگوید. مردان و زنان با داشتن وضعیت اندامی خوب می توانند سال ها جوان تر به نظر برسند. این موضوع برای زنان اهمیت بیشتری دارد چون احتمال ابتلای آن ها به پوکی استخوان را کاهش می دهد. ورزش شانه می تواند به همه کمک کند ظاهر فیزیکی خوبی داشته باشند. وقتی بازوها خوش فرم باشند شانه هایی که خوش فرم نیستند نامتناسب به نظر خواهند رسید.

طی ورزش متمرکز ساختن توجه بر پشت شانه ها مهم است. احتمال دارد شما انواع مختلف تمرین هایی را انجام بدهید که گروه های ماهیچه ای جلوی شانه را به کار می گیرند اما در آن ها ماهیچه های پشت شانه نادیده گرفته می شوند و اینجاست که تغییراتی که در برنامه ورزشی خود ایجاد می کنید می توانند واقعا به تقویت این بخش از بدنتان کمک کنند.

اگر می خواهید توانائی های کلی بالا تنه تان را افزایش بدهید ورزش شانه می تواند در رسیدن به این هدف به شما کمک کند. افراد بسیاری این ارتباط را نادیده می گیرند اما حالا شما اطلاعات صحیح برای شروع کار دارید. انواع بسیاری تمرین وجود دارند که می توانید برای قوی تر کردن ماهیچه های شانه آن ها را انجام بدهید. اضافه کردن تعدادی از این تمرین ها به برنامه ورزشی چند روز از هفته تفاوت زیادی ایجاد خواهد کرد.
 

ادامه این موضوع

بدن سازی

بدن سازی شیوه ای بسیار خوب برای داشتن بدنی با اندام عالی و تراشیده است. وقتی بیشتر از چربی ماهیچه داشته باشید بدن کالری بیشتری می سوزاند بنابراین خوش ندام نیز به نظر می رسید. برنامه منظم بدن سازی می تواند سخت باشد اما می تواند بسیار پرمزیت نیز باشد.

تمرین با وزنه

تمرین مناسب با وزنه می تواند توانایی تغییر ظاهر بدنتان را به شما بدهد. تمرین با وزنه می تواند متابولیسم بدن را بالا ببرد تا چربی بیشتری بسوزانید و ماهیچه بیشتری پیدا کنید. تمرین با وزنه به بالا رفتن سطح استقامت نیز کمک می کند.

مروری اجمالی بر بدن سازی

این مقاله مروری اجمالی بر ورزش ها دارد و این که چرا ورزش در زندگی روزمره ما اهمیت دارد، چه تاثیری بر سلامتی ما می گذارد و این که افراد بسته به نیاز و میل خود و نتیجه ای که می خواهند به دست بیاورند ورزشی را برای انجام انتخاب می کنند. همچنین این مقاله اشاره ای دارد به سطح مشکل بودن ورزش و نوع لباسی که قبل از ورزش کردن پوشیده می شود.

ورزش بازو

بازوها اندامی مهمی از بدن هستند که در صورت خوش فرم بودن عالی به نظر می رسند. با یک ورزش بازوی عالی می توانید بازوهایتان را به نمایش بگذارید! این نوع ورزش از این جهت نیز اهمیت دارد که با انجام آن می توانید در ورزش کلی بدن وزنه بیشتری بلند کنید.

ورزش باسن

داشتن باسن خوش فرم و ظریف برای افراد زیادی اهمیت دارد. این افراد می دانند باسن خیلی جلب توجه می کند و می تواند به آن ها کمک کند در انواع مختلف لباس ها احساس جذابیت کنند. ورزش باسن می تواند به شما کمک کند فرم باسن خود را تغییر داده و آن را سفت و محکم کنید.

ورزش پا

ورزش پا به شما کمک می کند پائین تنه ای قوی تر داشته باشید. همچنین کمک می کند به جای چربی ماهیچه بیشتری داشته باشید. تمرین های زیادی وجود دارند که می توانید برای تدوین برنامه سفارشی ورزش پای خود از آن ها استفاده کنید.

ورزش پشت

ورزش پشت می تواند به شما کمک کند به ماهیچه های آن قسمت از بدن شکلی خوب بدهید. پیدا کردن یک برنامه ورزش که متناسب با سطح کلی آمادگی بدنی شما باشد اهمیت بسیار زیادی دارد. اضافه کردن چنین تمرین هایی به برنامه ورزشی تان نیز آسان است.

ورزش ران

اگر می خواهید ظاهری عالی برای نیم تنه پائین خود ایجاد کنید ورزش ران اهمیت پیدا می کند. برای بسیاری افراد ران ناحیه مشکل سازی است اما این بدان معنا نیست که نمی توانید ظاهر ران را تغییر بدهید.

ورزش سینه

وقتی زنان و مردان می خواهند به اندام خود فرم بدهند ورزش قفسه سینه برای مردان و ورزش سینه برای زنان اهمیت دارد. تمرین های بسیار خوب زیادی وجود دارند که برای این بخش از بدن خود می توانید آن ها را انجام بدهید.

ورزش شکمی

ورزش شکمی شیوه ای بسیار عالی برای داشتن اندامی متفاوت است. داشتن اندامی که می خواهید مستلزم تمرین های سختی نیست که وقت گیر یا پر شدت هستند. برای انگیزه دادن به خودتان بررسی کنید که می توانید چه بهره ای از تمرین شکمی ببرید.

ورزش گردن

یک ورزش گردن خوب باید بخشی از برنامه کلی آمادگی بدنی شما باشد. افراد بسیاری ارزش این ورزش را نمی دانند یا اطلاعات خوبی در مورد آن ندارند. اگر مطمئن نیستید باید از کجا شروع کنید باید به مطالعه ادامه بدهید.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top