ادامه موضوع

مروری اجمالی بر بدن سازی
تمرین با وزنه
بدن سازی
ورزش گردن
ورزش پا
ورزش ران
ورزش سینه
ورزش باسن
ورزش پشت
ورزش بازو
ورزش شکمی

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
ورزش شانه را نادیده نگیرید

ماهیچه های زیادی در شانه وجود دارند و تقویت آن ها مهم است. تقویت عضلات شانه از وقوع آسیب دیدگی در زمان انجام انواع مختلف ورزش ها جلوگیری می کند. انواع مختلف بسیاری از ماهیچه ها وجود دارند که مرتبط به شانه هستند. وقتی این ماهیچه ها سالم و قوی باشند کار کردن روی سایر ماهیچه ها برایتان آسان تر می شود.

با ورزش شانه دامنه حرکت و انعطاف پذیری خود را افزایش بدهید

بخشی از ورزش شانه باید ارزیابی دامنه حرکت کنونی‌تان باشد. اگر در انجام حرکت دورانی در شانه تان احساس درد می کنید باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید. این نوع بدن سازی ها می توانند ماهیچه های شانه را نرم کنند تا این ماهیچه ها انعطاف پذیرتر باشند. برای این که بیشترین بهره را از این نوع ورزش ها ببرید باید هر مجموعه از آن ها را 10 تا 15 بار تکرار کنید.

به چالش کشاندن خودتان برای انجام تمرین های مشکل تر ورزش شانه ادامه بدهید. به خاطر داشته باشید که اگر آماده انجام این حرکات نباشید یا آن ها را اشتباه انجام بدهید می توانید باعث آسیب دیدگی بشوید. فقط تمرین های شانه ای را انجام بدهید که بدنتان برای انجام آن ها به اندازه کافی آمادگی دارد. همچنین نباید تمرین هایی را انجام بدهید که از شکل مناسب آن ها مطمئن نیستید.

ساختار صحیح ورزش شانه

یکی از آسان ترین انواع تمرین های ورزش سر شانه به وسیله زیادی نیاز ندارد. باید یک دمبل در هر دستتان بگیرید و پاهایتان را از هم باز کنید. وقتی دستتان را تا سطح شانه بالا می آورید باید شکل T ایجاد شود. این حرکات باید آهسته باشند و قبل از اینکه بازوهایتان را به حالت قرار گرفته در پهلو برگردانید باید چند ثانیه بازوهایتان را کشیده به خارج نگه دارید.

بدون توجه به نوع ورزشی که انجام می دهید، وقتی صحبت از ورزش سرشانه می شود باید حرکات را مستمر و روان انجام بدهید. حرکات سریع می توانند مانع پیشرفت شما بشوند. حرکات سریع می توانند باعث دردناک شدن شانه ها پس از انجام ورزش نیز بشوند. اگر نمی توانید یک تمرین مشخص را به آسانی 10 تا 15 بار تکرار کنید آن تمرین برای سطح آمادگی بدنی شما در سخت است.

مقدار کالری که می توانید با ورزش شانه بسوزانید به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله نوع تمرین هایی که انجام می دهید، تعداد تکرار حرکات و مقدار وزنه (مقاومت) مورد استفاده در زمان انجام تمرینات. ماهيچه گردنده بخشی از شانه است که نیاز به توجه دارد.  هرچند هنگام تقویت ماهیچه گردنده کالری زیادی سوزانده نمی شود، مزایایی که از این کار به دست می آورید بسیار بیشتر از سوزاندن کالری هستند.

مزایای عمومی ورزش شانه

وضع اندامی افراد می تواند چیزهای زیادی در مورد آن ها بگوید. مردان و زنان با داشتن وضعیت اندامی خوب می توانند سال ها جوان تر به نظر برسند. این موضوع برای زنان اهمیت بیشتری دارد چون احتمال ابتلای آن ها به پوکی استخوان را کاهش می دهد. ورزش شانه می تواند به همه کمک کند ظاهر فیزیکی خوبی داشته باشند. وقتی بازوها خوش فرم باشند شانه هایی که خوش فرم نیستند نامتناسب به نظر خواهند رسید.

طی ورزش متمرکز ساختن توجه بر پشت شانه ها مهم است. احتمال دارد شما انواع مختلف تمرین هایی را انجام بدهید که گروه های ماهیچه ای جلوی شانه را به کار می گیرند اما در آن ها ماهیچه های پشت شانه نادیده گرفته می شوند و اینجاست که تغییراتی که در برنامه ورزشی خود ایجاد می کنید می توانند واقعا به تقویت این بخش از بدنتان کمک کنند.

اگر می خواهید توانائی های کلی بالا تنه تان را افزایش بدهید ورزش شانه می تواند در رسیدن به این هدف به شما کمک کند. افراد بسیاری این ارتباط را نادیده می گیرند اما حالا شما اطلاعات صحیح برای شروع کار دارید. انواع بسیاری تمرین وجود دارند که می توانید برای قوی تر کردن ماهیچه های شانه آن ها را انجام بدهید. اضافه کردن تعدادی از این تمرین ها به برنامه ورزشی چند روز از هفته تفاوت زیادی ایجاد خواهد کرد.
 
 
دسته بندی
فیتنس » بدن‌سازی

وبلاگ های مربوط

ویدئوهای مربوط

 

برخی از تمرینات

کلین اند پرس

وزنه برداری دو ضرب

کشش پشت بازو با سیم کش و نیمکت صاف

حالت ایستاده

کرانچ با دستگاه

دراز و نشست سه چهارم

Top