به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
بدن سازی چیست؟

بدن سازی هنر تراش دادن بدن با ماهیچه ها است. بدن سازی متفاوت از کاهش وزن یا سوزاندن چربی است. به نظر می رسد مردان برای بدن سازی راحت تر هستند. این تصور غلط وجود دارد که افرادی که این نوع ورزش را انجام می دهند فقط برای مسابقات آماده می شوند.

بدنتان را با تمرین های بدنسازی تقویت کنید

افراد بسیاری بدنسازی انجام می دهند تا ظاهر بدنشان را تعیین کنند. آن ها می خواهند از دست چربی ها خلاص بشوند. زنان می توانند از بدن سازی سود ببرند بدون اینکه نگران بزرگ شدن ماهیچه هایشان باشند که اغلب نمی خواهند اتفاق بیفتند. با ترکیب صحیح ورزش ها زنان می توانند بدن خود را قوی کنند. بعضی از زنانی که اضافه وزن ندارند شکایت دارند که بدنشان در بعضی نواحی شل و افتاده است. تمرین های بدنسازی می توانند به محکم کردن این نواحی و رسیدن آن ها به اندام مطلوبشان کمک کنند.

وقتی  صحبت از بدن سازی می شود، درک این موضوع اهمیت پیدا می کند که رشد گروه های ماهیچه ای یک شبه اتفاق نمی افتد بلکه فرایندی است که در آن باید پیشرفت های پایدار در طی زمان را ببینید. فهمیدن سطح آمادگی بدنی خودتان هنگام شروع این ورزش اهمیت دارد. از آن جا، اضافه کردن چالش ها با قوی تر شدن شما به واسطه تکرار تمرینات و اضافه کردن وزنه های بیشتر به کسب بهره بیشتر از این ورزش کمک می کند. رفتن به سطوح مشکل ورزش برای بدن سازی نیز انجام خواهد شد.

بدن سازی می تواند کالری زیادی بسوزاند


هر چه تمرین بدن سازی مشکل تر باشد، کالری بیشتری سوزانده خواهد شد. ماهیچه نسبت به چربی کالری بیشتری می سوزاند بنابراین وقتی بدن ماهیچه ای تر می شود حتی با همان تمرین های قبلی تعداد کالری هایی که سوزانده می شوند بیشتر می شود. ترکیب کردن تمرین های ورزشی مهم است چون در غیر این صورت فردی که بدن سازی انجام می دهد به سرعت به شرایط پایا می رسد یعنی با آنچه که در حال حاضر انجام می دهد بهره بیشتری به دست نمی آورد.

پیدا کردن یک مربی خصوصی برای کمک در تمرینات بدن سازی می تواند خیلی مفید باشد چون ممکن است فرد قبل از پیدا کردن تمرینی که به خوبی برایش کارساز است مجبور به امتحان کردن انواع مختلف تمرین ها باشد. مربی خصوصی می تواند به فرد کمک کند برای رسیدن به بهترین نتایج یک برنامه عمل سفارشی برای خودش تهیه کند.

آن چه می خورید بر نتایج حاصل از تمرین های بدن سازی تاثیر می گذارد

یک جزء مهم بدن سازی رژیم غذائیتان است. بدن شما به پروتئینی بیشتر از پروتئین موجود در یک رژیم غذایی نرمال نیاز خواهد داشت. همچنین لازم است مصرف بعضی غذاها را محدود کنید. پیدا کردن یک رژیم غذایی با کیفیت که برای برنامه بدن سازی شما کارساز است برای به دست آوردن نتایج کلی از این ورزش لازم و ضروری است. استفاده از بعضی مکمل ها نیز می تواند مفید باشد.

وقتی در برنامه بدن سازی شرکت دارید برای رسیدن به نهایت رشد ماهیچه ها ایجاد تناوب در روزهای تمرین اهمیت دارد. برنامه تمرینی داشته باشید که در آن دو روز متوالی یک گروه ماهیچه را به کار نگیرید. در روز استراحت، التیام یافتن ماهیچه هایی که روز قبل کار کرده اند شروع می شود و رشد ماهیچه اتفاق می افتد. یک اشتباه رایج تمرین دادن یک گروه ماهیچه ای به دفعات زیاد است. این کار باعث رشد آن گروه از ماهیچه ها یا کاهش چربی نمی شود.

وقتی بدن سازی انجام می دهید تمرین کاردیو (قلبی) باید بخشی از برنامه ورزش کلی شما باشد. بررسی ها نشان می دهند این نوع ورزش به شما کمک می کند درونی قوی تر داشته باشید و به بهبود سطح استقامت شما نیز کمک می کند.
 

ادامه این موضوع

تمرین با وزنه

تمرین مناسب با وزنه می تواند توانایی تغییر ظاهر بدنتان را به شما بدهد. تمرین با وزنه می تواند متابولیسم بدن را بالا ببرد تا چربی بیشتری بسوزانید و ماهیچه بیشتری پیدا کنید. تمرین با وزنه به بالا رفتن سطح استقامت نیز کمک می کند.

مروری اجمالی بر بدن سازی

این مقاله مروری اجمالی بر ورزش ها دارد و این که چرا ورزش در زندگی روزمره ما اهمیت دارد، چه تاثیری بر سلامتی ما می گذارد و این که افراد بسته به نیاز و میل خود و نتیجه ای که می خواهند به دست بیاورند ورزشی را برای انجام انتخاب می کنند. همچنین این مقاله اشاره ای دارد به سطح مشکل بودن ورزش و نوع لباسی که قبل از ورزش کردن پوشیده می شود.

ورزش بازو

بازوها اندامی مهمی از بدن هستند که در صورت خوش فرم بودن عالی به نظر می رسند. با یک ورزش بازوی عالی می توانید بازوهایتان را به نمایش بگذارید! این نوع ورزش از این جهت نیز اهمیت دارد که با انجام آن می توانید در ورزش کلی بدن وزنه بیشتری بلند کنید.

ورزش باسن

داشتن باسن خوش فرم و ظریف برای افراد زیادی اهمیت دارد. این افراد می دانند باسن خیلی جلب توجه می کند و می تواند به آن ها کمک کند در انواع مختلف لباس ها احساس جذابیت کنند. ورزش باسن می تواند به شما کمک کند فرم باسن خود را تغییر داده و آن را سفت و محکم کنید.

ورزش پا

ورزش پا به شما کمک می کند پائین تنه ای قوی تر داشته باشید. همچنین کمک می کند به جای چربی ماهیچه بیشتری داشته باشید. تمرین های زیادی وجود دارند که می توانید برای تدوین برنامه سفارشی ورزش پای خود از آن ها استفاده کنید.

ورزش پشت

ورزش پشت می تواند به شما کمک کند به ماهیچه های آن قسمت از بدن شکلی خوب بدهید. پیدا کردن یک برنامه ورزش که متناسب با سطح کلی آمادگی بدنی شما باشد اهمیت بسیار زیادی دارد. اضافه کردن چنین تمرین هایی به برنامه ورزشی تان نیز آسان است.

ورزش ران

اگر می خواهید ظاهری عالی برای نیم تنه پائین خود ایجاد کنید ورزش ران اهمیت پیدا می کند. برای بسیاری افراد ران ناحیه مشکل سازی است اما این بدان معنا نیست که نمی توانید ظاهر ران را تغییر بدهید.

ورزش سینه

وقتی زنان و مردان می خواهند به اندام خود فرم بدهند ورزش قفسه سینه برای مردان و ورزش سینه برای زنان اهمیت دارد. تمرین های بسیار خوب زیادی وجود دارند که برای این بخش از بدن خود می توانید آن ها را انجام بدهید.

ورزش شانه

ورزش شانه موثر می تواند به شما کمک کند ظاهر بسیار خوبی برای بدن خود ایجاد کنید. همچنین می تواند به افزایش قدرت برای بلند کردن وزنه کمک کند. قطعا ورزش شانه بخشی از برنامه ورزشی است که ممکن است داشته باشید.

ورزش شکمی

ورزش شکمی شیوه ای بسیار عالی برای داشتن اندامی متفاوت است. داشتن اندامی که می خواهید مستلزم تمرین های سختی نیست که وقت گیر یا پر شدت هستند. برای انگیزه دادن به خودتان بررسی کنید که می توانید چه بهره ای از تمرین شکمی ببرید.

ورزش گردن

یک ورزش گردن خوب باید بخشی از برنامه کلی آمادگی بدنی شما باشد. افراد بسیاری ارزش این ورزش را نمی دانند یا اطلاعات خوبی در مورد آن ندارند. اگر مطمئن نیستید باید از کجا شروع کنید باید به مطالعه ادامه بدهید.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top