ادامه موضوع

مروری اجمالی بر بدن سازی
تمرین با وزنه
ورزش شانه
ورزش گردن
ورزش پا
ورزش ران
ورزش سینه
ورزش باسن
ورزش پشت
ورزش بازو
ورزش شکمی

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
بدن سازی چیست؟

بدن سازی هنر تراش دادن بدن با ماهیچه ها است. بدن سازی متفاوت از کاهش وزن یا سوزاندن چربی است. به نظر می رسد مردان برای بدن سازی راحت تر هستند. این تصور غلط وجود دارد که افرادی که این نوع ورزش را انجام می دهند فقط برای مسابقات آماده می شوند.

بدنتان را با تمرین های بدنسازی تقویت کنید

افراد بسیاری بدنسازی انجام می دهند تا ظاهر بدنشان را تعیین کنند. آن ها می خواهند از دست چربی ها خلاص بشوند. زنان می توانند از بدن سازی سود ببرند بدون اینکه نگران بزرگ شدن ماهیچه هایشان باشند که اغلب نمی خواهند اتفاق بیفتند. با ترکیب صحیح ورزش ها زنان می توانند بدن خود را قوی کنند. بعضی از زنانی که اضافه وزن ندارند شکایت دارند که بدنشان در بعضی نواحی شل و افتاده است. تمرین های بدنسازی می توانند به محکم کردن این نواحی و رسیدن آن ها به اندام مطلوبشان کمک کنند.

وقتی  صحبت از بدن سازی می شود، درک این موضوع اهمیت پیدا می کند که رشد گروه های ماهیچه ای یک شبه اتفاق نمی افتد بلکه فرایندی است که در آن باید پیشرفت های پایدار در طی زمان را ببینید. فهمیدن سطح آمادگی بدنی خودتان هنگام شروع این ورزش اهمیت دارد. از آن جا، اضافه کردن چالش ها با قوی تر شدن شما به واسطه تکرار تمرینات و اضافه کردن وزنه های بیشتر به کسب بهره بیشتر از این ورزش کمک می کند. رفتن به سطوح مشکل ورزش برای بدن سازی نیز انجام خواهد شد.

بدن سازی می تواند کالری زیادی بسوزاند


هر چه تمرین بدن سازی مشکل تر باشد، کالری بیشتری سوزانده خواهد شد. ماهیچه نسبت به چربی کالری بیشتری می سوزاند بنابراین وقتی بدن ماهیچه ای تر می شود حتی با همان تمرین های قبلی تعداد کالری هایی که سوزانده می شوند بیشتر می شود. ترکیب کردن تمرین های ورزشی مهم است چون در غیر این صورت فردی که بدن سازی انجام می دهد به سرعت به شرایط پایا می رسد یعنی با آنچه که در حال حاضر انجام می دهد بهره بیشتری به دست نمی آورد.

پیدا کردن یک مربی خصوصی برای کمک در تمرینات بدن سازی می تواند خیلی مفید باشد چون ممکن است فرد قبل از پیدا کردن تمرینی که به خوبی برایش کارساز است مجبور به امتحان کردن انواع مختلف تمرین ها باشد. مربی خصوصی می تواند به فرد کمک کند برای رسیدن به بهترین نتایج یک برنامه عمل سفارشی برای خودش تهیه کند.

آن چه می خورید بر نتایج حاصل از تمرین های بدن سازی تاثیر می گذارد

یک جزء مهم بدن سازی رژیم غذائیتان است. بدن شما به پروتئینی بیشتر از پروتئین موجود در یک رژیم غذایی نرمال نیاز خواهد داشت. همچنین لازم است مصرف بعضی غذاها را محدود کنید. پیدا کردن یک رژیم غذایی با کیفیت که برای برنامه بدن سازی شما کارساز است برای به دست آوردن نتایج کلی از این ورزش لازم و ضروری است. استفاده از بعضی مکمل ها نیز می تواند مفید باشد.

وقتی در برنامه بدن سازی شرکت دارید برای رسیدن به نهایت رشد ماهیچه ها ایجاد تناوب در روزهای تمرین اهمیت دارد. برنامه تمرینی داشته باشید که در آن دو روز متوالی یک گروه ماهیچه را به کار نگیرید. در روز استراحت، التیام یافتن ماهیچه هایی که روز قبل کار کرده اند شروع می شود و رشد ماهیچه اتفاق می افتد. یک اشتباه رایج تمرین دادن یک گروه ماهیچه ای به دفعات زیاد است. این کار باعث رشد آن گروه از ماهیچه ها یا کاهش چربی نمی شود.

وقتی بدن سازی انجام می دهید تمرین کاردیو (قلبی) باید بخشی از برنامه ورزش کلی شما باشد. بررسی ها نشان می دهند این نوع ورزش به شما کمک می کند درونی قوی تر داشته باشید و به بهبود سطح استقامت شما نیز کمک می کند.
 
 
دسته بندی
فیتنس » بدن‌سازی

وبلاگ های مربوط

ویدئوهای مربوط

 

برخی از تمرینات

خم به جلو با دمبل – پیشانه چسبیده به نیمکت

حرکت دو ضرب با دمبل

با نیمکت لاری

بلند کردن هالتر

ایستاده با میله EZ

پرس با کتل

Top