تمرین دایره ای چیست؟

تمرین دایره ای می تواند شیوه ای مفرح و خوشایند برای ورزش کردن باشد. این فرایند متضمن انجام انواع مختلف و بسیار تمرین های ورزشی است. بعضی از آن ها برای پرداختن به نیازهای قلبی – عروقی هستند. بعضی دیگر به تمرین قدرت کمک می کنند. شرکت کنندگان در این فرایند مقدار زمان مشخصی را در هر ایستگاه ورزشی می گذرانند – معمولا یک یا دو دقیقه. وقتی زمان اختصاص داده شده به یک ایستگاه تمام شد فرد به ایستگاه بعدی در دایره می رود.

وقتی صحبت از چیدمان برای تمرین دایره ای می شود کمی تنوع وجود دارد. به این دلیل است که وقت بگذارید و چیدمانی را پیدا کنید که نیازهایتان را برآورده می کند. ورزش های مختلفی را که بخشی از تمرین دایره ای هستند ارزیابی کنید. این ورزش ها روی کدام بخش های بدن کار می کنند؟

چه کسی می تواند از تمرین دایره ای سود ببرد؟

مردان و زنان هر دو می توانند به آسانی از آن چه که تمرین دایره ای فراهم می کند سود ببرند. این واقعیت که چیزی جدید برای انجام دادن در فقط چند دقیقه وجود دارد هیجان انگیز است. این به آن معنا نیز هست که می توانید برای انجام تمرین هایی که واقعا از آن ها لذت نمی برید انگیزه پیدا کنید.

قبل از این که برنامه روتین خود را شروع کنید مهم است که ایده ای در مورد چگونه انجام دادن هر کدام از ورزش ها در تمرین دایره ای داشته باشید. با این شیوه می توانید بیشترین بهره را از وقتی که در هر حوزه می گذرانید ببرید. همچنین ریسک آسیب دیدگی ناشی از عدم اطلاع از نحوه صحیح انجام حرکات را کاهش بدهید.

گرم کردن بدن قبل از شروع تمرین دایره ای نیز اهمیت دارد. طی تمرین دایره ای گروه های مختلف ماهیچه ای به شدت کار می کنند و اگر فردی به طور مناسب بدن خود را گرم نکرده باشد ماهیچه ها می توانند طی ورزش آسیب ببینند. خنک کردن بدن بعد از انجام تمام ورزش ها نیز مهم است.

تمرین دایره ای چقدر مشکل است؟

قطعا تمرین دایره ای یک چالش است اما پرمزیت نیز هست. سطح مشکل بودن تمرین دایره ای در واقع به ورزش های قرار داده شده در تمرین دایره ای بستگی دارد. وقتی در سالن ورزشی تمرین دایره ای انجام می دهید این تمرین در سطوح مختلفی ارائه می شود. مطمئن شوید تمرین دایره ای را در سطح مهارت خودتان انجام می دهید. در هر صورت ادامه دادن به تمرین دایره ای برای قوی تر و سالم تر شدن هدف بسیار خوبی است. وقتی این کار را انجام بدهید می توانید ورزش های پیشرفته تر در تمرین دایره ای را انجام بدهید.

آیا تمرین دایره ای کالری زیادی می سوزاند؟

افراد قطعا می توانند طی انجام تمرین دایره ای کالری زیادی بسوزانند. مقدار این کالری به چند عامل بستگی دارد. نوع ورزش های گجانده شده در تمرین دایره ای بخشی از این معادله است. مقدار زمان کل صرف شده برای انجام ورزش های مختلف نیز یک عامل دیگر است.

در بعضی تمرین های دایره ای 10 ایستگاه وجود دارد و یک فرد در هر یک از ایستگاه ها 3 دقیقه وقت می گذراند. زمان کل ورزش 30 دقیقه است. دایره های دیگری 25 ایستگاه دارند  و برای هر کدام 2 دقیقه وقت گذاشته می شود. این برابر با 50 دقیقه ورزش است.
به علاوه بعضی افراد در سطوح پیشرفته تر تمرین دایره ای هستند. بنابراین ممکن است به جای یک دور، دو یا سه بار دایره را کامل کنند.

برای تمرین دایره ای به چه دستگاه هایی نیاز دارم؟

انواع دستگاه های مورد نیاز برای تمرین دایره ای به انواع ورزش های ارائه شده در آن بستگی دارند. به طور کلی برای چیدن آن ها به فضای بزرگی نیاز خواهید داشت. به این دلیل است که تمرین دایره ای معمولا در سالن ورزش انجام می شود. برقرار کردن تجهیزات تمرین دایره ای در خانه مقرون به صرفه نیست و فضا یک عامل تعیین کننده در انجام این کار است.

در هر صورت، اگر نمی توانید به سالن ورزش بروید می توانید کارهایی را در خانه انجام بدهید. برای مثال می توانید دوی درجا، طناب زدن، حرکات لانژ و ورزش های مشابه دیگر را به عنوان بخشی از دایره کلی خود برای تمرین در نظر بگیرید.
 
 
مجموعه
فیتنس » ورزش‌های تناسب اندام

ادامه موضوع

وبلاگ های مربوط

Top