به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
تمرین استقامت چیست؟

تمرین استقامت به فرد کمک می کند مهارت های مورد نیاز برای انجام کارهای خاص را پیدا کند. اگر قرار است فردی برای مدت زمانی طولانی ورزش های مستمر را انجام بدهد باید بدن او تمرین داده شود تا انرژی را حفظ کرده و طی فعالیت مستمر از آن استفاده کند. در غیر این صورت فرد در اوایل فعالیت انرژی خود را از دست خواهد داد و قادر به انجام کامل آن نخواهد بود.

تمرین استقامت می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. باید بدنتان را برای فعالیت بلند مدت آماده کنید. در هر صورت، در همین زمان باید ذهنتان را تمرین بدهید. نگرش صحیح به آن به شما کمک می کند برای رویدادهای ورزشی آماده بشوید.

تمرین استقامت به بدن کمک می کند به حدود جدیدی کشانده شود. قطعا تمرین استقامت نوع تمرین مناسب برای افرادی نیست که تازه شروع به ورزش کرده اند. مردان و زنانی که در حال حاضر سطح سلامت کلی آن ها خوب است می توانند از این شیوه تمرین برای رسیدن به سطوح حتی بالاتر استفاده کنند.

سطح مشکل بودن تمرینات به این بستگی دارد که چقدر در تمرین هایتان جدی هستید. سطح مشکل بودن تمرینات به سطح کنونی سلامتی و آمادگی بدنی شما نیز بستگی دارد. یک چیز قطعی است، با فعالیت های تمرین استقامت کالری زیادی خواهید سوزاند. به این دلیل است که رژیم غذایی سالم با مقدار زیادی پروتئین نیز چیزی است که باید داشته باشید.

تمرین استقامت خود را براساس اهداف خاص خود سفارشی کنید

انواع رویدادهای ورزشی که برای شرکت در آن ها برنامه ریزی می کنید باید هنگام تدوین برنامه تمرین استقامت در نظر گرفته شوند. برای مثال ممکن است بخواهید روزانه چند مایل دوچرخه سواری کنید. این نوع تمرین می تواند به شما کمک کند برای دوچرخه سواری دور کشور آماده بشوید. ممکن است بخواهید روزانه چند مایل آهسته بدوید تا برای ماراتنی طولانی آماده شوید که قصد شرکت در آن را دارید.

چند نوع مختلف تمرین استقامت وجود دارند. این انواع عبارتند از ایروبیک، بی هوازی، قدرت و سرعت. تدوین برنامه ای که شامل تمم ورزش ها از تمام این حوزه ها باشد بسیار مهم است. باید برای یک برنامه تمرین استقامت خوب که در هفته سه یا چهار بار و هر بار 60 دقیقه انجام می شود برنامه ریزی کرد.

آموزش استقامت ایروبیک

ایروبیک به قوی تر کردن سیستم قلبی – عروقی کمک می کند. این مورد در تمرین استقامت بسیار مهم است و با انجام این تمرین زود نفس کم نمی آورید. تنفس کنترل شده می تواند به شما کمک بکند یک نوع ورزش را که زمان زیادی طول می کشد انجام بدهید. دویدن در فواصل کوتاه شیوه ای بسیار خوب برای انجام این نوع تمرین استقامت است.

تمرین استقامت بی هوازی

ورزش های بی هوازی در انتهای دیگر طیف هستند. در حالی که طی انجام این تمرین ها مقدار اکسیژن زیادی مصرف نمی شود، این ورزش ها بخش مهمی از تمرین استقامت هستند. وزنه برداری شکل متداول ورزش بی هوازی است که بدن را به سختی به کار می اندازد و به استقامت کلی بدن کمک می کند.

تمرین استقامت قدرتی

بالا بردن سطح کلی قدرت بخش بزرگی از تمرین استقامت است. این به فرد کمک می کند برای انواع فعالیت هایی که قرار است در آن ها شرکت داشته باشد آماده بشود. از جمله بهترین ورزش ها در این نوع تمرین ها عبارتند از دمگیری با وزنه، تمرین دایره ای و دویدن.

تمرین استقامت سرعتی

سریع تر شدن اغلب اوقات بخش مهمی از تمرین استقامت است. اگر قرار باشد در مسابقات شرکت کنید این موضوع اهمیت ویژه ای پیدا می کند. نه تنها بدن شما باید برای به پایان رساندن مسابقه تمرین داده شود بلکه باید به اندازه کافی سریع باشید تا افراد دیگری را که در مسابقه شرکت کرده اند مغلوب کنید.

تمرکز در سرعت برای تعیین این موضوع است که زمان شما چقدر است. از جایی که هستید برای سریع تر شدن تلاش کنید – حتی هربار چند ثانیه. به ورزش مستمر ادامه بدهید و متوجه خواهید شد که سرعتتان بهتر وبهتر خواهد شد. گزارشی از فعالیت های خود نگه دارید تا بتوانید ببینید در طی زمان چقدر پیشرفت کرده اید.
 

ادامه این موضوع

اصول اولیه برای تناسب اندام

آشنایی با اصول اولیه تناسب اندام بسیار مهم است. اگر ندانید که برای ورزش تناسب اندام باید به کجا بروید، نمیتوانید در یک برنامه ریزی خوب برای ورزش کردن، پیشرفت داشته باشید. انواع بسیاری از تمرینات ورزشی و تناسب اندام وجود دارد که میتوانید آنها را انجام دهید.

تمرین انعطاف پذیری

اغلب ما قبول داریم به اندازه ای که دوست داریم انعطاف پذیر نیستیم و این می تواند مانع سود بردن از انواع مختلف ورزش ها بشود. تمرین انعطاف پذیری می تواند به شما اجازه بدهد در دامنه حرکاتتان آزادی بیشتری داشته باشید.

تمرین پایداری مرکزی

به واسطه تمرین پایداری مرکزی می توانید پایه ای محکم برای بدن خود ایجاد کنید. سطح قدرت کلی شما افزایش پیدا خواهد کرد. خلاص شدن از دست چربی ها و در عوض به دست آوردن ماهیچه هدفی متداول است و می توان با تمرین پایداری مرکزی به آن رسید.

تمرین پلایومتریک

سرعت و قدرت منافع بزرگ حاصل از ورزش هستند و تمرین پلایومتریک می تواند به شما کمک کند بیشترین مقدار سرعت و قدرت را به دست بیاورید. این نوع تمرین موثر است چون به ماهیچه های بدن اجازه می دهد به پتانسیل کامل خود برسند.

تمرین دایره ای

تمرین دایره ای می تواند ورزشی سریع و شدید برای شما فراهم کند. این تمرینات از دلزده شدن شما از برنامه عادی ورزشی تان جلوگیری خواهند کرد و همچنین به شما اجازه می دهند در یک جلسه تمرین روی گروه های ماهیچه ای مختلف متعددی کار کنید.

تمرین سرعتی

پیدا کردن سرعت بیشتر در بعضی انواع ورزشی که انجام می دهید مانند دویدن، به شما کمک می کند کالری بیشتری بسوزانید. تمرین سرعتی می تواند به شما کمک کند سرعت متابولیسم خود را بالا ببرید و بتوانید تمرینات ورزشی خود را در زمان کمتری انجام بدهید.

تمرین فیتنس

اگر می خواهید احساس بهتری داشته و بهتر به نظر برسید، باید تمرین های فیتنس را انجام بدهید. می توان این نوع ورزش را متناسب با نیازها و سطح توانایی افراد سفارشی ساخت. با هر برنامه تمرین آماگی بدنی باید چند عنصر اصلی تحت پوشش قرار داده شوند.

تمرین قدرتی

تمرین قدرتی باید در مورد چیزی بیش از داشتن ماهیچه های بزرگتر باشد. تمرین قدرتی می تواند به داشتن قدرت مرکزی کمک کند. در نتیجه از هر حرکت ورزشی که انجام می دهید سود بیشتری خواهید برد.

تمرین مقاومتی

تمرین مقاومتی می تواند به شما کمک کند بدن خود را قوی تر کنید، بدنتان را به شکل مطلوب در بیاورید و سطح استقامت خود را بالا ببرید. ورزش های زیادی وجود دارند که برای رسیدن به این اهداف می توانید آن ها را انجام بدهید. شروع تمرین مقاومتی مشکل نیست.

حرکات کششی

انجام حرکات کششی بخش بسیار مهمی برای بدست آوردن یک بدن سالم است. پیش از هر نوع تمرین ورزشی باید این حرکات کششی را انجام داد. حرکات کششی به شما کمک میکند قوی شوید، عضلات قوی داشته باشید و بدن شما را انعطاف پذیر و چالاک میکند.

راهنمایی تناسب اندام برای افراد مبتدی

راهنمایی تناسب اندام برای افراد مبتدی میتواند به شما این اطمینان را بدهد که میتوانید در برنامه های ورزشی خود موفق باشید. شما باید برنامه ای طرح کنید که برطبق آن تمرینات ورزشی را انجام دهید، فواید تمرینات تناسب اندام در اختیار شما بگذارد، و هر خطری که باعث آسیب رساندن به بدن میشود را به حداقل برساند.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top