ادامه موضوع

حرکات کششی
اصول اولیه برای تناسب اندام
راهنمایی تناسب اندام برای افراد مبتدی
تمرین قدرتی
تمرین سرعتی
تمرین مقاومتی
تمرین پلایومتریک
تمرین انعطاف پذیری
تمرین فیتنس
تمرین پایداری مرکزی
تمرین دایره ای

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
تمرین استقامت چیست؟

تمرین استقامت به فرد کمک می کند مهارت های مورد نیاز برای انجام کارهای خاص را پیدا کند. اگر قرار است فردی برای مدت زمانی طولانی ورزش های مستمر را انجام بدهد باید بدن او تمرین داده شود تا انرژی را حفظ کرده و طی فعالیت مستمر از آن استفاده کند. در غیر این صورت فرد در اوایل فعالیت انرژی خود را از دست خواهد داد و قادر به انجام کامل آن نخواهد بود.

تمرین استقامت می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. باید بدنتان را برای فعالیت بلند مدت آماده کنید. در هر صورت، در همین زمان باید ذهنتان را تمرین بدهید. نگرش صحیح به آن به شما کمک می کند برای رویدادهای ورزشی آماده بشوید.

تمرین استقامت به بدن کمک می کند به حدود جدیدی کشانده شود. قطعا تمرین استقامت نوع تمرین مناسب برای افرادی نیست که تازه شروع به ورزش کرده اند. مردان و زنانی که در حال حاضر سطح سلامت کلی آن ها خوب است می توانند از این شیوه تمرین برای رسیدن به سطوح حتی بالاتر استفاده کنند.

سطح مشکل بودن تمرینات به این بستگی دارد که چقدر در تمرین هایتان جدی هستید. سطح مشکل بودن تمرینات به سطح کنونی سلامتی و آمادگی بدنی شما نیز بستگی دارد. یک چیز قطعی است، با فعالیت های تمرین استقامت کالری زیادی خواهید سوزاند. به این دلیل است که رژیم غذایی سالم با مقدار زیادی پروتئین نیز چیزی است که باید داشته باشید.

تمرین استقامت خود را براساس اهداف خاص خود سفارشی کنید

انواع رویدادهای ورزشی که برای شرکت در آن ها برنامه ریزی می کنید باید هنگام تدوین برنامه تمرین استقامت در نظر گرفته شوند. برای مثال ممکن است بخواهید روزانه چند مایل دوچرخه سواری کنید. این نوع تمرین می تواند به شما کمک کند برای دوچرخه سواری دور کشور آماده بشوید. ممکن است بخواهید روزانه چند مایل آهسته بدوید تا برای ماراتنی طولانی آماده شوید که قصد شرکت در آن را دارید.

چند نوع مختلف تمرین استقامت وجود دارند. این انواع عبارتند از ایروبیک، بی هوازی، قدرت و سرعت. تدوین برنامه ای که شامل تمم ورزش ها از تمام این حوزه ها باشد بسیار مهم است. باید برای یک برنامه تمرین استقامت خوب که در هفته سه یا چهار بار و هر بار 60 دقیقه انجام می شود برنامه ریزی کرد.

آموزش استقامت ایروبیک

ایروبیک به قوی تر کردن سیستم قلبی – عروقی کمک می کند. این مورد در تمرین استقامت بسیار مهم است و با انجام این تمرین زود نفس کم نمی آورید. تنفس کنترل شده می تواند به شما کمک بکند یک نوع ورزش را که زمان زیادی طول می کشد انجام بدهید. دویدن در فواصل کوتاه شیوه ای بسیار خوب برای انجام این نوع تمرین استقامت است.

تمرین استقامت بی هوازی

ورزش های بی هوازی در انتهای دیگر طیف هستند. در حالی که طی انجام این تمرین ها مقدار اکسیژن زیادی مصرف نمی شود، این ورزش ها بخش مهمی از تمرین استقامت هستند. وزنه برداری شکل متداول ورزش بی هوازی است که بدن را به سختی به کار می اندازد و به استقامت کلی بدن کمک می کند.

تمرین استقامت قدرتی

بالا بردن سطح کلی قدرت بخش بزرگی از تمرین استقامت است. این به فرد کمک می کند برای انواع فعالیت هایی که قرار است در آن ها شرکت داشته باشد آماده بشود. از جمله بهترین ورزش ها در این نوع تمرین ها عبارتند از دمگیری با وزنه، تمرین دایره ای و دویدن.

تمرین استقامت سرعتی

سریع تر شدن اغلب اوقات بخش مهمی از تمرین استقامت است. اگر قرار باشد در مسابقات شرکت کنید این موضوع اهمیت ویژه ای پیدا می کند. نه تنها بدن شما باید برای به پایان رساندن مسابقه تمرین داده شود بلکه باید به اندازه کافی سریع باشید تا افراد دیگری را که در مسابقه شرکت کرده اند مغلوب کنید.

تمرکز در سرعت برای تعیین این موضوع است که زمان شما چقدر است. از جایی که هستید برای سریع تر شدن تلاش کنید – حتی هربار چند ثانیه. به ورزش مستمر ادامه بدهید و متوجه خواهید شد که سرعتتان بهتر وبهتر خواهد شد. گزارشی از فعالیت های خود نگه دارید تا بتوانید ببینید در طی زمان چقدر پیشرفت کرده اید.
 
 
دسته بندی
فیتنس » ورزش‌های تناسب اندام

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

وزنه برداری دو ضرب

پرس پشت بازو نشسته

رساندن دست به پاشنه پا

Butt-ups

غلتاندن با هالتر

فلای سرشانه با تسمه کشی

Top